Tohumlar ölürmü

Hop11

Yeni üye
Tohumu filizlendirdim filizlenirken hersey guzeldi fakat bardaklara alınca 12 gün oldu filizlenmedi evin icinde bakıyorum neden patlamadılar fazlada derine ekmedim fazla su bozarmı

Soruyu anlamak için 3dk düşündüm samimiyetimle söylüyorum sorunun içinde kayboldum ama azmedip buldum. 
Tohum patladı
Sonra pet bardağa toprağın içine aldın gömdün ama filizlenmedi(kafasını topraktan çıkartmadı) 
Durum böyle ise zaten suçunu biliyorsun sen fazla sulama çürütür ve 1cm civarı derinliğe dikmen gerekir tohumu. 
Kürdanla falan deş bi bak zarar vermeden dediğim gibi yaptıysan patlamış tohumun filizlenmeme ihtimali yok çürütmediysen tabi.. 
Yada zarar mı verdin köke toprağa alırken koparttınmı kökü biz bilemeyiz ama problem olduğu açık ve net. 
Ortalama 2/3 güne kafasını çıkartması gerekirdi.

Evet nemli olsa yeterli. 
Hatta çoğumuz fıs fıs ile sulama yaparız bu aşamada.
Camsil vs..  şişesine suyu koy onla fısfısla.
Tohumu çıplak elle elleme lateks eldiven kullan, tohumu patlattıktan sonra toprağa gömerken cımbız kullan köke zarar gelmesin. 
Ayrıca tohum patladığında o çıkan şey köktür ve aşağıya bakması gerekir. (belki bilgin yoktur diye genel yazdım aklıma gelenleri)
Kolay gelsin iyi dumanlar.

Youloser

Yeni üye
Dışarda gördüğün bir insanın susamış olduğunu nasıl anlarsın ? Dudakları kurumuş ve çatlamışsa.  Peki bi köpeğin susadigini nasil anlarsın? Dili dışarda ise . Peki toprağın suya ihtiyaç duyduğunu nasıl anlarsın ? Çok basit aslında evet hadi ver cevabını.  Hâlâ duyamıyorum ama . Tmm dur dur fazla düşünme . Toprağın üstü kuru ise suya ihtiyaç duyar . Yani gözlemle bak kurumuş ise fıs fıs İsmail'in yaptığı gibi fısfısla ha görerek anlayamam diyorsan . Onun da çözümü basit hafiften elini toprağın üstüne götür nem yoksa eline gelen fısfısla:) 

Smokeweed35

Yeni üye
Cvp: Tohumlar ölürmü

Youloser' Alıntı:
Dışarda gördüğün bir insanın susamış olduğunu nasıl anlarsın ? Dudakları kurumuş ve çatlamışsa.  Peki bi köpeğin susadigini nasil anlarsın? Dili dışarda ise . Peki toprağın suya ihtiyaç duyduğunu nasıl anlarsın ? Çok basit aslında evet hadi ver cevabını.  Hâlâ duyamıyorum ama . Tmm dur dur fazla düşünme . Toprağın üstü kuru ise suya ihtiyaç duyar . Yani gözlemle bak kurumuş ise fıs fıs İsmail'in yaptığı gibi fısfısla ha görerek anlayamam diyorsan . Onun da çözümü basit hafiften elini toprağın üstüne babuşür nem yoksa eline gelen fısfısla:) 

Ahaha hahha tarif 1 numara Kanka bayıldım ben 3 5 saatte bakıp fısfıs fıslayarak devam edicem sağol

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ** ******* ******* ***** ****** *** ** ****** **** ** *** **** ****** ***** *** hahahaha ******* ******* ********* ***** hahahaha *****
  • LedZeppelin LedZeppelin:
    **** ****** ******* ** ****** ******* hahahaha* ******** ***** ***** ***** **** hahahaha**
  • G GrowStreet:
    ****** ** **** **
  • G GrowStreet:
    **** hahahaha ******* ****** ***** ***** ******* ********* ******
    +1
    ****** ******* ****** ******** **
    ******** hahahaha* ** ******
  • G GrowStreet:
    ****** ****** *** ********** ***** ******* ****** ******** hahahaha** ***** **** ** ****** ****** ** *** ** hahahaha**** ***** ******** ********* *** hahahaha ****** ******** ********* ***** ******* ** ***** ** ****
  • asilreis asilreis:
    ***** **** ******* **
    *** ******** ** ****** **** ** ******** ****** hahahaha** ***** *****
    ******* **** ********** ********* ******* ** ***** hahahaha*** *** *** ** hahahaha**** ******* hahahaha****** *** ******* ********** hahahaha********** ******* ****** *******
  • G GrowStreet:
    ***** **** ******* hahahaha
    ********* ****** ******* ***** ********** hahahaha*** *** ******* ***** **********
    +1
  • Z zen1n:
    **** ******** ****** hahahaha* hahahaha****** *** **** ****** *** *** ***** hahahaha** **** ** ***** ****** ** ******* ***** ***** hahahaha*** ****** ******** ***** hahahaha
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • marcoo marcoo:
    hahahaha**
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha