toprak küfleniyomu yoksa başka bişeymi cözemedim bitkiler cok yavaş büyyo

iskoc

Yeni üye
ustalar ilk kez yapıyorum suyun ph ölçmyorum hazır su kullanıyorum üzerinde ph yazıyo onu veriyorum sık sulaam yapmıyorum toprak kuarayana kadar bekliyorum ama toprakdan küf kokusu gibi bi koku geliyo gelişimleride cok yavaş bvaktıgında 40 günlük bitki ışık sistemin iyi degildi sonradan kendim let yaptım büymesi hızlandı sonrada bu durumla karşılaştım bana bi yardımcı olun lütfen

zeko dayi

Müptezel
ustalar ilk kez yapıyorum suyun ph ölçmyorum hazır su kullanıyorum üzerinde ph yazıyo onu veriyorum sık sulaam yapmıyorum toprak kuarayana kadar bekliyorum ama toprakdan küf kokusu gibi bi koku geliyo gelişimleride cok yavaş bvaktıgında 40 günlük bitki ışık sistemin iyi degildi sonradan kendim let yaptım büymesi hızlandı sonrada bu durumla karşılaştım bana bi yardımcı olun lütfen
altını del onun bide sistemin yoksa zaman kaybı yapma dostum

bongbong

Üye
dostum çok uzman sayılmam ama şöyle bir yorum yapayım.

gördüğüm kadarıyla plastik şeffaf bardak kullanmışsın sanırım. şeffaf saksıyla bitki yetiştirilirmi diye bir arattım şöyle bir makale var;

burada şey diyor. kökler her zaman karanlığı arar ve o yöne doğru ilerler. ışık almak istemez çünkü nemli kalmayı ister. yapraklar ise tam tersi ışığa doğru gider diyor.

bir de fotodan çok anlaşılmıyor ama toprağı da fazla sulamışsın gibi görünüyor. bitkinin boyutuna bakılırsa daha az sulama yapman gerekebilir. tabi bunları tamamen farazi söylüyorum, ne kadar su verdiğini filan yazarsan daha netleşir konu.

yaprakların da çok net görünmese de, aşağı bakıyor gibi görünüyorlar. fazla sulamadan dolayı olabilir. ama tam görmek lazım tabi.

küf kokusu geliyor demişsin, yine fazla ıslak kaldıysa toprak, küf oluşabilme ihtimalini arttırmış olabilirsin.

yaptığın işlemleri daha detaylı yazarsan daha iyi yardımcı olabilir herkes

bitkinin tam düzgün bir fotosu, kaç ml su veriyorsun, ph ın kaç, önceki ışığın neydi ve kaç wattı, sonraki taktığın nasıl bir ışık, kaçıncı günde değiştrdin ışığı gibi gibi...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1