Transplanting mevzuları

Selam kankalar!

10 köfteci tohumunu su şişelerine ekip guerilla tarzı doğaya saldım. 44.gundeler. Bitkinin erkek çıkması çok büyük hüsrana yol açtığı için fazla umut baglamadim.

Disi olduklarına kanaat getirmemle, aşağıda anlatmaya çalışacağım sorunların aynı anda yaşanması, beni tüm gayretimle ilgilenmeye zorladı.

Son ziyaretimde 3 bitkide durumun vahim olduğunu gördüm. Bknz: sararan yapraklar, genel solgunluk/sönüklük, yaprakların çekirgeler tarafından yenmesi, örümcek zararı, vs. Gündüzleri cok yakıcı güneş ışığına maruz kaldıkları için ve çekirgelere karşı alabileceğim bir önlem olmadığı için bu üçünü yanıma, terasa almaya karar verdim.

Bitkileri taşırken şu gerçeği de kabul ettim. Artık bu 5 litrelerden kurtulmaliyim.

ama bitkiler zaten stresteyken nasıl büyük saksıya sasirticam? Ozene beze ilk bitkiyi şaşırttım. Güzelce suyunu ve dinlenmiş güvercin şerbetini verdim. Artık akıbeti önümüzdeki günlerde belli olacak.

Diğer ikisini sasirtmadim henüz. Kökler iç içe girmiştir, birbirinden ayiramam. Zaten afedersiniz çekirgeler **** sevmiş, yaprak bırakmamış, bir cacık olur mu bilmiyorum.

Sorularım:

1. Tek bitki için beseleme öneriniz var mı? Online gübre alma şansım yok maalesef, biobizzdir cannadir. Anca kendim hayvan gübrelerin den şerbet yapıp verebiliyorum. Bir ihtimal COMPO denen yeşil yapraklilar için sıvı gübre var, ondan verebilirim.

2. İki tane olan için... Şişeden çıkartmasam, sadece şişenin altını kesip saksıya yerleştirsem..? Nasıl olur? Yoksa hiç uğraşmaya değmez mi?

Beyler konuyla ilgili 50 tane başlık var, aşağıda chat var. Rica etsem konumu **** etmezmisiniz lütfen. Teşekkürler :))

Not: Basgan gidip kendini Instagram'da sayfa açıp aktar tohumlarini genetics gibi satan ergenlere sktirme de, gerisi önemli değil. Bol şans.

Ottarz

Yeni üye
İnternerte satılan siteler var. Ben onlardan almadım ama. Alanların kimisi forumda elime ulaşmadı yazıyor. Kimide almış kullanmış.

Icarus

Kıdemli Üye
Böyle outdoor yapanları tebrik ediyorum güzel uğraş bu şartlarda hayranlıkla takipteyim hepinizi . İstediğin gibi olur umarım.

anilsaran

Yeni üye
Kankam ilk bitkin güzel toplamış bence o şeffaf 5lt lerde olmaz öncelikle ilk bitkini ne güzel degiştirmişsin diger 2 bitkiyide ayırman lazım daha büyük Bi saksıya alman gerek ve bir bitkiye bir saksı toprak kötü degil yada üstten öyle görünüyor kemreli galiba saksılarına alttan delikler aç toprak ne kadar cok hava alırsa o kadar iyi hemde fazla suyu atar bence sararmalar besin eksikliği köyde yaşıyorsan bilirsin tarlaya atılan şeker gübresi var bir avuç ver bitki başına sonra bolca sula cok güzel toparlar kendilerini 1 haftaya vegde en önemli azot bence diger 2 bitkin içinde üzülme toparlarlar ama önce onları ayırıp büyük saksılara ekmelisin tek tek şeffaf olmaz zaten ufak bide makasla kes kenarından yavaş yavaş ayır çiçeklenmedede en basit 3x15 kök gübresi diye atılan Bi gübre var onu kullanabilirsin onuda bir avuç kadar atsan yeterli olur Bi 20 gün sonra tekrar verirsin başka bir sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olurum outdoorda güneşte cok önemli güneşi mümkün olduğunca çok alan Bi yere koy bol hasatların olsun en güzel kafalar senin olsun dostum saglıcakla kal.

Beylerrrr... Aglamakliyim **** :'(
Daha gece sapasaglamdi bunlar, hatta en promising olarak bunları görüyordum... Noldu **** bunlara ya? Daha suyunu dün verdim, öyle extem bir sıcak da yoktu...
Gitti mi bebekler? Döner mi geri? Anasssinskmyaaaasdjdnshajs

Ottarz

Yeni üye
Kankam geçmiş olsun. Kızlar açık havada büyütüyorsan Bu sıcakta güneşte saksıdaysa toprak aşırı ısınmış. sulanmış toprakta kökler haşlanmış olabilir.

R

Ripley'sOG

Guest
Pek geri donerler gibi durmuyorlar 1 günde nasil olurda bu hale gelirler bitkine ne yaptığın konusunda fikrin var mI ayrica ayni saksida 3 bitki olmasida şüpheli.

Pek geri donerler gibi durmuyorlar 1 günde nasil olurda bu hale gelirler bitkine ne yaptığın konusunda fikrin var mI ayrica ayni saksida 3 bitki olmasida şüpheli.

Dün gece bakır tel aldım, iki tanesini eğeyim diye gittim, bir çeşit lst yapmak için, 3ü de çok iyi durumdaydı. Sonra vazgeçtim, sabah yaparım diye bıraktım. Bugün öğleden sonra geldiğimde bu haldelerdi. Sıradışı hicbirsey yapmadım. Bu derece hızlı olması çok şaşırtıcı. Güneş desen, yanindakilerde birşey yok. Bunların tek farkı aynı saksıda 3de olması. Nasıl böyle geceden sabaha bir ölüm olabilir yaaa..çok moralim bozuk.

Valla can havliyle 3lt şu verdim ama korkarım gittiler. Sadece beridekinin üst aksamı biraz canlı

Icarus

Kıdemli Üye
Bilimsel bir açıklaması kesin vardır bence normalden olağan dışı olan şey tek saksıda 3 bitki olması belki kökler birbirini boğdu :(

@Ottarz Haklı . sulama yaparken kökleri Haşlayıp Bitkinin Besin ve su emilimini kapatmışsın gibi. Güneş Altında kovanın içindeki toprak ısısı 40, yerine göre 45leri bile bulabilir. Geçmiş olsun bu saatten sonra kurtulmaları zor dostum..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VendettaX VendettaX:
    ****** **** ******* hahahaha ** ***** ****** ****** ******** ******* ***** ******* ** **** hahahaha ****** ******** *********
  • VendettaX VendettaX:
    ***** ** hahahaha ***** hahahaha ******* ****** ******* ***** ****** ****** ***** ******** ** ********** ****** ****** *** ***** hahahaha** ** **** **** ******* ******* hahahaha ******* ******* ** ** **** **** *** ****** *** *****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
    ******** hahahaha ********* ****** ***** *********
  • Emmy Emmy:
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • VendettaX VendettaX:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • VendettaX VendettaX:
    **** ***** ******** ****** **** *** ** ***** **** ****** hahahaha
  • VendettaX VendettaX:
    ******* ***** ** ***** hahahahahahahaha*********
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    hahahaha *** ********
  • P puslu77:
  • Emmy Emmy:
    ******** ***** ********* ******* *** ***** hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • P puslu77:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • M Marryhuana:
  • P puslu77:
    P puslu77: *** ****** ***