Terimler

Sinekvale1903

Yeni üye
Herkese merhaba,

Grow’da kullanılan terimler ve anlamlarını bilen arkadaşlar bu konunun altına müsait oldukça yazabilir mi?
Ben çoğunu bilmiyorum ve eminim bilmeyen arkadaşta çoktur faydalı olacaktır.
Teşekkürler

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Topping=kelle ucurma
Lst=bitkiyi koparmadan yanlara ve caprazlara dogru gerdirme.
Supercropping=bitkinin govdesini elinle yumusatip kirip bitkiyi bir yone dogru sabitleme (hst)
Veg=gelisim donemi
Bloom=ciceklenme donemi
Seedling=filizlenme donemi
Mainlining=ilk once topping yaptigimiz sonrasinda lst ile tamamladigimiz agir bir egitim
Flush=bitki hasat zamani geldiginde asiri fazla miktarda suyla kalan gubre artiklarini temizlemek
Photoperiod=uzun donem bitki
Autoflower=kisa donem otomatik ciceklenen bitki
Defoliation=buyuk fan yapraklarini budama(daha cok somek dallarini kapatan yapraklar icin uygulanir)
Lolipoping=bitki ciceklenme evresine girdikten sonra en altlarda isik gormeyen kucuk somekleri ve butun alt yapraklari budama işlemi
Trichome=sömeklerin uzerinde cikan kristaller (thcler)
Pistil=bitki ciceklenme evresine girdiginde cikmaya baslayan ilk baslarda beyaz olan sonra kizila donen killar
Herma=cift cinsiyetli hem somek uretip hemde tohum ureten bitki

Aklima gelenler bunlar simdilik

Son düzenleme:

Sinekvale1903

Yeni üye
Topping=kelle ucurma
Lst=bitkiyi koparmadan yanlara ve caprazlara dogru gerdirme.
Supercropping=bitkinin govdesini elinle yumusatip kirip bitkiyi bir yone dogru sabitleme (hst)
Veg=gelisim donemi
Bloom=ciceklenme donemi
Seedling=filizlenme donemi
Mainlining=ilk once topping yaptigimiz sonrasinda lst ile tamamladigimiz agir bir egitim
Flush=bitki hasat zamani geldiginde asiri fazla miktarda suyla kalan gubre artiklarini temizlemek
Photoperiod=uzun donem bitki
Autoflower=kisa donem otomatik ciceklenen bitki
Defoliation=buyuk fan yapraklarini budama(daha cok somek dallarini kapatan yapraklar icin uygulanir)
Lolipoping=bitki ciceklenme evresine girdikten sonra en altlarda isik gormeyen kucuk somekleri ve butun alt yapraklari budama işlemi
Trichome=sömeklerin uzerinde cikan kristaller (thcler)
Pistil=bitki ciceklenme evresine girdiginde cikmaya baslayan ilk baslarda beyaz olan sonra kizila donen killar
Herma=cift cinsiyetli hem somek uretip hemde tohum ureten bitki

Aklima gelenler bunlar simdilik
Kankam çok teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
    _sansar _sansar: hahahahahahahaha +1