Tereyagi yapimi.

Yesil888

Ordinaryüs
Ben bu sekilde yapiyorum.
Seker yapraklari ve cok kücük sömekler iyice kurumasi lazim. Sonra onlari elimle iyice ufaliyorum. Büyük bir tencerenin icine su koyuyor ve suyu kaynama derecesine yakin isititiyorum. Su kaynamayacak ama cok sicak olacak. Sonra icine sigacak kücük bir tencere koyup, icinde teregagini eritiyorum. Erimis tereyaginin icine ufaladigim seker yapraklari ve kücük sömekleri atiyorum. 2,5-3 saat kadar arada bir karistirak THC nin iyice tereyagina gecmesini sagliyorum. Ondan sonra sogumaya birakip, soguduktan sonra kücük parcalar seklinde donduruyorum. Istedigim zaman kullanmak icin. Kankalar nasil tüketirseniz tüketin, abartmayin, cünki kafasi yaklasik 1 saat sonra gelecek, eger cok yerseniz bir ucarsiniz ki, belkide hayatinizda böyle ucmamisinizdir. Ölcü olarak bir cay bardagi malzemeye 500 gr tereyagi.

Son düzenleme:

AlqoSt

Üye
Ben bu tarifi senden ve bir arkadaştan okudum malzemem azdı 175 gr tereyağına 3.4 gr esrar koydum.6 saat kadar tereyağ kaynamasın diye aralıklı olarak ac kapa yaptım cunku ocağın en alt kademesi alttaki suyu kaynatiyordu sonra süzdüm.süzdüğüm malzemeye mercekle bakınca trikom gordum ac kapa yaptigimdan sicaklik yetersiz geldiğini dusundum ve 2 saat daha vasinda bekleyip ocagi kapatmadan en alt kademede ayni islemleri yaptim oda sicakliginda soğutup bizdolabina attim yeşil bir renk aldı tereyağ. herşey okey gibiydi gözümde ama 175gr yağın yaklaşık 5/1 ini sabah pidenin ustunde eritip tukettim kafa yapmadı halâ dolabimda duruyor.
Çözemedim az miktar mı kullandım yoksa dekarb mı olmadı evde fırınım yok kek yapsam orda dekarb olsun desem veya tekte kalan tüm yağı mı tuketeyim yardımcı olabilirmisiniz.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka cok az miktarda koymussun esrari, ondan dolayi kafasi olamamistir. Dekarp kesin olmustur, olmasa bile mide asidinde de THC THCA ya döner ve kafa yapar.

AlqoSt

Üye
Kanka cok az miktarda koymussun esrari, ondan dolayi kafasi olamamistir. Dekarp kesin olmustur, olmasa bile mide asidinde de THC THCA ya döner ve kafa yapar.
Hepsini tuketsem 3 gr malzeme koydum desek bile tek kişi için fazla forumda okuduklarıma gore kişi başı 0.5 gr yeterli.bende tereyağın oranı fazla gelmiş olabilir evet.tukettiğim yağ miktarini arttırıp hafta sonu tekrar denicem merak ettiğim bi kafa umarım çalışır

AlqoSt

Üye
Bu arada yağı en rahat nasıl tuketebilirim (not:evde fırınım yok.)
Ben tad olarak beğenmedim şahsen. sıcak pidenin ustunde erittim ağır geldi tatlı yoğun kendine has bi tadı var.brn esrarı az yağı fazla koyduğum icin fazla tuketmem gerekicek.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka önce elinde daha malzeme varsa yagi kuvetlendir, yoksa tost ekmeginin üzerinde bile olur. Kek yap,kurabiye yap, sahanda yumurta kir. Nasil yersen ye. Bir dahakine seker yapraklarinida koy teregina. Seker yapraklarinda cok iyi THC var.

SxyHoroz

Üye
Seker yapraklari ve cok kücük sömekler iyice kurumasi lazim. Sonra onlari elimle iyice ufaliyorum. Büyük bir tencerenin icine su koyuyor ve suyu kaynama derecesine yakin isititiyorum. Su kaynamayacak ama cok sicak olacak. Sonra icine sigacak kücük bir tencere koyup, icinde teregagini eritiyorum. Erimis tereyaginin icine ufaladigim seker yapraklari ve kücük sömekleri atiyorum. 2,5-3 saat kadar arada bir karistirak THC nin iyice tereyagina gecmesini sagliyorum. Ondan sonra sogumaya birakip, soguduktan sonra kücük parcalar seklinde donduruyorum. Istedigim zaman kullanmak icin. Kankalar nasil tüketirseniz tüketin, abartmayin, cünki kafasi yaklasik 1 saat sonra gelecek, eger cok yerseniz bir ucarsiniz ki, belkide hayatinizda böyle ucmamisinizdir. Ölcü olarak bir su bardagi malzemeye 500 gr tereyagi.
Şeker yaprakları ve sömekle yaptım kanka. Haftasonu deneyecem bakalım

cemsid

Üye
Seker yapraklari ve cok kücük sömekler iyice kurumasi lazim. Sonra onlari elimle iyice ufaliyorum. Büyük bir tencerenin icine su koyuyor ve suyu kaynama derecesine yakin isititiyorum. Su kaynamayacak ama cok sicak olacak. Sonra icine sigacak kücük bir tencere koyup, icinde teregagini eritiyorum. Erimis tereyaginin icine ufaladigim seker yapraklari ve kücük sömekleri atiyorum. 2,5-3 saat kadar arada bir karistirak THC nin iyice tereyagina gecmesini sagliyorum. Ondan sonra sogumaya birakip, soguduktan sonra kücük parcalar seklinde donduruyorum. Istedigim zaman kullanmak icin. Kankalar nasil tüketirseniz tüketin, abartmayin, cünki kafasi yaklasik 1 saat sonra gelecek, eger cok yerseniz bir ucarsiniz ki, belkide hayatinizda böyle ucmamisinizdir. Ölcü olarak bir su bardagi malzemeye 500 gr
Yağ ile malzemeleri karıştırmadan önce fırına verme işlemi yapmıyor musun ?

SxyHoroz

Üye
Yağ ile malzemeleri karıştırmadan önce fırına verme işlemi yapmıyor musun ?
Gerek yok yeşilin dediği gibi yaptım. 10 saat felan durdu ocakta. Saat başı ocağı yaktım,suyu tekrar ısıtıp karıştırdım. Dün 6da birini yedim 10 numara kafası oldu ama tadı gerçekten çok kötü mecbur tatlı bir şeyle yapacam

G_man

Kıdemli Üye
Bu arada yağı en rahat nasıl tuketebilirim (not:evde fırınım yok.)
Ben tad olarak beğenmedim şahsen. sıcak pidenin ustunde erittim ağır geldi tatlı yoğun kendine has bi tadı var.brn esrarı az yağı fazla koyduğum icin fazla tuketmem gerekicek.
tereyağı kullanılan bütün tarifler için bu yağı kullanabilirsin ama bu yağı her hangi bir şeyi kavurmak için kullanma thc uçar gider tek başına yüksek sıcağa maruz kalmasın yani
fırınsız bu tarifi deneyebilirsin hamurişin den felan anlamıyorsan önce 1 kere normal yağ ile yap kavra ondan sonra bu yağ ile yap

SxyHoroz

Üye
tereyağı kullanılan bütün tarifler için bu yağı kullanabilirsin ama bu yağı her hangi bir şeyi kavurmak için kullanma thc uçar gider tek başına yüksek sıcağa maruz kalmasın yani
fırınsız bu tarifi deneyebilirsin hamurişin den felan anlamıyorsan önce 1 kere normal yağ ile yap kavra ondan sonra bu yağ ile yap
Kek değilde direk puding yapsak olmaz mı

G_man

Kıdemli Üye
Kek değilde direk puding yapsak olmaz mı
kanka dediğim gibi tereyağı kullanılan bütün tariflerde kullanabilirsin. Puding içinde çok basit normal toz puding al tarifine göre pişir. pişirme bitince ocağın altına kapatıp içine 1 paket toz karışım için ortalama 125 gr. bu yağı ilave edip eriyene kadar karıştır daha sonra kaselere koyup soğutup tüket bu teknik daha lezzetli puding yapmak için normal tereyağı veya margarinle yapılıyor zaten sen onun yerine bu yağı kullanmış olacaksın. Ama puding ömrü maks 3 gündür 2 günü geçirmemek en iyisi ona göre porsiyonla

SxyHoroz

Üye
kanka dediğim gibi tereyağı kullanılan bütün tariflerde kullanabilirsin. Puding içinde çok basit normal toz puding al tarifine göre pişir. pişirme bitince ocağın altına kapatıp içine 1 paket toz karışım için ortalama 125 gr. bu yağı ilave edip eriyene kadar karıştır daha sonra kaselere koyup soğutup tüket bu teknik daha lezzetli puding yapmak için normal tereyağı veya margarinle yapılıyor zaten sen onun yerine bu yağı kullanmış olacaksın. Ama puding ömrü maks 3 gündür 2 günü geçirmemek en iyisi ona göre porsiyonla
Yağı buzluğu attım zaten. Yiyeceğim zaman çıkarırım

İbo Dayı

Yeni üye
Seker yapraklari ve cok kücük sömekler iyice kurumasi lazim. Sonra onlari elimle iyice ufaliyorum. Büyük bir tencerenin icine su koyuyor ve suyu kaynama derecesine yakin isititiyorum. Su kaynamayacak ama cok sicak olacak. Sonra icine sigacak kücük bir tencere koyup, icinde teregagini eritiyorum. Erimis tereyaginin icine ufaladigim seker yapraklari ve kücük sömekleri atiyorum. 2,5-3 saat kadar arada bir karistirak THC nin iyice tereyagina gecmesini sagliyorum. Ondan sonra sogumaya birakip, soguduktan sonra kücük parcalar seklinde donduruyorum. Istedigim zaman kullanmak icin. Kankalar nasil tüketirseniz tüketin, abartmayin, cünki kafasi yaklasik 1 saat sonra gelecek, eger cok yerseniz bir ucarsiniz ki, belkide hayatinizda böyle ucmamisinizdir. Ölcü olarak bir su bardagi malzemeye 500 gr tereyagi.
Önden fırında 30 dakika dekarb etsem. Sonra yağ eritip içine dekara edilmiş olanı atsam. Ne kadar beklersem yağa geçer. Ekstra yağ ile de Bi süre ister mi. Sizin 4 saati 1saate indirmek hedefim. Sonuçta yağ olarak saklamak

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!