TOHUM ÇİMLENDİRMEK İÇİN ISITICI PAD YAPIMI

magnum06

Yeni üye
Merhaba kankalar hepimizin tohum çimlendirmede sıkıntı yaşadığını biliyorum ana sebebi ise "ısı".
Benim bayadır kullandığım kendi yapımım olan aleti yapıcam ve piyasadki 100-200 tllik ve türkiyede neredeyse bulunmayan aleti kendiniz yapacaksınız ve sadece neredeyse herkesin evinde bulunan malzemelerle evet yapıma geçelim

İHTİYAÇ LİSTESİ:
Sadece Elektrikli battaniye (internettende ucuza bulabilirsiniz)
ve ısıyı ben kontrol etmek istiyorum denilirse
Role çıkışlı dijital termostat
https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/role-cikisli-dijital-termostat-sicaklik-kontrol-karti-w1209-P266512872?gclid=CjwKCAjw1cX0BRBmEiwAy9tKHvdLVfbQgHcdiwuE10SwiaSK3LakkyJl7Ak4nB0f7tlTTSNk_KbjPBoC9XUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

bu kadar :D

Yapım aşaması Sadece Elektrikli battaniye:

1.Elektrikli battaniyenin içinden dikkatili bir şekilde rezistanst kablolarını çıkartın aman dikkatili olun kopmasın nazikçe yani.
2.Rezistans kablosunu rahatça dolamak için kabloyu ucundan bi yerden kesin. Ardından bu kabloları büyüklüğüne karar verdiğiniz kartona, kablolar arası fazla mesafe olmayacak şekilde dolayınız.
3.Eğer kabloları dolamak için kestiyseniz önceden tekrar geri bağlayın ve takın fişi. Rezistans kabloları fazla ısındığı için tohumlarla veya saksılarla arasına defter falan bişeyler koyunki fazla ısı vermesin.
Hepsi bu kadar

Yapım aşaması Dijitat termostat ile :
2. Aşamadan sonra rezistans kablosunun herhangibir fiş'e bağlamadan önce kablonun sadece bir tarafından kesin ve karttaki K0 K1 noktalarına bağlayın kart burada anahtar görevi görecek.
12 volt adabtörün + ve - kutuplarını karta bağlayın. "+" +12V kısmına bağlayın "-" ise GND kısmına gelicek
!!!!!!!!!!!!!!DİKKAT 12V + ve - yi sakın Ters bağlamayın kartı yakabilirsiniz!!!!!!!!!!!!!!

KART ISI KABLİBRASYONU:
Isı sensörünü toprağa batırdıktan sonra bağlantıları yaptığınızdan emin olun sonra en soldaki SRT tuşuna bir kere basın ve istediğiniz sıcaklığı seçin.
Ardından SRT tuşuna basılı tutup P0'ı seçip H(heat) seçin ve ondan sonra P1'i seçip 1.0 yapın. Bu 1.0 demek oluyoki toprak sensör aracılığıyla hedef sıcaklığa ulaştıktan sonra ısıtıcı kapatılır 1 derece aşşağı inebilmesine izin vermektir 1.1 derece indiği an kart tekrar devreye girecektir. önerilen ayar 1.0 dır daha kısa tutarsanız devre oda ısısına bağlı olarak sürekli açılıp kapanacaktır. Daha yüksek tutarsanız toprak soğuyacaktır amabu sizin bileceğiniz işler kankalar hadi ben kaçar bi sıkıntı olursa hemen sorun :)

93122382-10157454941181795-5470382214350897152-n.jpg

93277453-10157454941166795-8042176174127841280-n.jpg

92926213-10157454941171795-107754875416215552-n.jpg

93010046-10157454941161795-5238229040044703744-n.jpg

EJDEERYAAA

Yeni üye
Dostum konu güzel şöyle bi ürun buldum https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/usb-termal-isitici-ped-karbon-fiber-5v-sitmali-giyim-evcil-ve-kafes-hayvanlari-ari-kovani-isitma_pdp_530336645 onunla ugrasana kadar bu ürünle yapmak daha mantikli ama sicaklik 40-50 derece diyor tohuma kaç derecesi etki eder onu bilmiyorum

magnum06

Yeni üye
Cvp: TOHUM ÇİMLENDİRMEK İÇİN ISITICI PAD YAPIMI

EJDEERYAAA' Alıntı:
Dostum konu güzel şöyle bi ürun buldum https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/usb-termal-isitici-ped-karbon-fiber-5v-sitmali-giyim-evcil-ve-kafes-hayvanlari-ari-kovani-isitma_pdp_530336645 onunla ugrasana kadar bu ürünle yapmak daha mantikli ama sicaklik 40-50 derece diyor tohuma kaç derecesi etki eder onu bilmiyorum

dostum o gösterdiğin şey acayip küçük haberin olsun ve termostatı falan yok eklersin eklemesinede adaptörü bilmem neyi bitmez

https://www.butikbira.com/products/isitma-kemeri

bakın bende bunu ısıtıcı olmayan en ucuz mini seralar var ya heh işte ona takıyorum çok güzel iş yapıyor.

EJDEERYAAA

Yeni üye

magnum06' Alıntı:
EJDEERYAAA' Alıntı:

dostum o gösterdiğin şey acayip küçük haberin olsun ve termostatı falan yok eklersin eklemesinede adaptörü bilmem neyi bitmez

Kanka söyle büyük olani var isitici ayarliymis bu https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/surungen-isitici-ped-28x65cm-35w-isi-ayarli-sifir_pdp_515024229

magnum06

Yeni üye

EJDEERYAAA' Alıntı:
magnum06' Alıntı:

Kanka söyle büyük olani var isitici ayarliymis bu https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/surungen-isitici-ped-28x65cm-35w-isi-ayarli-sifir_pdp_515024229
kanka olsun varolsun ya var diye de yapmayalım mı bişeyler :D onların ısı ayarınında pek stabil olmadığını düşünüyorum. hem benimki sadece 15 tl'ye denk geldi oda dijital termostat'ın ücreti batanniye falan vardı :D .

EJDEERYAAA

Yeni üye

magnum06' Alıntı:
EJDEERYAAA' Alıntı:
kanka olsun varolsun ya var diye de yapmayalım mı bişeyler :D onların ısı ayarınında pek stabil olmadığını düşünüyorum. hem benimki sadece 15 tl'ye denk geldi oda dijital termostat'ın ücreti batanniye falan vardı :D .
Yap tabi kanka alternatif olur ben benim gibi beceremeyen yada ugrascak vakti olmayanlar icin  yazdim :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bafici bafici:
    ******** * ***** ******** ********* *** ***** ***** ******** **
  • bafici bafici:
    **
  • K Kamacı6161:
    ******** ******** ******* ***** ********** ***** **** **** ** ******* ****** ********
  • quorthon quorthon:
    ******** ********** ***** ***** ***** hahahaha**** ***** ******* ****** * **** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** ******** **** ***** hahahaha ********* *** **** ** ********** *** ***** ******* hahahaha***** ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
    Houp53 Houp53: ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ********...