topping ve fimming

Havze

Üye
Kankalar selam. Topping ve fimmingin farkını bitkiye fiziki olarak tam etkisini anlayamadım. Topping kafayı kestikten sonra alttaki filiz uçlarından çift kafa yapmaya yarıyor. Peki fimming ne işe yarıyor? direk kafayı kesmiyorsun çünkü yaprakların ucundan alıyorsun.

Diğer sorum ise topping bitkiye kaç defa yapılabilir ve kaç defa yapılması mantıklıdır photo bitki için?

Teşekkürler

Ü

Üye silindi 25973

Guest
yapraklari kesion bro en ust dal tribe giriyor buyumuyor 1-2 gun. o ara alt bogumdaki ara dallar bi uste yetısmıs oluyor bi anda 4 tane tepe somegın olur xD

Legend86

Müptezel
Ben bir ağacıma topping bir ağacıma fimming yaptım, fimming yaptığım ağacım değişik bir şekilde gövde yan dallar ve yapraklar vede ana dal kafası irileşmiş, 1 hafta önce köpeğim diğer ağacımdan birini ezdi ortadan ikiye kırıldı sigara paketimin dış jilatinini kestim kırılan yere sardım yapıştırmak için ucunu yaktım, sağa sola dal sapladım ayakta tutturdum, bir hafta sonra sardığım jilatin çok sıkılaşmış, çıkarttım jilatini dallarıda aldım kendi halinde havada duruyor 12 ağacım var köfteci inanılmaz şekilde büyüme irileşme var, topping yağtığım günden bu güne 7 gün geçti aslında duraksama olması gerekirken 20 cm nasıl uzadılar hayret ettim bakalım hangileri erkek çıkacak kimisi 1 metre kimisi 1.20cm 4 yada 5 adeti kalın ana gövde dalına sahip, birtanesinin yağrağı kaliteli bir şeye benziyor, sponsor dan aldığım topumları dikmedim geç geldi diye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha
    ***** ***** ******* ** **** ** hahahaha
  • Madkusa Madkusa:
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • Kanka Kanka:
    +1
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • Kanka Kanka:
    +1
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • L lityum:
    ****** ** ***** *** *** ******* ******* *** **** ********** ****** ********** *** ******* ***** **** *** ********* *******
  • Kanka Kanka:
    ***** **** **** ****** ***** ********* hahahaha** ***** ******
  • L lityum:
  • Kanka Kanka:
    ***** **** hahahaha* ********* ***
  • L lityum:
  • Kanka Kanka:
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha* ***** ** ***** *** *** ******** ** ** ******* ***** ***** ** * hahahaha ****** ***** ******* *********
    ***** ***** *** * ** ****** hahahaha** ***** ******* ***** hahahaha hahahaha** ***** ***** ****** **** ******* ***** ****** hahahaha
  • Madkusa Madkusa:
    **** * ***** hahahaha ******* ** ** ****** ****** *********
  • L lityum:
    **** ****** **** ******* ********* ********* ***** ****** ***** **** ** hahahaha ***** *** *** *** ********** *** ******* ***** *** ***** *** hahahaha* **** hahahaha* ********* ***
  • Kanka Kanka:
    ** **** **
  • Kanka Kanka:
    * ***** hahahaha****** ****
    Kanka Kanka: * ***** hahahaha****** ****