Tohumlar patlamıyor

Chitaura33

Yeni üye
Arkadaşlar elimde farklı farklı tohumlar var fakat nedense hiç birisi patlamıyor yardımcı olabilecek var mı

Muko2906

Yeni üye
Cvp: Tohumlar patlamıyor

Kanka tohumlar peçetedeyse eğer çillenen beyaz yerleri alta gelecek şekilde toprağa ek eğer topraktaysa yüksek ihtimal soğuktan dolayıdır. Sıcaklığı 20-25 arası yapsan iyi olur:)

Chitaura33

Yeni üye

Hem satın aldığım tohumlar var çevreden aldıklarımda var hepsi aynı ucunda beyaz görünüyor devamı gelmiyor. Eskiden beri sürekli suda filizlendiriyorum peçetede değiller

alicannn123

Yeni üye

dostum bende öyle 20 den fazla tohum çöp ettim fakat daha sonra oksijenli su ile yaptım 2 de 2 başarı sağladım. Bimden 2 tl saklama kabı ve pamuk al. Saklama kabını iyice yıkayıp pamuk ile kurula sonra oksijenli su ile pamukla kabı sil tekrardan.Sonra su ve oksijenli su ile kabı iyice çalkala sonra kurula pamuğa oksijenli su ve su dök tohumu koy oda sıcaklığında karanlık yerde beklet 2 günde çıkar...

Respect99

Yeni üye
Valla kankalar yanlış anlamayın ama nede tohum patlatmak için bu kadar maceraya giriyorsunuz ki atın toprağa çıksın.Ben her seferinde bu şekilde çıkarıyorum  ortalama 2 günde baş vermeye başlıyor,pecetede bardakta da denedim ama çoğunu patlamadim çurüdüler

cocoj

Yeni üye
Valla kankalar yanlış anlamayın ama nede tohum patlatmak için bu kadar maceraya giriyorsunuz ki atın toprağa çıksın.Ben her seferinde bu şekilde çıkarıyorum ortalama 2 günde baş vermeye başlıyor,pecetede bardakta da denedim ama çoğunu patlamadim çurüdüler
Kankacım 10 euro veriyoruz ya ondan çok pimpirikleniyoruz. Pazar günü suya attım 24 saat geçti ardından kağıt havluyu ıslattım ve buzdolabı poşetine koydum ama hala tık yok totalde 650 tl yakın para verdim 4 tohuma 1 tanede hediye gönderdiler 2 oto ektim otoların biri gitti tutmadı onun yerinede extra geleni ekeyim dedim çünkü 1 saksım boşta şuan. Ama hala uç vermedi şimdi bende onu kaloriferin üstüne koydum yine aynı poşetin içinde umarım çıkar bir dünya harcama yaptım bari ekebileyim, dandik mi gönderiyorlar ne yapıyorlar anlamıyorum.

cocoj

Yeni üye

bende mersindeyim kanks ekicem tohum bulamıyorum tohumlu sigara kalmamış benimde tek korkum çatlamaması
Kanka 24 saat suda beklet o tohum iyice yumuşasın ardından kağıt havluyu ıslat ve buzdolabı poşetine güzelce yerleştir ama buruşturmadan içinede biraz su koy öyle dene. Ben hep öyle yapıyorum oluyor. Suyuda abartmadan 1 tatlı kaşığı gibi koysan kafi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • X Xgon:
    *** ** ********** hahahaha ***** ******* ****** *** ******* ***** *** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    ******* hahahaha ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ********* hahahaha** hahahaha ***** ********* **
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
  • T Turco:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahaha
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
    ** ********* ******* * ***** ********* **
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
  • T Turco:
    ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
    +1
    T Turco: ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * ****... +1