Terasta bir mexican airlines auto saksıyı değiştirmeli miyim ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 26274
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 26274

Guest
Hiç tel kullanmadım dostum pamuklu ip veya lastikle yapıyorum. O konuda tecrübesi olan arkadaşlar daha iyi yardımcı olur
usta demek istediğim lastik ip veya tel hasat alana kadar o şekilde kalsınmı bir yerden sonra çıkarayım kendi haline bırakayım mı ?

OttoMan347

√SEFİR√
usta demek istediğim lastik ip veya tel hasat alana kadar o şekilde kalsınmı bir yerden sonra çıkarayım kendi haline bırakayım mı ?
Farklı yönlere de değiştirecektir duruma göre. Yapraklar sömekler kapatacak sömekler ışık almayacak önlerini açacaksın duruma göre kanka

Ü

Üye silindi 26274

Guest
Farklı yönlere de değiştirecektir duruma göre. Yapraklar sömekler kapatacak sömekler ışık almayacak önlerini açacaksın duruma göre kanka
anladım o zaman sadece yön vermek için kullanmaya devam edeceğim ben alt fan yapraklarını buduyorum gölge ihsan etmesin diye :)

OttoMan347

√SEFİR√
anladım o zaman sadece yön vermek için kullanmaya devam edeceğim ben alt fan yapraklarını buduyorum gölge ihsan etmesin diye :)
Yön verilemeyecek durumda olanlar budanıyor kanka. Zaten çiçeğin ilerleyen dönemlerinde alt yapraklar sonbahar yaşadığı için dökülüyor kendiliğinden

Ü

Üye silindi 26274

Guest
Yön verilemeyecek durumda olanlar budanıyor kanka. Zaten çiçeğin ilerleyen dönemlerinde alt yapraklar sonbahar yaşadığı için dökülüyor kendiliğinden
hocam son soru sonrada başını ağrıtmayacağım çok zorda kalmazsam eğer yarın gidip bio bloom alacağım çiçeklenme için uygunmudur ?

LvbelC5

Kıdemli Üye
teşekkürler bilgi için değiştirme olayını yapmadım hala aynı saksıda devam ediyorum. lst telleri için fikrini alabilirsem sevinirim..
Kankam tel kesinlikle tavsiye etmem köke zarar verir ama senin saksindada iple yapacak yer gözükmüyor mecbur telle işlem yapacaksın sanrm telle yaparsan tavsiyem çok dikkatli ol direk toprağa saplama teli yavaş yavaş ilerlemen lazım kökler zarar görürse ya bitki ölür yada hasat çok ciddi şekilde azalır

Ü

Üye silindi 26274

Guest
Kankam tel kesinlikle tavsiye etmem köke zarar verir ama senin saksindada iple yapacak yer gözükmüyor mecbur telle işlem yapacaksın sanrm telle yaparsan tavsiyem çok dikkatli ol direk toprağa saplama teli yavaş yavaş ilerlemen lazım kökler zarar görürse ya bitki ölür yada hasat çok ciddi şekilde azalır
usta kablolar en baştan beri toprakta saplı 53 gündür bir sıkıntı görmedim ama dediğin gibi hasatta sorun yaşayabilirim, o yüzden dedim lst telleri ne kadar kalacak bir yerden sonra çıkarayım mı diye.

Ü

Üye silindi 26274

Guest
valla o kadar geniş birşeyki bu toprak işi fosfor potasyum dıyosan organık olsun dıyosan alcan akrebı kesıcek kuyrugunu ılk toprak degısımınden ıtıbaren dıbe koyucan ama şuandan sonrakı surecte organık ya yarasa gubresı tarzında gıdıcen yada hesının pk 13-14 aldınmı götürür
kanka hesi yerine bio bloom alsam aynı işi görürmü ?

Ü

Üye silindi 26274

Guest
+

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 26274

Guest
@OttoMan47 üstad bunun auto olduğunu bilmediğim için verdiğim eğitimlerden dolayı bodur kaldı biraz bitkinin son hali bu biobiz bloom veriyorum sadece :)

Ü

Üye silindi 26274

Guest
valla o kadar geniş birşeyki bu toprak işi fosfor potasyum dıyosan organık olsun dıyosan alcan akrebı kesıcek kuyrugunu ılk toprak degısımınden ıtıbaren dıbe koyucan ama şuandan sonrakı surecte organık ya yarasa gubresı tarzında gıdıcen yada hesının pk 13-14 aldınmı götürür
kanka biobiz bloom aldım en son buradaki konuşmamızdan sonra son 3 sulamadır sadece biobiz bloom veriyorum ilk sulamada 2ml, 2.sulamada 3ml. son sulamada 4ml bloom verdim. 4 günde bir suluyorum.

Grenn

Yeni üye
Hocam bir şey soracağım terasta yetiştirirken güneşi nasıl kullanıyorsunuz her saat mı güneşin altında kullanıyorsun yoksa belirli saatler mi bu konuda bir yardımcı olur musun bana

Ü

Üye silindi 26274

Guest
Hocam bir şey soracağım terasta yetiştirirken güneşi nasıl kullanıyorsunuz her saat mı güneşin altında kullanıyorsun yoksa belirli saatler mi bu konuda bir yardımcı olur musun bana
benim teras sabah kuzey cephesi sabah 10 da bitki güneş almaya başlıyor güneş batana kadar full time güneş altında.. 10.hafta ya giriyor bitki hasat zamanı yaklaşıyor keseceğim yakında.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **