Tohum patlatma

Houp53

Yeni üye
Arkadaşlar yeniyim outdoor projem var tohumu bir kaç saat suda bekletip selpağın içine koydum selpağı bol nemli bıraktım 1 gün boyunca sabah tekrardan hafif su döktüm nemi bozulmasın diye bu sefer tabaktaki selpağı kilitli poşetin içine koyup tekrar karanlık yere bıraktım doğrumu yapıyorum ve ne kadar sürede kök atar yanlışım varsa düzeltip yardımcı olurmusunuz

istr

Ordinaryüs
Biraz yanlış yapmışsın kanka, ben suda 24 saat kadar bekletiyorum peçeteye almadan önce, peçeteye aldıktan sonra da peçeteyi bol nem değil sadece dokunduğun zaman nemi hissedeceğin kıvamda bırakman gerekli ( kilitli kapta muhafaza ettiğin zaman nem kaçmaz günde 2 3 dk da havalandırmak yeterli), fazla ıslak olursa tohum çürür :( Çok ıslatmışsın gibime geldi okuduğum yazıdan. Normalde 24 saat suda bekletip ortalama 48 - 72 saat peçetede bekletince ekime hazır oluyor benim tohumlar.

Speed

Üye
Suda bekletmek aslında çok gerekli bir şey değil. Bol nemden anladığım da peçeteyi epeyce ıslatmışsın. Peçete asla ıslak olmayacak. "Nemli" olması kâfi. Eğer daha önceden tecrüben yoksa muhtemelen tohumlar patladıktan sonra da gereksiz sulama yapacaksın. Burada bol bol takıl ve özellikle "günlükleri" incele. Kim ne yapmış, nasıl yapmış mantığı kavramaya çalış.

Houp53

Yeni üye
Suda bekletmek aslında çok gerekli bir şey değil. Bol nemden anladığım da peçeteyi epeyce ıslatmışsın. Peçete asla ıslak olmayacak. "Nemli" olması kâfi. Eğer daha önceden tecrüben yoksa muhtemelen tohumlar patladıktan sonra da gereksiz sulama yapacaksın. Burada bol bol takıl ve özellikle "günlükleri" incele. Kim ne yapmış, nasıl yapmış mantığı kavramaya çalış.
Hayır çok ıslak değil fısfıs ile 5 6 fıs su fıslattım

Houp53

Yeni üye
Peki tohum kök verirmi artık bir sıkıntı olurmu şimdi yaptıklarımdan

Houp53

Yeni üye
Kaç saat suda kaldı? Peçete ne kadar ıslaktı? Peçetenin içinde kaç saat kaldı? Çeşme suyu mu kullandın?
Akşam 8 de suya attım gece 12 de aldım yani 4 saat suda kaldı peçeteye koydum fısfıs ile ıslattım o saatten beri peçetede hala çeşme suyu değil marketten pet su aldım onun suyu

Son düzenleme:

Speed

Üye
Akşam 8 de suya attım gece 12 de aldım yani 4 saat suda kaldı peçeteye koydum fısfıs ile ıslattım o saatten beri peçetede hala çeşme suyu değil marketten pet su aldım onun suyu
Zarar gördüğünü zannetmiyorum. Birçok peçete kullanarak kalınca bir şey yap ve nemlendir. Nemlendir ama bak kesinlikle ıslak olmasın, fıslattığın su seni tatmin etmesin :D Sonrasında nemi koruyabileceği ve karanlık bir ortama al. 1-2 gün içinde tırnak kadar kök attığında toprağa alabilirsin. Ve dediğim gibi günlükleri incele. Ne kadar ışık vermişler, ne kadar gübre vermişler, ne kadar su vermişler, hangi eğitimleri vermişler, hangi eğitim ne için verilir... incele mantığı kavramaya çalış. Klorsuz, ph ayarlı su vermeye özen göster, nemli bir ortam sağla. Zor bir şey yok. Sadece her şey detaylarda gizlii.

Houp53

Yeni üye
Çok verimli bi işlem olmaz, hafif nemli peçetede kilitli kapta bekletmeye devam et artık bence. Hasar görmediyse patlar brom
Peçeteyi değiştirsem olurmu ?
Zarar gördüğünü zannetmiyorum. Birçok peçete kullanarak kalınca bir şey yap ve nemlendir. Nemlendir ama bak kesinlikle ıslak olmasın, fıslattığın su seni tatmin etmesin :D Sonrasında nemi koruyabileceği ve karanlık bir ortama al. 1-2 gün içinde tırnak kadar kök attığında toprağa alabilirsin. Ve dediğim gibi günlükleri incele. Ne kadar ışık vermişler, ne kadar gübre vermişler, ne kadar su vermişler, hangi eğitimleri vermişler, hangi eğitim ne için verilir... incele mantığı kavramaya çalış. Klorsuz, ph ayarlı su vermeye özen göster, nemli bir ortam sağla. Zor bir şey yok. Sadece her şey detaylarda gizlii.
hocam peçeteyi yenilesem veye üstüne 1 2 kat daha peçete sarsam fazlalık suyu çekse size ulaşabileceğim bir platform varmıdır telegram instagram signal ?

Speed

Üye
Sıkıntı olmaz yeni peçeteye alabilirsin tohumları. Forumda böyle bilgiler paylaşmak yasak.

#Cigâ

Doktor

Speed

Üye
Normalde şartlarda tohum bu evreyi toprakta geçiriyor. Tohumun patlaması için de toprağın nemli olması gerekiyor. Nemli bir toprak düşün o kadarcık ıslat peçeteyi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********* **** hahahaha***** ****** ****
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ****** ****** ******** hahahaha**** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** **** ******* hahahaha* ** ********** ***** *****
  • İstanbul İstanbul:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********* ****** ******* hahahaha*** *******
    +1
    *** **** ******* ****** **** hahahaha**** * ******* ********** *** *******

+1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ***** ********* ** *******
    *** **** ***** ******** ** ****** ******** ** **** *** ********** *** ** ******** ** ** ********* *** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    **** ******** ***** ********* ***** ****** ***** *** **** ******* ****** **** hahahaha**** * ******* ********** *** *******
    +1
    ********** ***** ****** ******** hahahaha**** ***** ***** **** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** ********* ***** *** *** **** **** ****** ***** ******** hahahaha hahahaha** ********* *** **** ***** ******** ** ****** ******** ** **** *** ********** *** ** ******** ** ** ********* *** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    **** ** ******** ***** *** ******** ****** ** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ***** **
    ** **** hahahaha* ** ********** *** ****** ****** ******* *** hahahaha** hahahaha**
    TabldotLife TabldotLife: ** **** hahahaha* ** ********** *** ****** ****** ******* *** hahahaha** hahahaha**