Torch Ampul Uzaklık Mesafesi

yasligrower

Yeni üye
Merhabalar 4 tane 50W torch ampul aldım ve 2 hafta kadardır çorbacı denemesi yapıyorum. 4 ampulün tabana uzaklığı 90cm ve 200 220 civarında ppfd veriyor ampulleri 40cm kadar daha yaklaştırdığımda 500-600 arası bi değer alıyor. Tabana 50cm uzakta olması herhangi bi sorun yaratır mı veya hangi uzaklıkta tutmalıyım? Hangi uzaklıkta ve hangi saat aralıklarında açık kalmalılar. 4 Torch ile grow yapabilir miyim? Ne önerirsiniz?

Ü

Üye silindi 35577

Guest
Knka torch 35 cm den veren 30 cm den veren insanlar var 2 haftalık bitki için 40cm indirip elini bitkinin üzerinde tutup herhangi bir ısı problemi yaşamıyorsan ilerleyen süreçte 30 a kadar inebilirsin

yasligrower

Yeni üye
Knka torch 35 cm den veren 30 cm den veren insanlar var 2 haftalık bitki için 40cm indirip elini bitkinin üzerinde tutup herhangi bir ısı problemi yaşamıyorsan ilerleyen süreçte 30 a kadar inebilirsin
Hangi sıcaklık bitkiye zarar verir o ısı problemini nasıl hissetmem lazım

Emmy

Müptezel
Torc ta ısı sorunun olmaz bitki tepesinden 20 cm ölç boya gitmesin ilh hafta sürgünler gelmeye basladıktan sonra biraz yükselt 200 w torc ampulle 1 ay daha gidersin oda max 2 bitkiye bakar çiçege gelince sarı koyman lazım bi o kadar daha ki biseye benzesin

Ü

Üye silindi 35577

Guest
Torc ta ısı sorunun olmaz bitki tepesinden 20 cm ölç boya gitmesin ilh hafta sürgünler gelmeye basladıktan sonra biraz yükselt 200 w torc ampulle 1 ay daha gidersin oda max 2 bitkiye bakar çiçege gelince sarı koyman lazım bi o kadar daha ki biseye benzesin
Knka 1 bitkiye 4 torch yakıp 20 cm den verirsen ısıyı geç 5 güne yapraklar yanık lekeleri gösterir bizzat tecrübe ile sabit

Kafirimam

Yeni üye
Bende torch ile bakıyorum, acmayi düşündüğüm bir konuydu faydalı olmuş, 30 cm civarinda tutuyorum bitkinin tepesinden 2x50w gun isigi taktim @VendettaX kanka yanina bir tane de beyaz torch koyayim mi? Birde torchlarin kapaklarini cikardim doğru bir işlem mi?

VendettaX

Ordinaryüs
Bende torch ile bakıyorum, acmayi düşündüğüm bir konuydu faydalı olmuş, 30 cm civarinda tutuyorum bitkinin tepesinden 2x50w gun isigi taktim @VendettaX kanka yanina bir tane de beyaz torch koyayim mi? Birde torchlarin kapaklarini cikardim doğru bir işlem mi?
Beyaz torch ekle sadece o yandın yada 1 beyaz 1 sarı çiçekler ne durumda o önemli ama veg büyüme döneminde beyaz çiçekte sarı yaparız kanka

Emmy

Müptezel
Knka 1 bitkiye 4 torch yakıp 20 cm den verirsen ısıyı geç 5 güne yapraklar yanık lekeleri gösterir bizzat tecrübe ile sabit
Kankacım nasıl okudun bilmiyorum ama bitki tepesinden 20 cm yerden 45 cm ustu yapar ve ilk sürgünler cıkmaya basladiktan sonra biraz daha yukseltecek bunu tecrube etmeni anlıyorum isik sitresinden yapraklarda leke yapmaktan ziyade ilk once kıvrılma yaşarsın bunu bende tecrube ettim torc ile isi sorunu olmaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** ******* *** **** ***** ********* ******* **** ********* ***** **** ******* ***** ******* *****
  • blackmambaa blackmambaa:
    ***** ********* ** ****** hahahaha* * ** ******
    ***** ********** **** ********* hahahaha***** *****
  • Sleepless Sleepless:
    ******** **** hahahaha*** ***** ***** ******** *********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    * hahahaha******** ******* *** *****
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ******** hahahaha** *****
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ********** ********* hahahaha*** ***** ****** ********** *** ***** ***** ** ******** ***** ** ****** *********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** **** ******** * ***** hahahaha*** ** ******
    ***** **** ****** *** **** ***** ***** ******** ****** ***** ** ******* ***** ********
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ** *** **** ******* *** * ******* hahahaha ***** ****** hahahaha* ******* ****
    blackmambaa blackmambaa: ***** ** ***** ******* ***** ** ***** ****