Tohumlar patladi,bardaklara ekledim

El_Takashi

Kıdemli Üye
Plastik bardaklara iki delik actim 11 adet , tohumlari koyup ustunu az bi toptakla orttum kac gune filiz haline gelir kankalar , bu arada tohumlar patladi ,11 taneye 1.5 lt su az mi birde hepsine az dagitiyorum ?

harlem1

Yeni üye
5 6 gun sonra veya 1 hafta sonra filizlenir bence. bende ayni sekilde uyguladim 5 gun sonra topraktan kafasi cikti 7 gun sonra 2 yaprak belirgin hale gelmisti. sulama konusunda ben bitkilere 3 gunde bir yarim cay bardagi su vermeni tavsiye ederim sonucta bitkiler cok hassas, fazla suya gelmez.

El_Takashi

Kıdemli Üye
Cvp: Tohumlar patladi,bardaklara ekledim

harlem1' Alıntı:
5 6 gun sonra veya 1 hafta sonra filizlenir bence. bende ayni sekilde uyguladim 5 gun sonra topraktan kafasi cikti 7 gun sonra 2 yaprak belirgin hale gelmisti. sulama konusunda ben bitkilere 3 gunde bir yarim cay bardagi su vermeni tavsiye ederim sonucta bitkiler cok hassas, fazla suya gelmez.

Dostum 1.5 lt 11 taneye esit dagitiyorum,bunu her aksam yapmayayim mi disarida benimkiler gunes altinda .

harlem1

Yeni üye
kanka 1.5 lt 11 bitkiye cok fazla.çok su veripte topragı bataklik gibi çamur etmene hic gerek yok toprak nemli kalsada yeterli olur. en azindan suyu 1 litreye indir ve hergun vermenede gerek yok 2 gunde bir verirsen daha iyi olur. ben sahsen 3 gunde bir veriyodum. madem diyosun gunes altinda bekletiyorum 2 gunde 1 litre yeterli olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: *****