Tek bitki gariban grow için önerilerinize ihtiyacım var

Andc

Üye
Kanka o ürünlerin yanına bir adette calmag ihtiyacın olucak biobizzin olursa daha iyi olur set yapmış olursun. Valla ph düşürücü olarak sirkeyi kullan bence çünkü o söylediğin kimyasal ürününün nasıl bişey olduğunu tam bende bilmiyorum tepkimeye girebilir biobizzlerle oyuzden risk alma hiç. Strese girmesi çok doğal bu dönemler en kırılgan dönemleri. Sıcaklık ve nemi sabit tut fideler sıcaklığa karşı çok hassastır. Bol hasatlar kankam bitkin inşallah dişi çıkar hasatın bol olur.
Tamamdır kanka gübreleri kısa zamanda halledicem inşallah. Bugün sonunda kendi mesleğimi yapabileceğim işe girdim maddi açıdan en azından amelelikten kazandığımdan daha fazlasını kazanıcam. Eksikleri tamamlama konusunda bütçe olarak daha rahat olurum.

SentetikZenci

Müptezel
Tamamdır kanka gübreleri kısa zamanda halledicem inşallah. Bugün sonunda kendi mesleğimi yapabileceğim işe girdim maddi açıdan en azından amelelikten kazandığımdan daha fazlasını kazanıcam. Eksikleri tamamlama konusunda bütçe olarak daha rahat olurum.
Sevindim kanka işe girmene. Maddi olarak kendini düzelttiğin an alman gereken ilk şey ışık olmalı. İkinci olarakta gübrelere odaklanmalısın.

Andc

Üye
Sevindim kanka işe girmene. Maddi olarak kendini düzelttiğin an alman gereken ilk şey ışık olmalı. İkinci olarakta gübrelere odaklanmalısın.
Herşey iyi güzel hoş kankam ama ben artık evde kalmayacağım o sorun. İşe girdiğim yer evime yaklaşık 2 saat uzaklıkta nükleer santral şantiyesi var orda yeni işe girenlerin sağlık tetkiklerini yapan bir laboratuvar. Kalacağım evi şirket veriyor ve evde 2 veya 3 kişi kalıyormuş. O yüzden orda yapamam evden birine yapılması gerekenleri tarif ederek sürdürmeye çalışıcam growu

Relaxaddiectt

Kıdemli Üye
1-) Degenetica ve kusheed farklı bankalar değil, ikiside aynı kişinin, aynı bankalar. Sahipleri bu forumunda sahibi aynı zamanda yeşiloda forumununda sahibi, o sebeple forumda başka bir tohum firmasından bahsetmek bile ban sebebi.

2-) Tohum gelme süreleri bazen 2 hatta 3 ayı bile bulabiliyor, bu da firmanın stoğu olmadığı halde sipariş alma açgözlülüğü. Ama paranız kalmaz arkadaşlar, işlerini berbat yaptıkları halde savundukları tek doğru argüman bu.

3-) Auto istediğiniz halde photo gelme olasılığı, ya da tam tersi olması kuvvetle muhtemel.

4-) Genetik seçimi hikaye arkadaşlar, adamlar kendi ürettikleri tohumu kafalarına göre gönderiyor.

5-) Tohumlarının %75'i çok düşük kalite, yurt dışında 1€ bile etmeyecek tohumlar, o yüzdendir lütufmuş gibi +2 adet fazladan gönderiyorlar, zaten senden 1'e 10 kazanıyor.

6-) Gönderim Türkiye'den sağlanıyor, o yüzden adamların paket olmaları halinde eft ile hesaplarına para çıkan herkesin paket olma ihtimali %90, sipariş geçecekseniz bitcoin ödeme yapıp, kargo şubesine sipariş geçin.

7-) Forumda "yurtdışından tohum siparişi geçmeyiniz, gümrükte tohumları patlatıyorlar, paket olma ihtimaliniz var, başka firmalar tr'ye gönderim yapmıyorlar" gibi argümanları tohumsuz ve saz arkadaşlarının bilerek üyelere dayatıp bilinç altınıza sokmaya çalıştığı bir politika.

:cool: Bu mesajı gördükleri an silip beni banlayacaklar, size anme hizmeti veriyorum arkadaşlar, hiçbir çıkarım yok.

Sponsora söylüyorum; "photo super lemon haze var mı" "evet var diyor" . "Peki gelen tohumlardan forumda günlük açacağım, photo super lemon haze yerine bitki indica auto çıkarsa nasıl bir aksiyon alacaksınız ?" Dediğimde cevapsız bırakıyor. Çünkü sağdan soldan bulduğu veya kendileri ürettikleri tohumu genetik menetik diye iteliyorlar forum üyelerine

İşlerini düzgün yapsınlar yeter. Photo yerine auto göndermesinler, sativa yerine indica göndermesinler. Sativa photo istemiştim, indica auto geldi ilk siparişimde. Tohumları kaliteli veya değil, geç veya erken gelir orası tartışılır ama müşterilere saygı duysunlar yeter. Parasını geçtim zamanımıza yazık. Forumdada görüyoruz yaşanan kargaşayı; adam auto istemiş, photo gelmiş. Argümanlarıda "iyi işte daha çok hasat alırsın". Kardeş adam sana ücretini verip hizmet alıyor ve verdiği ücretin karşılığını doğru düzgün almak istiyor, herif belki harman 2 aya hasat almak istiyor, belki temmuz ayında outdoor yapacak. Müşterinin sadece parasını değil, planlanmış zamanınıda hiç ediyorsunuz. Adam photo tohum aldım diye bütün stres yaşatacak eğitimleri veriyor, sonra bitki auto çıkıp 10 gr hasat alıyor :D :D bunları çok gördük bu forumda.Ben sponsora güvenimi kaybedeli çok oldu, yurtdışından sipariş veriyorum, tertemiz. Sponsor bedavada tohum verse güvenip toprağa atmam bu saatten sonra.

Daha önce sponsoru eleştirdiğim için banlandım, yine banlanıcam sorun değil. Boka bok dediğimiz için bu duruma düşmek bana gurur verir, yeterki daha fazla insan şu sponsor zımbırtısının tuzağına düşmesin. Hiçbir çıkarım yok, çıkarım olsa reklam yapardım. Sponsordan 3 sefer alışverişim oldu hepsinde problem yaşadım ve problem yaşayan insanları hergün forumda gördüğüm için böyle bir serzenişte bulunuyorum. Hadi eyw .
Kanka benim ilk grow sponsordan aldım tohumları. Hediyenin amacı patlamayan yada hastalıklı çıkanlar için. Benim 10 tohumdan sadece 1i patlamadı. He şunuda söliyim hediye olarak auto seçtim ben ama photo yolladılar. Varsa daha iyi bi hizmet sağlayacağın platform aç forumunu anlaş tohum bankasıyla senin de siteni ziyaret ederiz biz müptolar olarak.

Relaxaddiectt

Kıdemli Üye
Kanka kuşcudan alınan kenevir tohumlarıyla bile 10 numara hasat alanlar var. Konu bu değil, konu sponsorun insanları aptal yerine koyup bir nevi genetik menetik ayağına dolandırması. Senin problem yaşamamış olman burada yüzlerce üyenin sponsor hakkındaki sorunlarını yalanlamıyor. Search kısmına degenetica yaz ve gör. Bunlar sadece moderatörler tarafından gözden kaçmış başlıklar. Yoksa forumu hergün takip eden biri illa sponsor problemine deyinen bir başlık görüyor. Ve ertesi gün o başlığı görmüyoruz, moderatörler siliyor.
Kanka kuşçuyu bilmemde cigaratör bi abiden esrar tohumu aldım 4 tane 4 üde erkek- herma

SentetikZenci

Müptezel
Herşey iyi güzel hoş kankam ama ben artık evde kalmayacağım o sorun. İşe girdiğim yer evime yaklaşık 2 saat uzaklıkta nükleer santral şantiyesi var orda yeni işe girenlerin sağlık tetkiklerini yapan bir laboratuvar. Kalacağım evi şirket veriyor ve evde 2 veya 3 kişi kalıyormuş. O yüzden orda yapamam evden birine yapılması gerekenleri tarif ederek sürdürmeye çalışıcam growu
Tarif ederek biraz zor ama haftada 1 defa bile yanlarına uğrasan yeterli zaten toprakta yapıyorsun sürekli sulama istemez.

Andc

Üye
Tarif ederek biraz zor ama haftada 1 defa bile yanlarına uğrasan yeterli zaten toprakta yapıyorsun sürekli sulama istemez.
Brom ilk süreçlerde her hafta gitmem zor. Yaşadığım yere gidecek otobüs yok desem yeridir. Gitmeden önce kabinin herşeyini tamamlayıp öyle gidicem. Işıklar ve ışıkla bitki arasına koyduğum fanlar zaman ayarlı prize bağlı havalandırmalar da keza aynı şekilde. Anneme ph ayarlamayı ve ışık mesafesini gübreli ve gübresiz sulamayı öğretirim gitmeden en azından bitki diğer gelişime kadar yaşar diye umuyorum :D

SentetikZenci

Müptezel
Brom ilk süreçlerde her hafta gitmem zor. Yaşadığım yere gidecek otobüs yok desem yeridir. Gitmeden önce kabinin herşeyini tamamlayıp öyle gidicem. Işıklar ve ışıkla bitki arasına koyduğum fanlar zaman ayarlı prize bağlı havalandırmalar da keza aynı şekilde. Anneme ph ayarlamayı ve ışık mesafesini gübreli ve gübresiz sulamayı öğretirim gitmeden en azından bitki diğer gelişime kadar yaşar diye umuyorum :D
Not şeklinde de yazabilirsin eğer unutursa ordan bakar. Ayrıca biobizzin gübre şemasınıda bırak eve ama şemada yazanın yarısını verin. Hasadın bol olsun dostum bi problemle karşılaşırsan eğer yeşillendir burayı.

Andc

Üye
Not şeklinde de yazabilirsin eğer unutursa ordan bakar. Ayrıca biobizzin gübre şemasınıda bırak eve ama şemada yazanın yarısını verin. Hasadın bol olsun dostum bi problemle karşılaşırsan eğer yeşillendir burayı.
Ben her gün görüntülü arar kontrol ederim kankam zaten aynı şekilde bir işlem yapılacağında yine görüntülü arar yaparken canlı canlı izlerim hatalı bir durum görürsem hemen müdahele etmek için. Ph çubuğunu kullanmayı öğrettim bugün ph 7.5 çıktı 2 ml grow eklemiştim 1l dinlendirilmiş çeşme suyuna hem göstermek hemde outdoordaki bitkinin birine vermek için bunu 6.5 lere indirmem için kaça kaç bir sirke oranı uygulayacağım internetten falan da baktım ama bulamadım

SentetikZenci

Müptezel
Şimdi herkesin çeşme suyunun ph değeri farklı kanka ama genelde 1 damla sirke 0.10-0.20 arası ph düşürüyor 1 litre suda. Sen yinede önce dinlenmiş suyu ölç sonrasında 1 damla sirke damlat aradaki farkı çöz ona göre bi yöntem uygula. Örneğin suyun ph değeri 7.5 ve 1 damla sirke damlattıktan sonra 7.3 çıktı. Ozaman 5 damla sirke vermen gerekli ki ph değerini 6.5 e sabitleyebilesin. Bu arada önce gübreleri koyacaksın suya en son ph ayarlamasını yapacaksın. Diğer türlü gübreler önceden ayarlanmış olan ph değerini bozabiliyor.

Andc

Üye
Şimdi herkesin çeşme suyunun ph değeri farklı kanka ama genelde 1 damla sirke 0.10-0.20 arası ph düşürüyor 1 litre suda. Sen yinede önce dinlenmiş suyu ölç sonrasında 1 damla sirke damlat aradaki farkı çöz ona göre bi yöntem uygula. Örneğin suyun ph değeri 7.5 ve 1 damla sirke damlattıktan sonra 7.3 çıktı. Ozaman 5 damla sirke vermen gerekli ki ph değerini 6.5 e sabitleyebilesin. Bu arada önce gübreleri koyacaksın suya en son ph ayarlamasını yapacaksın. Diğer türlü gübreler önceden ayarlanmış olan ph değerini bozabiliyor.
Tamadır brom deneme yanılma yoluyla hallederim yarın. Ph ölçümünü dediğin gibi yapıyorum önce karışım sonra ölçüm

SentetikZenci

Müptezel
Bu arada ph çubuklarının renk skalasını biraz anlaması zordur oyuzden deneme yanılma yöntemiyle ph 6.5 in rengini gör kendin ona göre ayarla bazen renkler fazla belli etmiyor kendini.

SentetikZenci

Müptezel
Tamadır brom deneme yanılma yoluyla hallederim yarın. Ph ölçümünü dediğin gibi yapıyorum önce karışım sonra ölçüm
Aynen kanka hatta önce saf suyu ölç, sonra gübreli suyu, daha sonrasında saf su ile gübreli suyun ph rengi aynı çıkarsa sirke damlat karşılaştır. Farkı görünce anlayacaksın demek istediğimi.

Andc

Üye
Aynen kanka hatta önce saf suyu ölç, sonra gübreli suyu, daha sonrasında saf su ile gübreli suyun ph rengi aynı çıkarsa sirke damlat karşılaştır. Farkı görünce anlayacaksın demek istediğimi.
Tamam kankam ben uğraşır dener her türlü o ph ın kaç olduğunu bulurum. Ama bir kaç denememde daha böyle sorun olursa annem yaptığında anlayamaz büyük ihtimalle çıkan değeri. Gerekirse ph ölçüm sıvılarından alırım ph ayarını garantiye almak adına

SentetikZenci

Müptezel
Tamam kankam ben uğraşır dener her türlü o ph ın kaç olduğunu bulurum. Ama bir kaç denememde daha böyle sorun olursa annem yaptığında anlayamaz büyük ihtimalle çıkan değeri. Gerekirse ph ölçüm sıvılarından alırım ph ayarını garantiye almak adına
Sen ne olur ne olmaz ölçüm sıvısından al kanka çünkü senin gideceğin hesapta yoktu. Zaten fazla bi para değil 80 lira bişey.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
    Kanka Chat bot: ***** *** ******* *** *** *********