Torch led ışık mesafesi hakkında yardımcı olur musunuz?

BoJack

Üye
Kankalar selam. Öncelikle ilk hasatımı aldım(65-70 gr) ve kafası gerçekten cok temiz. İnsanın kendi sigarasını içmesi gibisi yokmuş.
İlki torbacı tohumuydu şimdi ise sponsordan aldığım super lemon haze photoya baslıyorum. Elimde 2 adet 60w beyaz ve 1 adet 50w sarı torch led var. Veg dönemi için bu sekilde ilerleyip çiçekte 3 adet 50w sarı ile devam edeceğim. Özellikle ilk başlarda tohum patlatma ve yeni filizlenme kısmında ışık mesafesi ne kadar olmalı?

Mordecai

Doktor
çiçeğe geçtiğinde tüm ışıklardan faydalanmasını sağla bitkinin, "ne kadar kıyma, o kadar köfte."
30 cm e koyabilirsin filizlenirken,fide olana kadar tek beyaz ampülle devam et.
ilk zamanlar nemi arttırmak için üzerine bir kaç delik açtığın pet şişe koyabilirsin,nem makinen yoksa.

BoJack

Üye
çiçeğe geçtiğinde tüm ışıklardan faydalanmasını sağla bitkinin, "ne kadar kıyma, o kadar köfte."
30 cm e koyabilirsin filizlenirken,fide olana kadar tek beyaz ampülle devam et.
ilk zamanlar nemi arttırmak için üzerine bir kaç delik açtığın pet şişe koyabilirsin,nem makinen yoksa.
Saolasın kanka. 30 cm tamamdır. Diğer kısımları biliyorum, ilk seferde balkonda güneş ışığıyla başlamış çiçek sonrası içeri alıp 3 tane sarı torch ile devam ettim hasata kadar. Şimdi başlarken ilk etapta kullanmam gereken mesafeyi bilemedim

Neorin

Yeni üye
Saolasın kanka. 30 cm tamamdır. Diğer kısımları biliyorum, ilk seferde balkonda güneş ışığıyla başlamış çiçek sonrası içeri alıp 3 tane sarı torch ile devam ettim hasata kadar. Şimdi başlarken ilk etapta kullanmam gereken mesafeyi bilemedim
Kanka hasatin bol.olsun kaç bitkiye 3 tourcla baktın ve bildiğin dönemleri kısaca yazsan bizde nasiplensek bildiğin dönemin ışık mesafesi kaç kullandın toprak ne kullandin kaç ml gübre versin vs

BoJack

Üye
Kanka hasatin bol.olsun kaç bitkiye 3 tourcla baktın ve bildiğin dönemleri kısaca yazsan bizde nasiplensek bildiğin dönemin ışık mesafesi kaç kullandın toprak ne kullandin kaç ml gübre versin vs
Dostum saolasın. Ben balkonda başlayıp bitki çiçeğe girdikten sonra havalarında soğumasıyla beraber içeri(küçük tuvalete) aldım. Tek bitki, torbacıdan içtiğim sigaranın tohumunu patlatmıştım. 3 tane 50w sarı torch led aldım. Küçük bi vantilatör koydum. Işığı 25-30 cm gibi ayarladım genelde. Toprak hepsiburadadandı sanırım hazır satılanlardan. Sulama kısmı ise ilk başlarda 2-3 hafta çeşme suyunu verdim dinlendirerek. Daha sonrasında arkadasımda sıvı yarasa gübresi varmış onu eklemeye basladım suyununa. Çiçeklenme sonrası bloom gübre aldım ve sıvı yarasa gübresini bıraktım. Flush atma işini de yağmur suyu depolamıstım onunla yaptım iki ayrı seferde. Ph sadece son bir ay dikkat etmişimdir, onu da suyuna beyaz sirke ekleyerek yaptım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** **** *** **** ***** *** *** ********* ********** ******* **** *** ********
    +1
  • marcoo marcoo:
    *** **** ********** hahahaha* *** ********* ****** *** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • marcoo marcoo:
    *** ***** **** *** **** ***** *** *** ********* ********** ******* **** *** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha** ********** hahahaha ******** ****** ***** **** *** **** ********** hahahaha* *** ********* ****** *** *****
  • marcoo marcoo:
    ********* **** hahahaha* * *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ********* *** ***** ********* ***** ******* *** * ******** ********* ******* **********
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
    ** ********* *** ***** ********* ***** ******* *** * ******** ********* ******* ********** ********** *** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • marcoo marcoo:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • marcoo marcoo:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • New Rookie New Rookie: