Topping ve lst yapmak mantiklimidir

Soru baslikta yani bu mantikli biseymi her genetik sonucta farkli genetige gore muamele yapmak daha dogru olmazmi ve genetiklerin neyi sevdigini nerden arastirabilirim bi arkadas power plant auto icin kelle koparmayin yazmis sebebi ne olabilir sizce ne yapmali ? Simdiden degerli gorusleriniz icin cok tesekkurler

Mertali54

Doktor
Lst bence çok önemli bitkinin ışığı her açıdan alabilmesi için şart toppink konusunda yapanda var yapmiyanda sana kalmış

Bigbut

Müptezel
Lst nin hiç bir bitkiye zararı yok.
Aksine dalları sağa sola yatırmak suretiyle ışıktan maximum verimi almasını amaçlıyoruz.
Toping gelince, bu yöntem auto bitkiler için uygun değildir.
Nispeten biraz daha uzun ömürlü olan bazı autoflower bitkilerde uygulanabilir.
Photoperiod bitkiler uzun yaşam döngüsüne sahip bitkilerdir, çiçeklenmeye başlaması bizlerin teşvikiyle olur.
Photo bitkilere veg döneminde dilediğin kadar toping yapabilirsin bu da bitkinin somek dalı oluşturmasını sağlar.

Lst nin hiç bir bitkiye zararı yok.
Aksine dalları sağa sola yatırmak suretiyle ışıktan maximum verimi almasını amaçlıyoruz.
Toping gelince, bu yöntem auto bitkiler için uygun değildir.
Nispeten biraz daha uzun ömürlü olan bazı autoflower bitkilerde uygulanabilir.
Photoperiod bitkiler uzun yaşam döngüsüne sahip bitkilerdir, çiçeklenmeye başlaması bizlerin teşvikiyle olur.
Photo bitkilere veg döneminde dilediğin kadar toping yapabilirsin bu da bitkinin somek dalı oluşturmasını sağlar.
hocam 11 adet auto tohum sipariş verdim kabinim 140 cm topping yapmayımmı tavsiyeniz nedir ?

OttoMan347

√SEFİR√
Autoya da topping yapabilirsin. 2. Topping tavsiye edilmiyor. Lst zatrn açılımı lov stres training (hafif stresli eğitim) hiç bir zararı yok hafif stres veren kısmı da ilk yatırma işlemi. Gerisi stres yaşatmıyor zaten. Photoda istediğin fantaziyi uygulayabilirsin eğer tecrübeli isen yardımcı olup stres atlatmasını sağlayabilirsin. Auyoda da stres yaşatılmaması tavsiye ediliyor fakat tecrübeyle sabittir ki gerektiği gibi yapar ve bakarsan sana uyguladığın strese karşılık daha dayanıklı hale geliyor. Kenevir bitkisi gerçekten çok dayanıklı eğitinlere karşı. @higthead ustamız da bu konuda tecrübelidir. Tek yapmanız gereken iyi araştırıp nasıl daha güzel daha doğru eğitim vereceğinizi öğrenmek. Gerisi sizin fantazinize kalmış ;) https://www.instagram.com/tv/CS4jQ0CjIOJ/?utm_medium=copy_link
Bu linki de buraya bırakayım adamın hard stres training uygulamalarını izlerseniz ne demek iatediğimi daha iyi anlarsınız

Autoya da topping yapabilirsin. 2. Topping tavsiye edilmiyor. Lst zatrn açılımı lov stres training (hafif stresli eğitim) hiç bir zararı yok hafif stres veren kısmı da ilk yatırma işlemi. Gerisi stres yaşatmıyor zaten. Photoda istediğin fantaziyi uygulayabilirsin eğer tecrübeli isen yardımcı olup stres atlatmasını sağlayabilirsin. Auyoda da stres yaşatılmaması tavsiye ediliyor fakat tecrübeyle sabittir ki gerektiği gibi yapar ve bakarsan sana uyguladığın strese karşılık daha dayanıklı hale geliyor. Kenevir bitkisi gerçekten çok dayanıklı eğitinlere karşı. @higthead ustamız da bu konuda tecrübelidir. Tek yapmanız gereken iyi araştırıp nasıl daha güzel daha doğru eğitim vereceğinizi öğrenmek. Gerisi sizin fantazinize kalmış ;) https://www.instagram.com/tv/CS4jQ0CjIOJ/?utm_medium=copy_link
Bu linki de buraya bırakayım adamın hard stres training uygulamalarını izlerseniz ne demek iatediğimi daha iyi anlarsınız
hocam daha 2.growum bence biraz daha tecrübe ve bilgiye ihtiyacım var topping kısmını ertelemek mantıklı olurmu ?

OttoMan347

√SEFİR√
Dediğün gibi biraz tecrübe edinmen daha iyi olur senin için. Tek topping ile başlayabilirsin istersen. zaten lst mantığını çözmüşsündür o kısım sende

higthead

Jolly Green
Dostum auto na eğer tohumdan filizlenmeden itibaren güzel gelişti ve stressis geliştirdiysen 4.5. katında tek sefer topping yapıp hemen dalları sağa sola açabilirsin korkma aç açabildiğin kadar(tabi kırmadan bitkiyi) Mesela konularda okuyoruz 20 günlük bitki daha 4. katında 20 gunluk 4. 5. kata gelmıs bıtkıye dokunulmaz cunku 20 gunde gelişim sıfır demek. Stressiz geldiyseniz yazdığımı uygulayın ön çiçeğe girmeye başlayınca 1 hafta dokunmayın sonra 6-7 gün tekrar dalları açın , çiçeğe girince tekrar 7 gün falan eğitime devam sonra bırakın boya gitsin 10 gün falan sonra ip yardımı ile saksıdan tutturarak sadece dalları yavas yavas gun gectıkce saga sola açık taki ana dallar veya somek dalları bırbırıne uzak olunca o ayarda kalın alın size bitkiyi şekillendırmek.
Bu yazdığım tohumdan 4. 5. kata sıfır stress ve sağlam gelişim ile gelirseniz uygulayın.

çok teşekkürler hocam stressiz olursa dediğinizi uygulucam eger stres olursa kendi haline bırakıp sadece lst yapıcam

İstanbul

Müptezel
Dostum auto na eğer tohumdan filizlenmeden itibaren güzel gelişti ve stressis geliştirdiysen 4.5. katında tek sefer topping yapıp hemen dalları sağa sola açabilirsin korkma aç açabildiğin kadar(tabi kırmadan bitkiyi) Mesela konularda okuyoruz 20 günlük bitki daha 4. katında 20 gunluk 4. 5. kata gelmıs bıtkıye dokunulmaz cunku 20 gunde gelişim sıfır demek. Stressiz geldiyseniz yazdığımı uygulayın ön çiçeğe girmeye başlayınca 1 hafta dokunmayın sonra 6-7 gün tekrar dalları açın , çiçeğe girince tekrar 7 gün falan eğitime devam sonra bırakın boya gitsin 10 gün falan sonra ip yardımı ile saksıdan tutturarak sadece dalları yavas yavas gun gectıkce saga sola açık taki ana dallar veya somek dalları bırbırıne uzak olunca o ayarda kalın alın size bitkiyi şekillendırmek.
Bu yazdığım tohumdan 4. 5. kata sıfır stress ve sağlam gelişim ile gelirseniz uygulayın.
Kanka elbette bizden daha tecrübelisin supem yok fakat ip dalları kesmez mı hirdavatci veya tarım aletleri satan yerlerden içinde tek tel olup dışı yumuşak plastik kullanmak daha iyi degilmi

higthead

Jolly Green
Kanka elbette bizden daha tecrübelisin supem yok fakat ip dalları kesmez mı hirdavatci veya tarım aletleri satan yerlerden içinde tek tel olup dışı yumuşak plastik kullanmak daha iyi degilmi

Dostum ip dediğim hani balık sırtı gibi olan ipler varya onlardan. Zaten dala düğmük atmıcaksın daldan u şeklinde ipi geçirip saksıdan veya ipin ortasından bağlıcaksın. Gün geçtikçe dalı yavas yavaş açıcaksın. tabi bu ip olayı dallar cok kalınlasınca uygulanıcak.

Bigbut

Müptezel
Ben başından sonuna kadar gübreli suluyorum.
Tecrübeli değilsen bir boş bir dolu ilerleyebilirsin.

Bigbut

Müptezel
Evet tabloya göre suluyorum.
Koklendiriciyle başlıyorum ilk günden itibaren cicegin 2. Haftasına kadar koklendirici.
15 gunden itibaren grow gubresine başlıyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    **** **** ****** *** hahahaha** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ***** ** *** *** ** hahahaha*** ********* ** *** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** ********* ****** ***** ********* **** ********* ** ***** ****** ******
  • kkush kkush:
    ******** ******** hahahaha***** ***** ** *** *** ** hahahaha*** ********* ** *** *******
  • kkush kkush:
    ** ********** ****** ********* ***** hahahaha* ********
    **** ****** ******* **
  • kkush kkush:
    ****** ** hahahaha*** **** **
    ** ** ****** ****** ** hahahaha*** **** **
  • kkush kkush:
    *** ******** ******** ******* ***** hahahaha ***** ******* hahahaha ******** hahahaha
  • kkush kkush:
    hahahaha* ********* ** ***** **********
    ** ** ******** * ** hahahaha ****** ******
    **** *** *** ** **** ***** ********* *** ****** ********** **** ****** hahahaha* ********* ** ***** **********
  • kkush kkush:
    * ****** ******** **
  • kkush kkush:
    ********* ***** *** * hahahaha
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    kkush kkush: ******** **** ******