Tek photo bitki için kabin kurulumu

xavi40

Yeni üye
Arkadaşlar elimde Mexican airlines photo bitki tohumu ve Ak47 photo bitki tohumu var.Maliyetler bir hayli arttığı için ve ben de kıt kanaat geçindiğim için kuracağım kabin sistemini tek photo bitki için kurmayı planlıyorum.Sorularımı aşağıda seçenek halinde yazıyorum.Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.İlk growum olacağını bilerek cevaplarsanız çok mutlu olurum.
1)Kabin boyutlarım ne olmalıdır.
2)Kabinimi strafor köpükten kendim yapsam ve yansıtıcı olarak ilk yardım battaniyesi kullansam olur mu, yoksa hazır mı almalıyım.
3)Tavsiye ettiğiniz ölçülere havalandırma olarak ne kullanmalıyım eğer tek photo bitkinin koku sorunu olmaz derseniz bunu belirtirseniz sevinirim.
4)Işık olarak ne kullanmalıyım.
5)Malzemeler için güvenilir internet üzerinden alışveriş yapabileceğim bir site var mıdır.
6)Yazdıklarım haricinde yardımcı olacağını düşündüğünüz konular varsa dinlemek isterim.

Anthony7

Üye
Kanka tek bitkiye çok masraf yapmana gerek yok pek koku yapmiyor tabi genetikten genetige değişir kabin olarak bez dolap kullanabilirsin içine ise folyo veya araba yansticisi kullanabilirsin malzemelerinde sponsorlar dan veya trendyoldan alabilirsin.

YAGA

Kıdemli Üye
Arkadaşlar elimde Mexican airlines photo bitki tohumu ve Ak47 photo bitki tohumu var.Maliyetler bir hayli arttığı için ve ben de kıt kanaat geçindiğim için kuracağım kabin sistemini tek photo bitki için kurmayı planlıyorum.Sorularımı aşağıda seçenek halinde yazıyorum.Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.İlk growum olacağını bilerek cevaplarsanız çok mutlu olurum.
1)Kabin boyutlarım ne olmalıdır.
2)Kabinimi strafor köpükten kendim yapsam ve yansıtıcı olarak ilk yardım battaniyesi kullansam olur mu, yoksa hazır mı almalıyım.
3)Tavsiye ettiğiniz ölçülere havalandırma olarak ne kullanmalıyım eğer tek photo bitkinin koku sorunu olmaz derseniz bunu belirtirseniz sevinirim.
4)Işık olarak ne kullanmalıyım.
5)Malzemeler için güvenilir internet üzerinden alışveriş yapabileceğim bir site var mıdır.
6)Yazdıklarım haricinde yardımcı olacağını düşündüğünüz konular varsa dinlemek isterim.
Benim konuya bak kanka, minimum tek bitkilik sistemi fiyatlarıyla yazdım. Belki kafanda şekillenmesine yardımcı olur. Bide @Jêhat.haze27 kankanın konusu vardı. Göz gezdir derim

Son düzenleme:

Hadron

Üye
1. Tek bitki için herhangi bir bez dolap alıp içini ilk yardim battaniyesi kaplayabilirisin biraz daha buyuk olsun ilerde 2.3 yaparim dersen bez yorgan hurcu olarak arat bez dolaptan olculeri daha fazla tek bitki icin yukseklik onemli ışık mesafesi saksi yuksekligi eklenince 150.160 cm en az yukseklik olsa iyi olur.straforla ugrasma hic.

2.cok falza koku sorunu yasamazsin bence yasarsan sonradan cozum bulursun bitki gelistikce havalandirma için banyo aspiratoru 200 luk en az çıkış ekleyebilirisn giriş için bez dolabin faermuar kisnda aciklik birakirsin veya cikis icin mutfak aspiratoru bul ikinci el icindeki motorlar saglam çekis yapiyor ve dayanikli.

3.bütçe yoksa torch led 50-60 w olanlardan elektirikciden al 4 tane sarı ve beyaz. 4 lu duy yaptir uzun kablulu tek fişe takilcak şekilde.

bir isi nem olcen termometre edin ve nem cihazi alman gerek.

gubre biobiz bio grow bloom topmax calmag işini gorur.gubreleri alirken sadece dikkat et ikametine sipariş verme veya baskasi adina al nolur nolmaz

toprak biobiz ligt mix oneririm + bez saksi en az 15 lt

Ayrica ph ayarlamak için ph test kagidi alip cesme suyunu sirkeyle ph ayarlayi damla damla ayarini tutturup her sefer oyle ilerlersin ph olayini arada yine damlattigin dogru seviyeye geliyomu kagitla kontrol edersin.

içerde sirkulasyon icin vantilator gerek

xavi40

Yeni üye
Teşekkürler hepinizden arkadaşlar yarın ilk iş malzemeleri alacağım.Sizleri haberdar edeceğim gelişmelerden yardıma ihtiyacım olduğunda burda olduğunuzu bilmek yetiyor :)

xavi40

Yeni üye
Arkadaşlar alışveriş listemi hazırladım bir de siz göz atın isterseniz tavsiyelerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.
1)Yorgan hurcu bez dolap ölçüler 160-100-65 fiyat 260 TL
2)İlk yardım battaniyesi 3 adet 75 TL
3)USB masa üstü vantilatör 120TL
4)Banyo tuvalet fanı 200m3
5)50W beyaz ışık torch led 4 tane 170TL
6)50w günışığı 3 tane 180TL
7)Duy çoklayıcı 50TL
8)Aydınlatma kablolu duy 26TL
9)Zaman ayarlı priz 120TL
10)Light mix 20Lt toprak 175TL
11)PH metre kağıdı 80li 50TL
12)ısı nem ölçer 100TL
13)kumaş saksı 19lt 32TL
14)Biobizz indoor pack(bloom,topmax,grow) 380TL
15)Biobizz calmag 130TL
Ürünler bunlar şuanlık tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hadron

Üye
Arkadaşlar alışveriş listemi hazırladım bir de siz göz atın isterseniz tavsiyelerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.
7)Duy çoklayıcı 50TL
12)ısı nem ölçer 100TL
13)kumaş saksı 19lt 32TL
15)Biobizz calmag 130TL
Dostum butce yoksa 7 taneye led ampule gerek yok bence tek bitkiye tabi verimi artirir daha guclu isik ama. 7 taneyle 3 bitki bakiyorum sana 5 tane yeter bence beyazların 60 w olanları vsr onlardan al 3 beyaz 2 sarı bloomda sarıdan ekleme yaparsin sonradan 280 w ediyo işini gorur ordan artan parayi vantilatore ekle duzgun birsey al mini usb vantilatorler 1 ayda bozuluyor surekli calisinca.
Birde nem cihazı goremedim listede

xavi40

Yeni üye
Kanka bilerek fazla aldım sistemi büyütürsem diye ileriye yatırım amaçlı bir de yedekleri bulunsun nolur nolmaz indirim vardı.Vantilatörü büyüteyim dediğin gibi o zaman .Nem cihazını da alıcam.İnternetten bi araştırma yapayım.Teşekkür ederim değerli yorumun için kanka :)

G_man

Kıdemli Üye
7)Duy çoklayıcı 50TL
12)ısı nem ölçer 100TL
13)kumaş saksı 19lt 32TL
15)Biobizz calmag 130TL
hocam ışıklandırmayı sipariş vermediyse ben daha yeni sipariş verdim sahibinden biri el yapımı full spec led satıyor uygun fiyatta ben öğrenci olduğumu ve bütçemin kısıtlı olduğunu bildiği için 50w başı 145 tl den verdi 3 tane aldım + 45 tl kargo ücreti var bide ürünün ss lerini bunlar

normalde bu ilan için yazmıştım alıp kendim yapacaktım uygun fiyatta verince hazırını aldım

full spec olduğu için beyaz ve sarı ışık diye ayrılmıyor bütün dönemler için yeterli oluyor

7)Duy çoklayıcı 50TL
12)ısı nem ölçer 100TL
13)kumaş saksı 19lt 32TL
15)Biobizz calmag 130TL
Kankam selamlar 4 auto için 5 beyaz 3 sarı 60 watt ampül yeterli olur mu verim çok mu düşük olur

xavi40

Yeni üye
hocam ışıklandırmayı sipariş vermediyse ben daha yeni sipariş verdim sahibinden biri el yapımı full spec led satıyor uygun fiyatta ben öğrenci olduğumu ve bütçemin kısıtlı olduğunu bildiği için 50w başı 145 tl den verdi 3 tane aldım + 45 tl kargo ücreti var bide ürünün ss lerini bunlar

normalde bu ilan için yazmıştım alıp kendim yapacaktım uygun fiyatta verince hazırını aldım

full spec olduğu için beyaz ve sarı ışık diye ayrılmıyor bütün dönemler için yeterli oluyor
Kanka iyi güzel de benim ışık daha uyguna geliyor 350 TL’ye 4 tane 50w beyaz ışık 3 tane de sarı alıyorum hadi kargo parasıyla maksimum 400Tl diyelim gene uyguna geliyor seninkinden 3 tane alsam 500Tlye geliyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • clackster clackster:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha*** ** **
  • clackster clackster:
    hahahaha **** **** ****** ***** ***** ***** *** ** **** ****** ********** **** ** ***** ********* ** ****** **** ******** ********* **** hahahaha* **** *****
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
    ****** ***** ** hahahaha
  • clackster clackster:
    hahahaha
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
  • A ax-b:
    **** ** ****** hahahaha******* *****
  • clackster clackster:
  • A ax-b:
    ****** ******* *** **** **
  • clackster clackster:
    **** ** ****** hahahaha******* ***** ***** **** ********* **** ******** hahahaha******
    **** ****** ** ******* ******** ********** ** ***** ***** ******* ***** **** ********** ********* ********* ** ***** ** ***** ***** ****** ****** *****
    ******* hahahaha* ** ***** ***
  • A ax-b:
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
    ** *** ***** ******** ** ******** ***** ******* * *** ****** ******* *******
    clackster clackster: ** *** ***** ******** ** ******** ***** ******* * *** ****** ******* *******