topping zamanı

Grün

Yeni üye
Selam kankalar, bitkilerim resimlerde görüldüğü gibidir. Acaba topping zamanı gelmiş mi bi bakar mısınız ? 3 bitkinin boyu ve boğumu farklıdır.
En büyük olanın en alt küçük yaprağı fotoğrafta göründüğü gibi sarı ve kahverengi noktalar var ama üst yapraklarda yok. Forumdan okuduğuma göre fazla gübre vermekten oluyormuş. 2 gündür sadece 6.5 ph lı su veriyorum. alt yaprakların bu şekilde olması sorun arz eder mi ?
Bu arada ne zaman suyun pH ını kontrol etsem ayarladığım pH dan daha yüksek çıkıyor bu normal mi? gübreleri yapıp bekletiyorum bi sorun olur mu ?
Son olarak 2 bitkim kokuyor ama en büyüğü kokmuyor normal mi ? Tohumları degeneticadan sipariş ettim bilginize.
şimididen teşekkürler yorumlarınızı bekliyorum...

Berkant1

Yeni üye
Ben senin yerinde olsam 7 10 gün arası beklerdim hem o sırada beslenme problemini düzeltebilirsin hemde bitki biraz daha köklenir

Gübreli Su Günü Kelleyi Kopar Işıklar Kapanmasına 2 Saat Kala Gübreni Ver Bi Sokraki Günün Sabahı Işıklar Açılalı 8 9 Saat Oldumu Eğitime Başla

S

silas

Guest
Daha önceki konularda bu saksıları hatırlıyorum, daha önce görmüştüm.
3. yapraktan (boğum) itibaren toping başlaya bilirsin, zamanı gelmiş kelle uçur.
İlk çıkan tekli fan yapraklarında sıkıntı olmaz ama diğer yapraklarda sararma devam ederse sıkıntı var demektir. Bir şeyi yanlış yapıyorsundur zamanla değerlendir.
Gübreli suyu dinlendirdiğin için buharlaşma oluyordur, dolayısıyla ph'ı fazla çıkıyordur, gübreli suyun ph'ını sulamadan önce ayarlayarak verebilirsin.
Koku olayına takılma, sorun yok, kimi az kokar kimi çok, bitkiler daha çok küçük.

Bitkilerini daha büyük saksılara aktarmanın vakti gelmiş geçiyor. Tohumlar autoysa en az 12lt, fotoysa en az 18lt saksılara aktar. Mutlaka saksıların altına fazla suyun çıkması için bolca delik aç ve mutlaka dranaj için 3-4 cm çakıl taşı döşe. Bol hasatlar

Grün

Yeni üye
Daha önceki konularda bu saksıları hatırlıyorum, daha önce görmüştüm.
3. yapraktan (boğum) itibaren toping başlaya bilirsin, zamanı gelmiş kelle uçur.
İlk çıkan tekli fan yapraklarında sıkıntı olmaz ama diğer yapraklarda sararma devam ederse sıkıntı var demektir. Bir şeyi yanlış yapıyorsundur zamanla değerlendir.
Gübreli suyu dinlendirdiğin için buharlaşma oluyordur, dolayısıyla ph'ı fazla çıkıyordur, gübreli suyun ph'ını sulamadan önce ayarlayarak verebilirsin.
Koku olayına takılma, sorun yok, kimi az kokar kimi çok, bitkiler daha çok küçük.

Bitkilerini daha büyük saksılara aktarmanın vakti gelmiş geçiyor. Tohumlar autoysa en az 12lt, fotoysa en az 18lt saksılara aktar. Mutlaka saksıların altına fazla suyun çıkması için bolca delik aç ve mutlaka dranaj için 3-4 cm çakıl taşı döşe. Bol hasatlar
[/QUOTE
Kanka doğru hatırlıyorsun, arkadaşla beraberiz :)
tohumlar fem super lemon, 19 lt bez saksım var. onlara aktaracağım ama delik açmama gerek var mı bez olsa da ?
1 ağustosta ektim. 16 ağustosta sisteme başladım. Sence bitkilerin çiçeklenme dönemi gelmiş mi ? yoksa vegetativ de kalmalı mıyım ?
22 ağustosta sen daha 1. haftadasın demiştin. Ne düşünüyorsun. https://www.tohumsuz.com/threads/first-grow-super-lemon-haze-yanıtlarınızı-bekliyor.9528/
Teşekkürler kankam:cool:

S

silas

Guest
bez saksın varsa tabiki gerek yok, bez saksının altına ızgara ayarla sadece.
büyük saksılara aktarmadığın için bitki içiçe geçmiş adeta topraktaki sıkışıklık yüzüne yansımış, çiçeklenmeye girsem mi modunda, bir an önce büyük saksılara geç eğitime başla, hemen kelle uçur. Vegi uzat hasadı çoğalt, bol hasatlar

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Selam kankalar, bitkilerim resimlerde görüldüğü gibidir. Acaba topping zamanı gelmiş mi bi bakar mısınız ? 3 bitkinin boyu ve boğumu farklıdır.
En büyük olanın en alt küçük yaprağı fotoğrafta göründüğü gibi sarı ve kahverengi noktalar var ama üst yapraklarda yok. Forumdan okuduğuma göre fazla gübre vermekten oluyormuş. 2 gündür sadece 6.5 ph lı su veriyorum. alt yaprakların bu şekilde olması sorun arz eder mi ?
Bu arada ne zaman suyun pH ını kontrol etsem ayarladığım pH dan daha yüksek çıkıyor bu normal mi? gübreleri yapıp bekletiyorum bi sorun olur mu ?
Son olarak 2 bitkim kokuyor ama en büyüğü kokmuyor normal mi ? Tohumları degeneticadan sipariş ettim bilginize.
şimididen teşekkürler yorumlarınızı bekliyorum...

İlla kelle koparcam alan problemim var diyosan
12-15 lt yerine göre airpod yada bez saksıya al 1 noodle daha attı mı boyu @silas ın da dediği gibi kelleyi al ve gübreli suyu ver.Alttaki sarı yaprak ve ufaklıklardan kurtar bitkiyi ana dallara versin kuvveti. Ben şahsen 3 kat yapıyorum alanımı mantıklı kullanmak için 60x60x140 cm alana 1 auto. 180 olsa topping yapmazdım sadece lst yapardım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** *** ****** ********* ****** ******** **** ***** *** hahahaha** hahahaha **** ***** ******** ***** hahahaha ** **
  • O Oci137:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** *********
  • O Oci137:
    ********* ******** ********* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** hahahaha****** hahahaha ***** ***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ****** ***** ****** ****** ******** ******* ********* ******** ****** *** ***** ****** ***** ********* ******** ******* ********** ****** ****** **** ********* hahahaha* ****** ********** ******** *******
  • T Tropikal.MR:
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ***** ********