Toprak Sorunu acil yardım

karahanli57

Yeni üye
Sativa bitkimin toprağı perperişan oldu . Benzetme yapmam gerekirse Şenzlong şemsiyelerinin dibinde beton dökülür ya tenekenin içine . Aynı onun gibi kalıp halinde duruyor toprak . Nefes almıyor toprak yani saksının çevresi bir tek açıkta suyu veriyorum direk kenarlardan aşağı iniyor su . Yaklaşık 1 aydır bu sorun var ve geçen gün flush yapayım dedim böylelikle hepten toprak kaskatı oldu . Eşeledim falan toprağı hava alsın diye ama bir türlü olmuyor . Fotoğrafını atıyorum . Ne yapmalıyım yada ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler 

https://imgur.com/a/6nBK5Ld

Lutenitsa Kush

Yeni üye
Selam kanka, 
Topraktan kaynaklanıyor sanırım orman toprağı gibi bir toprak kullanıyorsun. Üzerine biraz toprak eklemelisin ama ekleyeceğin toprak en azından plagron light mix tarzında bir toprak olsun. O köklerin ışık görmesi bitki için hiç iyi bir durum değil bir an önce kapamalısın. Flush yaparken nasıl yaptın pekmez falan mı döktün kanka nasıl oldu böyle anlam veremedim açıkçası.. dumanın bol olsun :D

karahanli57

Yeni üye
Cvp: Toprak Sorunu acil yardım

Lutenitsa Kush' Alıntı:
Selam kanka, 
Topraktan kaynaklanıyor sanırım orman toprağı gibi bir toprak kullanıyorsun. Üzerine biraz toprak eklemelisin ama ekleyeceğin toprak en azından plagron light mix tarzında bir toprak olsun. O köklerin ışık görmesi bitki için hiç iyi bir durum değil bir an önce kapamalısın. Flush yaparken nasıl yaptın pekmez falan mı döktün kanka nasıl oldu böyle anlam veremedim açıkçası.. dumanın bol olsun :D

kanka bu durum flush yapmadan önce de vardı zaten 35 litrenin 12 sini verebildim sonra perişan oldu nerden bulurum bu toprağı internet dışında

slemoonhaze' Alıntı:
Yeni bi toprak alıp transplant işlemi yapabilirsin kanka.

transplantı kısaca özetleme şansın var mı kankam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** *** ******** ***** * *** hahahahahahahaha**** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** **
    ***** ******** **** ***** **** **** *** ***** ***** ******* ****** *** ******** ***** * *** hahahaha*******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** *** ***** ***** ***** ********* ****** *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
    +1
    *** ****** hahahaha** ****** ******** ********** ******** ** **** ** ******** ***** *****
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha******** *** ***** ***** ***** ********* ******
    *** **** hahahaha*** ***** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha
  • needrich10 needrich10:
    ** ****** ********* **** ******* **** hahahaha*** ****** **** ********* ******** ****** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ******* ****** ******** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • needrich10 needrich10:
    ********* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • O obeb:
    *** ****** ** ******* *** ****** hahahaha*
  • O obeb:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********