Toprağım 6 gündür kurumuyor

Heisenberg34

Yeni üye
Arkadaşlar Selamınaleyküm,
Toprağım plagron batmix 6 gün önce 3 litre su verdim hala ıslak toprak toprağın içinde perlit var diye tekrar koymadım perlit, bitkiler 50 günlük 26 litre bez saksı kullanıyorum sizcede fazla bi süre değil mi?

S

silas

Guest
Selam. Yaz aylarında 2 günde 1 yapıyorsan kış aylarında havanın soğuyup buharlaşmanın azalacağını hesaba katarsak 5-6 günde 1 sulama yapman normal. Toprak tam kurumadan, aşırı miktarda su da vermiş olabilirsin, sıcaklı ve nem değerlerini kontrol et, toprağın kuruması sıcaklık, nem ve hava sirkülasyonuyla alakalı bir durum sonuçta. Fan ayarla fırtına çıkarmayacak şekilde toprağın üst kısmına ve saksılara esecek şekilde konumlandır. Toprak en iyi üst kısımdan havalanır, toprağın üstünü perlite boğma, toprak havayla temas etsin. Perlitin toprağın üstünde değil içinde olması önemli, İyi growlar

Heisenberg34

Yeni üye
Selam. Yaz aylarında 2 günde 1 yapıyorsan kış aylarında havanın soğuyup buharlaşmanın azalacağını hesaba katarsak 5-6 günde 1 sulama yapman normal. Toprak tam kurumadan, aşırı miktarda su da vermiş olabilirsin, sıcaklı ve nem değerlerini kontrol et, toprağın kuruması sıcaklık, nem ve hava sirkülasyonuyla alakalı bir durum sonuçta. Fan ayarla fırtına çıkarmayacak şekilde toprağın üst kısmına ve saksılara esecek şekilde konumlandır. Toprak en iyi üst kısımdan havalanır, toprağın üstünü perlite boğma, toprak havayla temas etsin. Perlitin toprağın üstünde değil içinde olması önemli, İyi growlar
Dediklerinin çoğuna katılıyorum toprağın içinde perlit var diye bırakmadım içine üzerine attığım perlit böceklerin gelmesini engelliyor o yüzden serpiştirdim biraz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
  • B biqisoo:
    **** *** ******** *** ***** ****** ***** hahahaha** hahahaha ***** * ******* ******* ******* *
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha***** **** *** ** hahahaha**
  • istr istr:
    **** ******** ** ***** ** ******** ********* ******* ***** ****** ******* hahahaha ****** **** ***** ****** ***** ******** ********* ****** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* hahahaha**** ***** *** hahahaha** ********** hahahaha***** **** *** ** hahahaha**
  • istr istr:
    ***** ********** *** **** ** **** *** ******** *** ***** ****** ***** hahahaha** hahahaha ***** * ******* ******* ******* *
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • G ganjasevdalısı:
    ***** ** **** ******** ****** hahahaha* ********* ** ******* *** **** ****** ****** **********
  • istr istr:
  • G ganjasevdalısı:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
  • istr istr:
    hahahaha* ****** ***** hahahaha** ********** ******** hahahahahahahaha* ******* ****** hahahaha*** ******
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha* ******** *** ******** ********* hahahaha
  • istr istr:
    hahahaha* ***** ******** ******* hahahaha* ******
  • istr istr:
  • istr istr:
    ****** ****** *** hahahaha **** *******
  • istr istr:
  • istr istr:
    **
  • istr istr:
    hahahaha****** ******