Tohum Çimlendirme Taktiğim

xapaf74390

Yeni üye
Merhaba kankalar birçok farklı şekilde tohum cimlendirme işlemi denedim bugüne kadar. En fazla sonuç aldığım yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum 

Öncelikle denediğim yöntemler şunlardı 

• Tohumları direkt toprağa attım 3 adet köfteci haze hiçbiri cıkmadı topraktan
  • Tohumları bardağa bıraktım 3 gün beklettim ordan toprağa aldım 3 tohumdan 1 tanesi cıktı 
  • tohumları direkt peçeteye aldım peçeteyi nemlendirdim tabağa koydum hiçbiri patlamadı 

Bu Yöntemlerden sonuclar aldım ama memnun edici derecede değildi daha sonra aklıma başka bir yöntem geldi deneyeyim dedim 

• Tohumlarımızı bardağın içine attık ve dibe çökmelerini bekledik 24 saat sonra tohumlarımız dibe çöktü 
  • Tohumlarımız dibe çöktükten sonra tohumlarımızı peçeteye aldık güzelce yerleştirdik peçetemize 
  • Marketten veya 1 milyonculardan kilitli poşet aldık 

• Poşetimizin içine peçetemizi yerleştirdik sonra peçetemizi nemlendirdik ve kiliti poşetin ağzıını kapadık
  • tohumlar için sıcak bir ortam yaratmamız gerekiyor bunun için termos kullanacağız
  • termosun içine ılıktan bir tık sıcak su doldurduk sonra kilitli poşetimizi termosun içine atıp kapağını kapattık
  • termos 15 saat suyu sıcak tutabilecek 15 saatte 1 kontrol edersiniz su cok soğuk geldiyse elinize ılıklaşana kadar su ilave edersiniz 
  • 3 günde tohumlarınız güzel bir şekilde filizlenecektir 

Ben bu yöntemi denemek için en vitaminsiz 4 tane tohum kullandım gözüme kötü görünen tohumları 
ve 4 tohumumda patladı kankalar ondan sonra emin olabilmek için 2 tane daha denedim 2 tohumumda gayet güzel patladı (denediğim tohumların hepsi köfteci haze) diyeceklerim bu kadar. deneyen kankalar olursa yorumlarda sonucu yazsınlar mutlaka

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Kanka ben bardagin icinde tohumu salliyorum ilk once sonra bardaga koyuyorum 1 gun sonra bakiyorum dibe inmeyen tohum varsa karistirip dibe inmesini sagliyorum. Dibe indikten sonra beyaz kök kismi cikip iyice belirgin olana kadar bekliyorum bu zaman icinde nemi %99 da tutuyorum bardagida yarim doldurmuyorum agzina kadar dolduruyorum.. nem yuksek oldugu icin suyu cekiyor zaten tohumda cekiyor daha kolay catliyor.. Sonra peceye alip bi saklama kabinin icine koyuyorum agzini kapatmiyorum kapakla buzdolabi poseti geciriyorum.. beyaz kök kismi 1cm olmadan peceteden alip topraga koymuyorum nem bu sefer de %80lerde oluyor sicaklikta 30

hightimes1980

Yeni üye
Emek verip yazmışsın , kendine göre denemelerdede bulunmuşsun emeğine sağlık repini verdim dostum ^^
Buarada ben auto tohumları direk toprağa koyuyorum üstünede az fısfısla su sıkıyorum tam toprak vıcık vıcık su olmuyacak sekılde uzerıne pardak kapatıyorum en gec 5 güne baş verıyor , farklı teknıklerıde vardır tabi.

Vedoo

Kıdemli Üye
Cvp: Tohum Çimlendirme Taktiğim

xapaf74390' Alıntı:
Merhaba kankalar birçok farklı şekilde tohum cimlendirme işlemi denedim bugüne kadar. En fazla sonuç aldığım yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum 

Öncelikle denediğim yöntemler şunlardı 

• Tohumları direkt toprağa attım 3 adet köfteci haze hiçbiri cıkmadı topraktan
  • Tohumları bardağa bıraktım 3 gün beklettim ordan toprağa aldım 3 tohumdan 1 tanesi cıktı 
  • tohumları direkt peçeteye aldım peçeteyi nemlendirdim tabağa koydum hiçbiri patlamadı 

Bu Yöntemlerden sonuclar aldım ama memnun edici derecede değildi daha sonra aklıma başka bir yöntem geldi deneyeyim dedim 

• Tohumlarımızı bardağın içine attık ve dibe çökmelerini bekledik 24 saat sonra tohumlarımız dibe çöktü 
  • Tohumlarımız dibe çöktükten sonra tohumlarımızı peçeteye aldık güzelce yerleştirdik peçetemize 
  • Marketten veya 1 milyonculardan kilitli poşet aldık 

• Poşetimizin içine peçetemizi yerleştirdik sonra peçetemizi nemlendirdik ve kiliti poşetin ağzıını kapadık
  • tohumlar için sıcak bir ortam yaratmamız gerekiyor bunun için termos kullanacağız
  • termosun içine ılıktan bir tık sıcak su doldurduk sonra kilitli poşetimizi termosun içine atıp kapağını kapattık
  • termos 15 saat suyu sıcak tutabilecek 15 saatte 1 kontrol edersiniz su cok soğuk geldiyse elinize ılıklaşana kadar su ilave edersiniz 
  • 3 günde tohumlarınız güzel bir şekilde filizlenecektir 

Ben bu yöntemi denemek için en vitaminsiz 4 tane tohum kullandım gözüme kötü görünen tohumları 
ve 4 tohumumda patladı kankalar ondan sonra emin olabilmek için 2 tane daha denedim 2 tohumumda gayet güzel patladı (denediğim tohumların hepsi köfteci haze) diyeceklerim bu kadar. deneyen kankalar olursa yorumlarda sonucu yazsınlar mutlaka

Teşekkğrler bunu deneyeceğim Reis

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ****** ** * ******* * **** ********** *** ******** ***** ***** **** ** ******** ***** * ******* * * ****** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • A active661:
  • K keyifpezevengi:
    ******** ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ***** **** ******* ********** ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • Night owl Night owl:
    ***** * * ** ****** hahahaha ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
    *** ******* ****** hahahaha ********** *** ***** **** ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha** *** ******* ****** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** ***** ***** *** ******* **
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ****** ****** *** ******** ***** **** ** ****** ** hahahaha ****** *** **** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ******* ****** ******** hahahaha****** **** ****** ***** ****** ********* *********
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    *** *** ***** hahahaha* ****** ***** ******** ********** **** ***** ***** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** *** ******** ****** **** ****** ********* ****** *****