Tohum patlatirken

• Konbuyu başlatan Üye silindi 25337
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 25337

Guest
Brolar selam. Daha once hic basima gelmedi ilk defa yasiyorum fikirlerinizi almak istedim. Tohumlari suya attim 4 saat bekledi normalde hep parmakla itince veya kendiliginden batardi suya. Fakat bu defa 5 tohumdan 3u batmadi. Suda bekletmeye devam mi edeyim , peceteye mi alayim yoksa batmayanlar direk çöpmü? Yasayan tecrube eden var mi?

Bubleb00m

Kıdemli Üye
Kanka ben 2 tohum attım öğlen 1 de saat 19 a kadar hiç bakmamıştım 19 da üstten ittirdim ikiside çöktü bence beklet biraz tabi çok tecrübem yok ama 4 saat az gibi geldi bana

Nemesis4

Kıdemli Üye
Şimdi hacım tohumları al saklama kabina ufak 2 3 dk salla sert salla cokta sert degil normal tatli sert daha sonra bir bardak oda sıcaklığında ki suya 7 8 damla oksijenli su damlat tohumları at 6 7 saat sonra tepelerinden vur düşecek dusunce 5 6 saat daha bekle peceteye at saklama kabinin icine cok islak olmucak nemli at ağzını kapat hava alsin ama sonra kiyafet ile sar at dolaba 2 gub sonra selamun aleyküm :)

Nemesis4

Kıdemli Üye
Ama kardesim senin ki suan suda bekle 2 4 saat daha vur tepeden dusecek suya ama git eczaneye oksjinli su al 5 6 tl

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Kanka ben 2 tohum attım öğlen 1 de saat 19 a kadar hiç bakmamıştım 19 da üstten ittirdim ikiside çöktü bence beklet biraz tabi çok tecrübem yok ama 4 saat az gibi geldi bana
Brocum normalde 3 saat suda bekletiyorum , hep de batiyor. Zaten forumlarda videolarda vs hep 3 saat beklet batir 12 saat daha beklet diyorlar. Benimde ilk defa batmadi ki bu attigim 5 tahum toplamda 20 yapiyor 3 grow yaptim ve ilk defa batmadi. Şaşırdım :)

Nemesis4

Kıdemli Üye
Brocum normalde 3 saat suda bekletiyorum , hep de batiyor. Zaten forumlarda videolarda vs hep 3 saat beklet batir 12 saat daha beklet diyorlar. Benimde ilk defa batmadi ki bu attigim 5 tahum toplamda 20 yapiyor 3 grow yaptim ve ilk defa batmadi. Şaşırdım :)
Kardesim normal tohumdan tohuma değisir benimde 2 tohum batmamisti bekle suyu alsin icine 3 4 saat sonra batmış olcak tepeden vurunca bana yaz sonra bakalim

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Ama kardesim senin ki suan suda bekle 2 4 saat daha vur tepeden dusecek suya ama git eczaneye oksjinli su al 5 6 tl
Elimde oksijenli su var kankam. O zaman sabaha kadar bekliyorum batmazsa once dövüp sonra oksijenli su ile bekletiyorum.

Kanka rica etsem bı tanesini benim taktik ile patlatır mısın ?
Bı tane saklama kabına al alt kata normalde koyduğunun 2 katı peçete koy misal tek kat koyuyorsan 2 kat koy her zamankinden bı tık fazla nemlendir yine üzerine 2 kat peçete streç ile hava almayacak şekilde sarıp güneş alan bı yere koy 36 saat sonra haber verirsin :)

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Kanka rica etsem bı tanesini benim taktik ile patlatır mısın ?
Bı tane saklama kabına al alt kata normalde koyduğunun 2 katı peçete koy misal tek kat koyuyorsan 2 kat koy her zamankinden bı tık fazla nemlendir yine üzerine 2 kat peçete streç ile hava almayacak şekilde sarıp güneş alan bı yere koy 36 saat sonra haber verirsin :)
Fasulyemi kanka bu . Ilk tohumumu dedigin gibi yaptim 48 saat sonra her yer küfdü.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 25337

Guest
150 tane tohum patlattık ne bı tane çürüyen oldu ne de patlamayan teori yanlış gözüküyor , denemesi bedava :)
Brom dedigini aynen yaptim , denemesem denerdim. 3 taneyi çöpe atmayi bile göze aldim yoksa. Kaybetcek biseyim yok. Ama saklama posetinde cam önüne koydugum tüm tohumlar küflendi. Bizzat tecrübe yani benimki. Belki senden farkli bisey yapmisimdir bilemem artik. 150 tohum ciddi sayi cunku.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kanka tek başıma değil , ufak bı oluşum 3-4 yıllık 5 - 6 grower daha fire verdiğimiz olmadı 24saat dolunca ilk kontrolü , 36 saat dolunca ikinci kontrolü yapıyoruz ve püf noktası nemin dışarı çıkmayıp havanın içeri girmemesi

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Kanka tek başıma değil , ufak bı oluşum 3-4 yıllık 5 - 6 grower daha fire verdiğimiz olmadı 24saat dolunca ilk kontrolü , 36 saat dolunca ikinci kontrolü yapıyoruz ve püf noktası nemin dışarı çıkmayıp havanın içeri girmemesi
Sabaha kadar tohumlar batmazsa 1 tanesini dedigin gibi tekrar denicem brom. Ben kilitli posete koyup pencere onune koydum , kontrol ederken de poseti actim hava aldi. Bu defa acmadan bakarim. Sana da yazarim denersem olur yada olmadi diye.

kanka bir yöntem daha var zımpara bul silindir gibi yap ince bir parmağınla altından kapat üstten tohumu at üstüde kapat parmağınla biraz salla kuvvetlice incelir zarı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • B bongalov:
    hahahaha**
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ********** ********* **** ******** ********** hahahaha****
  • B bongalov:
  • B bongalov: