Toprakta Küflenme

Jindeaii

Yeni üye
Selamlar kankalar, başlıktan da anlayabileceğimiz gibi toprağımda küflenmelere rastladım bugün.

Resimler;
https://imgur.com/a/m9yfP

Toprak; Biobizz light mix
Sulama; 5/7 gün arası genelde. toprağın kuruluğuna göre.
Saksı; Plastik saksı

Forumda araştırma yaptım, yaklaşık 2 yorum bulabildim totalde. toprak değişimi demiş ama detaylı bir bilgi verilmemiş. Emin olmak istedim, toprağı değiştirmelimiyim?

R

Ripley'sOG

Guest
Zaman kaybetmeden o rezil markadan uzak dur.Ayrica biobizz toprağın kendine has bir hastalığı var tek o konuda mükemmel direkt Plagron light mix al ve yoluna devam et.

Isin rast gitsin

Yoddle12

Yeni üye
Cvp: Toprakta Küflenme

Ripley' Alıntı:
Zaman kaybetmeden o rezil markadan uzak dur.Ayrica biobizz toprağın kendine has bir hastalığı var tek o konuda mükemmel direkt Plagron light mix al ve yoluna devam et.

Isin rast gitsin

Yha sen nasıl bir grower'sın aga yha ;)

Jindeaii

Yeni üye
iyi dediniz güzel dediniz agalarım, bitkiyi plagron'a alayım sorun yok. ama alma kısmı biraz problemli. zira bitki artık küçük bir bitki değil. 25-30 cm boyu olan veg döneminin 2. haftasında olan bir bitki. küçük bitki olsaydı hallederdim ama bu kadar büyük bir bitkinin nasıl toprağını değiştireceğim bilmiyorum.

internette ekstradan başka yöntemlerden bahsedilmiş, hidrojen peroksit ile suyu birleştirerek oluşturulan bir karışımı toprağın üzerine fıs fıs ile her gün 1 defa olacak şekilde gidene kadar sıkın demişler. o nedir ne değildir bilen var mıdır?

Marangoz

Kıdemli Üye
Kanka toprakta küf sık sulama veya yüksek ortam neminden olur genelde. Toprağın üstü kurumadan sulama yapmaman lazım. Ayrıca kabin nemi ne seviyede?

R

Ripley'sOG

Guest
Cvp: Toprakta Küflenme

Yoddle12' Alıntı:
Ripley' Alıntı:

Isin rast gitsin

Yha sen nasıl bir grower'sın aga yha ;)

Teşekkür ederim ;) 

Dumanın bol olsun

Jindeaii' Alıntı:
iyi dediniz güzel dediniz agalarım, bitkiyi plagron'a alayım sorun yok. ama alma kısmı biraz problemli. zira bitki artık küçük bir bitki değil. 25-30 cm boyu olan veg döneminin 2. haftasında olan bir bitki. küçük bitki olsaydı hallederdim ama bu kadar büyük bir bitkinin nasıl toprağını değiştireceğim bilmiyorum.

internette ekstradan başka yöntemlerden bahsedilmiş, hidrojen peroksit ile suyu birleştirerek oluşturulan bir karışımı toprağın üzerine fıs fıs ile her gün 1 defa olacak şekilde gidene kadar sıkın demişler. o nedir ne değildir bilen var mıdır?

Hidrojen peroksit hidroda köklerde oluşan birkaç  sorun için kullanılır.Böyle bir kullanım var mıdır bilmem ama dışı böyle olanın içi ne haldedir ! 

Ancak önemli bir sorun var "kökler" bu dönemde transplant yapılır ancak bitkin Photoflowering ise bir kac stresli gün sonrası bitki kendini kök güçlendirici ile toplar ama autolar için bu bir zorlu süreç olabilir.Hp ile sorun gidirilebilirse böyle devam edilir bir sonki growda biobizzden uzak durulur.

Isin rast gitsin

karlibas

Yeni üye
Moruk küflenmeye sebep olan etmenler genellikle aşırı nem , fazla sulama ve yetersiz havalandırmadır bunları gözden geçirmen lazım .
Biobizz light mix'in çok iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum genel olarak biobizz ürünlerinden memnunum daha bugün kızlara yaprak spreyi olarak biobizz allg-a-mic verdim 12 saat içinde yapraklar canlandı.

Jindeaii

Yeni üye
UPDATE;

http://www.growweedeasy.com/how-do-i-prevent-mold-from-growing-on-top-of-my-soil

şurada ki linkte ki makaleyi okudum, toprak değiştirmeye gerek olmadığını düşünüyorum. yarın biraz sirke alıp çok hafifçe spreyleyeceğim. bu gecelik kaşıkla küflü yerleri temizleyeceğim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********