Tohum saklama ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22297
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22297

Guest
Sponsordan gelen tohumları saklamak için ayrı bir şey yapmak gerekiyor mu ? Saksıda bi bitkim var ve kabinim tek bitkilik. Gelen tohumları bekletsem bi sorun olur mu ?

higthead

Jolly Green
Dostum tohumları pecete arasına al sonra strech ile sar. Soğuk olan bir yere koy. Ben peceteye alıp strech leyıp buz dolabına ısık almayan yere koyuyorum havalar sogudu dısardada saklayabilirsiniz 1-2 yıl

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Dostum tohumları pecete arasına al sonra strech ile sar. Soğuk olan bir yere koy. Ben peceteye alıp strech leyıp buz dolabına ısık almayan yere koyuyorum havalar sogudu dısardada saklayabilirsiniz 1-2 yıl
Kavanozda ve ışık görmeyen bi yerde saklıyorum bende 1 aydır seneye Nisa’nda başlıycam dayanır mı tohumlar acaba sayın modaretör

Ü

Üye silindi 26274

Guest
buzdolabın da içlerine pirinç atarak saklıyorum nem yapmasın diye etraflarını sarıyorum karanlıkta kalsın diye.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Valla sponsorun gönderdiği kilitli poşetin içinde üzeri peçete onun üzeri siyah naylon kaplı sonrada ağzı mantarlı minik cam şişe buz dolabın kapağında 7 ay önce koymuştum geçen ay üç tane attım patlamaz korkusu vardı hepsi çıktı.

Bigbut

Müptezel
Tohum bu arkadaslar 100 yil once bulunan tohum bile calisiyor.
Serin ve karanlik yeterli saklama kusullari yeterli. Dolap olur mu olur tabii nemden kacinin.

Light6

Yeni üye
Tohum bu arkadaslar 100 yil once bulunan tohum bile calisiyor.
Serin ve karanlik yeterli saklama kusullari yeterli. Dolap olur mu olur tabii nemden kacinin.
Sponsordan tohum aldım 2 ay buzdolabının alt kısmında beklettim
Ve 1hafta önce 3ünü filizlendirmek istedim hiçbiri patlamadı neden olmuş olabilir?
Çok üzgünüm

Woppy

Ordinaryüs
Sponsordan tohum aldım 2 ay buzdolabının alt kısmında beklettim
Ve 1hafta önce 3ünü filizlendirmek istedim hiçbiri patlamadı neden olmuş olabilir?
Çok üzgünüm
Knk buzdolabından cıkarttıp direk suya attıysan patlamaz en az 6 ile 12 saat dısarda oda ısısına geldiginde suya atmak gerekli.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
    S SuperKafa: ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** ****...