Tohum çimlendirmede hidrojen peroksit kullanan oldu mu

kenank

Yeni üye
Tohum çimlendirmede hidrojen peroksit kullanan oldu mu Deneyen oldu mu nasıl sonuç aldınız?

H2O2 yani Hidrojen Peroksit kullanarak tohum çatlatma işlemi yapacaksan ,tohumları Hidrojen Peroksit dolu bi bardak içine at ve 12-24 saat arası bekle ve sonra tohumları çıkar. ek toprağa yada peçete arasında suyla ıslatılmış şekilde tut. H2O2 mikrobik herşeyi öldürdüğünden toprağa falan atma,köklenme için mikropların faaliyeti lazım bitkiye,o mikroplar olmazsa hiçbir organizma beslenemez bu dünyada..sadece tohum kabuğunun içine daha kolay nüfus ettiği için ilk 24 saatte kullanılan bi ürün..suyla iyice seyrelterek ıslatılmış peçete arasında da kullanılabilir ama direk seyreltmeden kullanımı yazdığım şekilde..

theboy

Üye
Kankam once tohumlari ilac kavanozuna koy calkala. Sonra yarım çay bardagi hidrojen peroksiti bi camsil şişesine koy ustune su ekle calkala, kagit havlunun icine tohumlari koy.
Fisfisla kağıt havluyu nemi dolana kadar, ama abartma islansin damlamasin. Sonra buzdolabı posetine koy kagit havluyu duzgunce. Karanlik ve sicak bir yere koy 1-3 gün arasında kökleri göreceksin.

kafa48

Üye
Kankam once tohumlari ilac kavanozuna koy calkala. Sonra yarım çay bardagi hidrojen peroksiti bi camsil şişesine koy ustune su ekle calkala, kagit havlunun icine tohumlari koy.
Fisfisla kağıt havluyu nemi dolana kadar, ama abartma islansin damlamasin. Sonra buzdolabı posetine koy kagit havluyu duzgunce. Karanlik ve sicak bir yere koy 1-3 gün arasında kökleri göreceksin.
ya kankacığım harika anlatmışsın eyvallah ama burda bi mantık hatası var.1-3 günde normal su ile peçete yönteminde de tohumlar baş veriyor.burdaki hidrojen peroksit olayının esprisini anlayamadım

theboy

Üye
ya kankacığım harika anlatmışsın eyvallah ama burda bi mantık hatası var.1-3 günde normal su ile peçete yönteminde de tohumlar baş veriyor.burdaki hidrojen peroksit olayının esprisini anlayamadım
kankam valla ben de youtube da gördüğüm videoyu aktardım, forumda da bahsi geçmiş daha önce. Hidrojen peroksit kabuğun aşınmasını garantiliyo anladığım kadarıyla. Sade suyla yapıldığında patlamama senaryosu yaşandığı oluyormuş ama ben oksijenli suyla yaptım 3 defa, patlamayan da olmadı. He içi boş tohumlar vardı onlar ayrı.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **