Tohumlarım 4 gündür filizlenmedi sebebi ne olabilir

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
knka nemlı olsun dıye 2.5 litrelık petın basını kesıp delık acıp uzerıne koydum suyu fazla vermemden yada gunesı fazla almasından gecıkmıs olabılırmı ne kadar su vermem gerektıgını de bımıyorum phmetre sıparıs verdım henuz gelmedı cesme suyu verdım az az toprak bıraz katılasmıs
Ama çok güneş var korkuyor çıkmaya karanlığa al patlar

higthead

Jolly Green
Brom sana net çözümü yazıyorum mini sera : kaç bardağın varsa onları mutfakta kullanılan saklama kapları varya elindeki bardak mıktarı kadar büyük saklama kabı al ustten 1-2 ufak delik del. En önemli nbokta şu sıcak buhar vericez nasıl vericez: bardaklar saklama kabın ıcınde saklama kabın 1 köşesine porselen fincan olur veya başka birşey oılur farketmez onun içine günde 4-5 kere suyu kaynatıp o bardağın içine dök ve saklama kabın kapagını kapat. Sana 2 gün veriyorum topraktan çıkması için su vermeyi kes sıcak buhar topragıda nemlendırıcek.

Johnlee

Yeni üye
Brom sana net çözümü yazıyorum mini sera : kaç bardağın varsa onları mutfakta kullanılan saklama kapları varya elindeki bardak mıktarı kadar büyük saklama kabı al ustten 1-2 ufak delik del. En önemli nbokta şu sıcak buhar vericez nasıl vericez: bardaklar saklama kabın ıcınde saklama kabın 1 köşesine porselen fincan olur veya başka birşey oılur farketmez onun içine günde 4-5 kere suyu kaynatıp o bardağın içine dök ve saklama kabın kapagını kapat. Sana 2 gün veriyorum topraktan çıkması için su vermeyi kes sıcak buhar topragıda nemlendırıcek.
tamam knka anladım pekı bıtkı kafasını cıkardıgında ne yapmalıyım nem vermeye devam mı karanlıkta ?

nabucadnezar

Yeni üye
Arkadaslar herkese iyi growlar bu sene ilk growumu yapmak uzere corbacıdan aldıgım 2 tane tohumumu patlatım patlayann tohumları altını deldıgım topragını bahceden koydugum karton bardaklara kydum egede yasıyorum evımın catısı gunde 14 saat gunes goruyor 4 gunden berı catıda olan tohumlardan hala daha cıt yok her gun 1 yemek kasıgı kadarda su verdım acaba hatayı nerde yaptım growcu arkadaslar yardımcı olursa cok sevınırım herkese ıyı growlar
kanka selamlar. pecete arasında patlatmadıysan direk bardaga aldıysan 6 7 gün bulabiliyor cıkmaları. tercihim 1 gun suda bekletim peceteye alıp kok gordukden sonra topraga atmak.

higthead

Jolly Green
bitki kafasını çıkarttığı zaman görmeye başladığında bardakları dışarı al ışık altına ama şeffaf plastik bardak geçir üstüne yanlardan 2-3 delik aç üstteki plastik bardağa

Johnlee

Yeni üye
Bardağı birkere tam sularsin birdaha gerek olmaz. Aşırı sıcak varsa veya ışık fazlaysa çıkmaz topraktan. Bende yaşadım tecrübe oldu. Evde herhangibir beyaz ampul varsa 9-20w arasında onun altına koy oda sıcaklığında veya cam kenarına koy. Filizlenince de ilk 1hafta bu ışıklar yeter ona
yanı dıyorsun kı knka 1 hafta sonra catıya alırsın 1 hafta cam kenarında yada balkonda takılsın

Johnlee

Yeni üye
Bu bebelerle yaşamıştım o sıkıntıyıda. 50w beyaz torc fazla gelmişti.
23 gündür sabah balkona çıkartıyorum. 3 den sonra direkt güneşi görüyorlar. Akşam sabaha kadar beyaz torch altinda
Knka merhaba bıtkıyı topraga koydugum 5 gun oldu dun aksam kafasını cıkardı bugunku durumunuda fotograf cektım sana gostermek ıcın sımdı ben bunun basındakı petı alıyım yada kalsın mı bu saaten sonrası ıcın verebılecegın nasıhatlar varsa memnun olurum hayırlı growlar

Johnlee

Yeni üye
knka merhaba sana bır konuda danu-ısmak ıcın yazıyorum tohumlarımı suda 1 gun beklettım sonra peceteye aldım 3 gun bekledım ama kok cıkmedı dedıgın sıstemı yaptım tohumları guzel bır topraga aldım bu aksam basladım gunde 5 defa suu kaynatıp fıncana koyacam sence fılızlenır mı fılızlenırse tahmınen kac gune bas gosterır sımdıden tesekurler hayırlı growlar

higthead

Jolly Green
knka merhaba sana bır konuda danu-ısmak ıcın yazıyorum tohumlarımı suda 1 gun beklettım sonra peceteye aldım 3 gun bekledım ama kok cıkmedı dedıgın sıstemı yaptım tohumları guzel bır topraga aldım bu aksam basladım gunde 5 defa suu kaynatıp fıncana koyacam sence fılızlenır mı fılızlenırse tahmınen kac gune bas gosterır sımdıden tesekurler hayırlı growlar

Dostum sıcak buharı yıyınce 1max 2 gune slmını verır ama topragını fazla sulama sıcak buhar nemlendırıcek zaten. Ben sıcak buharı verdıkce yarım santım gun asırı buyuduler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********