toprakla ilgili

Merhaba kankalar. 3 adet auto tohumum sudaki 24 saatini doldurdu. Aldığım toprak plagron batmix bu toprağın filizlenme döneminde gübreden dolayı tercih edilmediğini ve tavsiye edilmediğini öğrendim bende yeni toprak almaya vaktim olmadığı için kendimce bir fikir gelistirdim.

Plagron batmix toprağa yüzde 25 perlit ekledim ve resimde göründüğü gibi küçük filizlendirme saksilarina doldurdum.

Temiz içme suyu ile 2 3 sefer sudan geçirip süzdüm bi nevi toprağı yıkadım

Bu işlemi birkaç defa daha deneyip toprakları kurumaya birakicam sizce biraz olsa şansım yükselir mi böyle
Bitkilerimin yanma şansını minimuma çekmek istiyorum ayrıca auto bitkiler kısa bir yaşam süresi olduğu için çok fazla toprak saksı değiştirmek iyi değil de diyorlar ama büyük saksıda yıkayarak medyalardan tamamen kurtulmak imkansız en azından bu şekilde perlit ile hem yüzde 20 daha light yaptım hemde yıkayarak biraz olsun gübreden arındırdim belki de cahilliğimden saçmalamış da olabilirim önerilerinizi bekliyorum

Buda saksilarin şuandaki görüntüsü:

Son düzenleme:

CahilKush

Doktor
Dostum yaptığın işlemin is görebileceğini düşünüyorum 1 kerelik değişimden birşey olmaz ilk 2 haftayi oradaki saksılarında rahat geçirirsin sonra kızları cok üzmeden yeni saksıya al ama onları ekmeden once toprağın altina bir dranej yap deliklerden kökler çıkarsa kopar taşıma esnasında en azindan 2 cm lik ponza veya ufak taşlarla yap draneji ama dışardan alirsan muhakkak yıka ve kurut

Dostum yaptığın işlemin is görebileceğini düşünüyorum 1 kerelik değişimden birşey olmaz ilk 2 haftayi oradaki saksılarında rahat geçirirsin sonra kızları cok üzmeden yeni saksıya al ama onları ekmeden once toprağın altina bir dranej yap deliklerden kökler çıkarsa kopar taşıma esnasında en azindan 2 cm lik ponza veya ufak taşlarla yap draneji ama dışardan alirsan muhakkak yıka ve kurut
Kanka içime su serpin valla :) drenajı küçük saksılara yapayım dimi toprağı havalandırmak için boşaltıcam kuruyunca alta bir tabaka perlit çeksem iş görür mü?

Aguş

Doktor
Selamlar,
Anladığım kadarıyla batmix e mecbur kaldın,Yaptığın bir nevi flush ve topraktaki ec yi düşürür buda gelişim aşamasında işine gelir,
Perlit te katmışsın bence sorun olmaz ama bekleyip göreceğiz , Transplant konusuna gelince ben oto yada photoyada küçük saksıda başlıyorum bir sorun olmuyor yeterki iyi bak :)

Selamlar,
Anladığım kadarıyla batmix e mecbur kaldın,Yaptığın bir nevi flush ve topraktaki ec yi düşürür buda gelişim aşamasında işine gelir,
Perlit te katmışsın bence sorun olmaz ama bekleyip göreceğiz , Transplant konusuna gelince ben oto yada photoyada küçük saksıda başlıyorum bir sorun olmuyor yeterki iyi bak :)
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim binbir zorluklarla kurdum sonunda sistemimi şuan çok soru soruyorum ama tecrübe kazandıkça forumada birşeyler katıcam inşallah :)
Yarın light mix alıp risk almadan başlayayım diyorum ama bı yandan da içimden bir ses bu yolu dene diyip duruyor. Risk almayı seviyorum ve batmix medyaları ödül almış çok kaliteli bir medya eğer oranı tutturabilirsem gübresiz bir veg dönemi ile organik olarak başlangıç yapmış olurum.
Tek korkum canna serisi organik olmadığı için çiçek döneminde ufaktan başladığım zaman bitkiyi strese sokarmi tepkisi ne olur

19 litre kumaş saksı kullanicam bunlara da filizleri geçirmeden 3 litre suyla iki defa yıkamayı düşünüyorum toprağı. Bı anda gübre görmesin icerideki medya yavaş yavaş kendini belli etsin istedim .
Kafam çok karışık

Aguş

Doktor
Ben olsam şöyle yapardım,
1 Litre light mixli bir saksıya tohumlarımı ekip 7-10 gün sonra full batmix büyük saksıma geçirirdim 4. haftaya kadar sadece sulamama rhizitonic ve calmag ekleyip ph düzenleyip verirdim
4. haftadan sonra bitkinin durumuna göre terra flores ve bloom başlayıp cannzym ve rhizitonic verip devam ederdim

Son düzenleme:
Ben olsam şöyle yapardım,
1 Litre light mixli bir saksıya tohumlarımı ekip 7-10 gün sonra full batmix büyük saksıma geçirirdim 4. haftaya kadar sadece sulamama rhizitonic ve calmag ekleyip ph düzenleyip verirdim
4. haftadan sonra bitkinin durumuna göre terra flores ve bloom başlayıp cannzym ve rhizitonic verip devam ederdim
Bu çizgiden gidicem teşekkür ederim tohumlarımı içme suyunda bekletiyorum 3 gün oldu 1 adet lemon haze 1 adet bruce banner 1 adette king kush ben peçeteye almadım suyun dibinde bekliyorlar 3 4 saat sonra 3 gün olacak ve sadece lemon cok hafif ucundan gösterdi. Bu süreler normalmi

Ü

Üye silindi 24169

Guest
Merhaba kankalar. 3 adet auto tohumum sudaki 24 saatini doldurdu. Aldığım toprak plagron batmix bu toprağın filizlenme döneminde gübreden dolayı tercih edilmediğini ve tavsiye edilmediğini öğrendim bende yeni toprak almaya vaktim olmadığı için kendimce bir fikir gelistirdim.

Plagron batmix toprağa yüzde 25 perlit ekledim ve resimde göründüğü gibi küçük filizlendirme saksilarina doldurdum.

Temiz içme suyu ile 2 3 sefer sudan geçirip süzdüm bi nevi toprağı yıkadım

Bu işlemi birkaç defa daha deneyip toprakları kurumaya birakicam sizce biraz olsa şansım yükselir mi böyle
Bitkilerimin yanma şansını minimuma çekmek istiyorum ayrıca auto bitkiler kısa bir yaşam süresi olduğu için çok fazla toprak saksı değiştirmek iyi değil de diyorlar ama büyük saksıda yıkayarak medyalardan tamamen kurtulmak imkansız en azından bu şekilde perlit ile hem yüzde 20 daha light yaptım hemde yıkayarak biraz olsun gübreden arındırdim belki de cahilliğimden saçmalamış da olabilirim önerilerinizi bekliyorum

Buda saksilarin şuandaki görüntüsü:

Olue dostum mantikli harwket. 2 3 defa flush yaparak o gubreyi atarsin. Daha sonra da bos degilde lightmix kadar kaliteli bir torfun olur. Mis gibi ufak saksida 2 hafta büyüt. Daha sonra buyuk saksilara al gubrelilere. Ama gubre vermemelisin biliyosun demi batmux de uzun bir sure yetiyor.kendi gubresi

Olue dostum mantikli harwket. 2 3 defa flush yaparak o gubreyi atarsin. Daha sonra da bos degilde lightmix kadar kaliteli bir torfun olur. Mis gibi ufak saksida 2 hafta büyüt. Daha sonra buyuk saksilara al gubrelilere. Ama gubre vermemelisin biliyosun demi batmux de uzun bir sure yetiyor.kendi gubresi
Evet sadece callmag ve rizotonic vericem

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • I isoT:
    hahahahahahahaha
  • I isoT:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • I isoT:
    hahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ********** ****** ***** ****** ********** ** ******* ***** ***** **** ******* ******* *** ** ****** ** hahahaha***
    ** ***** **
    +1
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** hahahaha hahahahahahahaha
  • I isoT:
  • I isoT:
    **** **** **
  • I isoT:
    ****** * ** ** hahahaha** ****** ********* ***** * ***** ***
  • NewGardener NewGardener:
    ********** **** ** ***** **
  • I isoT:
    ** *** ****** hahahahahahahaha
  • K kalender22:
    ********** **** ******** ***** ******** ********* ********** ********** ***** *** ****
  • C CHaRaMBoL:
    ***** ********* *** ** *** * hahahaha *** ********* hahahaha* ******** ** ********** ********** hahahaha* ***** ** ******* ********* ***** hahahaha* **** hahahaha** ********** ****** *** hahahaha* *** *** ** *** ********* *** ******* *** hahahaha*** *** ***** ********
  • L Lew4nd0w5k1:
    ******** **** *** ******* hahahaha** ********* ***** ********* *** ** *** * hahahaha *** ********* hahahaha* ******** ** ********** ********** hahahaha* ***** ** ******* ********* ***** hahahaha* **** hahahaha** ********** ****** *** hahahaha* *** *** ** *** ********* *** ******* *** hahahaha*** *** ***** ********
  • C CHaRaMBoL:
    ** ****** ***** ******* ******* ***** hahahaha** ******* ********* ******** ********* *** *
  • N NoStressKush:
    ***** ****** ********* ***** ****** ***** ********** ** ********* **** ******* ******** hahahaha ********** ****** ** ** ****** ****
  • N NoStressKush:
    ******** ***** ** ** *** ***** **** ****** ********** ***** *** ***** ****** *** ***** ****** hahahaha*
  • I isoT:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • I isoT:
    ***** ****** ********* ********* hahahaha****** ** ***** *******
  • I isoT:
    ******** ***** ** ** *** ***** **** ****** ********** ***** *** ***** ****** *** ***** ****** hahahaha**** ****** ********* *** ***** ******* ****** ****** **** ** ****** ******** ******* ****** ******** ***** ******* *** *****
    I isoT: ******** ***** ** ** *** ***** **** ****** ********** ***** *** ***** ****** *** ***** ******...