topping işlemi kaçıncı haftada

umutpro21

Yeni üye
Merhaba, bitkilerime kaçıncı haftada topping işlemi yapmalıyım ve topping yaparken dikkat etmem gerekenleri yazar mısınız yeniyim.

İstanbul

Müptezel
Geneld bitki gelişimi göz önünde tutulur benim yaptığım toping 3. haftalarda oldu ilk çıkan tek yaprak hariç 4 veya 5. Katta kestim kelleyi ve saksı degisimine denk getirdim tekrardan stres yasatmamak üçin

toppingle bitki iskeletini komple değiştirmek istiyorsan 3.boğumdan kesip alt 2 dalı komple budaman lazım.
eğer alt dallara lst yapcam 3 veya 4ten topping alcam dersen senin bileceğin iş. ilerde budama işi için bazı ara dallardan feragat etmen gerekebilir.

(tutku)

Üye
Bitkin autoysa hiç yapma lst yap geç yok photoysa 3 bogumdan sonra yapabilirsin hafta olarak ortalama 3 haftadan sonra

elchavoo

Üye
toppingle bitki iskeletini komple değiştirmek istiyorsan 3.boğumdan kesip alt 2 dalı komple budaman lazım.
eğer alt dallara lst yapcam 3 veya 4ten topping alcam dersen senin bileceğin iş. ilerde budama işi için bazı ara dallardan feragat etmen gerekebilir.
alt dalları budamanın getirdiği avantaj bitkiyle daha kolay mi bas edebilmek ? ilk defa topping yapacağim bu sekilde mi denesem

OverNQ

Yeni üye
Bitkin autoysa hiç yapma lst yap geç yok photoysa 3 bogumdan sonra yapabilirsin hafta olarak ortalama 3 haftadan sonra
autolar için topping yapmaya gerek yok ama LST yap diyorsun..
peki autolarda yapılan bu toppingsiz LST hasat miktarını ne kadar arttırır (ortalama) ??
yani bu işlem bitkiyi strese sokacak ve hasat süresini uzatacağı için akı bokunu kurtarıyor mu onu merak ediyorum..

Bigbut

Müptezel
autolar için topping yapmaya gerek yok ama LST yap diyorsun..
peki autolarda yapılan bu toppingsiz LST hasat miktarını ne kadar arttırır (ortalama) ??
yani bu işlem bitkiyi strese sokacak ve hasat süresini uzatacağı için akı bokunu kurtarıyor mu onu merak ediyorum..
Biladerim toping zaten kisa olan dongusunden 7 ila 10 calmak demektir. Bazi genetikler 12 13 hafta yasar o genetiklerde toping yapabilirsin. Lst ye gelince eger bitkini lst yapmazsan bitkin uzayacaktir, en usteki dal ile enalttaki dallarin isiktan esit beslenmesini nasil saglayacaksin. Bitkin oldu 120 cm ornegin, 35 cm de isik mesafesi ettimi 155 cm cogu somek isigi 1 metreden fazla mesafeden alacak bu da thc miktarini olumsuz etkileyecektir.

Dumanin bol olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    *** **** **** hahahaha ******** ***** **** ** **** *
  • Mordecai Mordecai:
  • kokokoco kokokoco: