Torbacı tohumu ekmek [anlatım]

• Konbuyu başlatan WalterWhite
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
W

WalterWhite

Guest
Selam, benim gibi elinde sürüyle regular tohumu,torbacı tohumu (bag seed), olupta indoor grow yapmak isteyenler için bir teknik var brolar,
Solo cup grow,sea of green yani SoG da diyebiliriz.Yani türkçe meali "yeşil deniz" ;

Bu metodu kullanırken yapmanız gereken bitkiyi 0.5 - 2.5 lt yada daha büyük saksılara ekip fide olduktan yani seedslings aşaması geçince direkt olarak 12/12 ışık periyoduna alıyoruz.1m2 alanda tek bitki yerine 6-7 bitki growu yapabiliriz.
* Bu sayede hem  cinsiyetleri erken öğreniyoruz, hemde tek bitki erkek çıkarsa diye üzülmüyoruz...

Yeşil Deniz'in Artıları
  • Mükemmel verim
  • Erkek çıkma ihtimali için aynı alana daha fazla bitki ekebiliriz.
  • Eğitim için fazla çaba harcanmadı
  • Hasat için hızlı zaman
  • Aynı anda birçok farklı genetik büyütme seçeneği
Yeşil Deniz Eksileri
  • Daha fazla bitkiye bakmak daha fazla zaman alır. Sulama ve arkadaki bitkilere erişmek zor olabilir!
  • Bitki sınırlarına sahip yetiştiriciler için iyi bir seçim değil
  • Bitkiler genellikle birbirine yapışır, bu da nem kontrol altında değilse, hava sirkülasyonu zayıfsa veya bitkiler çok yapraklıysa küf veya küf olasılığını artırır.
  • Bazı bitkiler diğerlerinden önemli ölçüde farklı büyüyebilir (örneğin, çok daha uzun veya daha kısa), bu da çalışmak için çok fazla bitkiniz olduğunda ve her şeyi mümkün olduğunca tutmaya çalıştığınızda bir acı olabilir. Birden fazla büyütüyorsanız, bu daha da büyük bir sorun olabilir.
20160827_204610.jpg

20180219_002557-e1519153089606.jpg

ca6beeff-de73-4d31-ab1c-a7f9ec456387-jpeg.2580262

Full.Retard.Pic_.04.31.05.2017-1024x683.jpg

Ramoncortes

Yeni üye
Cvp: Torbacı tohumu ekmek [anlatım]

Elime kuşadası civarlarından biraz sigara geçti... Muhtemelen home grow, tohumlarını ayıkladım. Dişi çıkma olasılıkları nedir sizce? Ekmeye değer mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20200212_003951_654.jpg
    IMG_20200212_003951_654.jpg
    66.1 KB · Görüntüleme: 136

Aemili31

Müptezel
Cvp: Torbacı tohumu ekmek [anlatım]

Hunlu' Alıntı:
tohumlar çıkar dişi çıkan da olur elbet ama sigara homegrow dan ziyade tarla sigarasına benziyor

Acaba sponsorda böyle ellerinde kalmış çatlarmı çatlamaz mı belli olmayan tohum var mıdır istesek 20-30 tane bu yöntemle yetiştirmeye çalışsak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...