LED ler

• Konbuyu başlatan nnDMT25
  • Başlangıç tarihi
N

nnDMT25

Guest
Arkadaslar tek tercihimiz Mars Hydromudur? Amerikalilar avrupalilar tur tur LED ler aliyor bende seceneklere bakiyorum fakat Turkiyede ne alinir kalite bakimindan cok kararsizim. Mars Hydro samsung kullanmiyor ve performansi cok LED lerin yaninda cop ****, spider farmer uygun fiyata alindigini gordum ama HGL gibi LED markalari gercekten isin hakkini vererek yapiyorlar fakat bu iki markada Turkiyede yok buraya kargolayan sitede yok, sizin tecrubeleriniz ve dusundugunuz marka LED ler olarak en iddali olanlar hangileridir?

S

silas

Guest
Peki teknik bilgilerden ziyade, growerlerin kullandığı ışıklarla (led hps, cob, dob led) aldığı sonuçları araştırdın mı? Mars hyrdo tr de distiribütör tarafından garantili satılmakta, lakin mars hydro yabancı sitelerde yerden yere vurulmakta. Sen en iyi ışıklandırma sistemi nasıl olmalı diye hiç kendi alanıona göre değerlendirdin mi?

harmanadamm

Yeni üye
Arkadaşlar hepinize selam.yeni bir başlık açıp ortalığı kirletmemek adına sorumu buradan sormak istedim .Uzun zamandır burada araştırma yapmaktayım .Amacım 4 tane auto yapmak.Ama ışık konusunda bi adım öteye geçemiyorum .2k lık bı ışık bütçem var ama qb ile sahibinden de satılan 600 wattlık fuul spctrm yazanlar arasında git gel yaşıyorum .İlk grow deneyimim olacağı içinde hps den yana değilim.Önerebileceğiniz her fikre açığım

N

nnDMT25

Guest
Peki teknik bilgilerden ziyade, growerlerin kullandığı ışıklarla (led hps, cob, dob led) aldığı sonuçları araştırdın mı? Mars hyrdo tr de distiribütör tarafından garantili satılmakta, lakin mars hydro yabancı sitelerde yerden yere vurulmakta. Sen en iyi ışıklandırma sistemi nasıl olmalı diye hiç kendi alanıona göre değerlendirdin mi?
silas reis kendim icin en uygun qb led oldugunu goruyorum ben kendimde build etmekten korkuyorum acikcasi ondan markalarin yaptigi urunlerle gitmek istedim bu mars hydro da ben cok ortada kaldim yabanci growerlar hep cok dandik oldugunu fakat is gordugunu soyluyor fakat deli gibi oveni gormedim insanlarin en buyuk ovgusu fiyatina gore beni sasirtti ama ben 6000tl odemek zorundayim ayni isiga **** :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tunç

Kıdemli Üye
Kanka ben 2 ay önce bakmıştım döviz yüksek diye ertelemiştim yakın zamanda bakmadım hiç.spider farmer ın kendi sitesinden sipariş verebilirsiniz

N

nnDMT25

Guest
Kanka ben 2 ay önce bakmıştım döviz yüksek diye ertelemiştim yakın zamanda bakmadım hiç.spider farmer ın kendi sitesinden sipariş verebilirsiniz
ordada turkiyeye gondermiyo kanka turkiye sectiginde bu urunu gondermiyoruz bu ullkeye diyor

harmanadamm

Yeni üye
Selam dostum. Kış geldi soguk bolgedeysen 400w kutulu balast hps tavsiye ederim ama havalandirmanin iyi olmasi lazim. 350m3 luk havalandirma lazım olacak.Hazır cobledi sal hps daha iyi iş yapar fanı yok 4 taneyede yeter. Ful spekrtum dediğin cob ledse bosver onun fanlari ekstra 25w cekiyor yani 700w toplamda harcar faturani da sisirir. - derecelere düşen bir yerde yasamiyorsan yazin da yaparim diyorsan elektrik faturam düşük olsun diyorsan tabiki 240w quantum board 4 taneye yeter en düşük havalandirma seti alsan yeter 160m3 set. Quantum+160m3 fiyati 400w+350m3 fiyati arasindaki farki elektrik faturasiyla 2 growda çıkarırsın paran cebine kalir. Sahibindende 2000 civarına var yalniz dikkat et tokat yeme orjinal bilindik markali al elden al piyasada çoğu kişi ya söylediği malı satmiyor ya tokatlıyor. Sana trde güvenilir bir qb saticisi önerebilirim sahibindende.
Ege bölgesinde yaşıyorum pek fazla soğuk sorunu olmuyor ama yazın sıcak sorunu yaşayacağımdan aklıma yatan qb almak ama onda malum fiyatlar biraz kabarık imkan olsa 2 tane 240 yapacağım ama zor .O yüzden 240 olacak ama sanırım onunlada en fazla 3 adet yapablirim diye okumuştum .Evet o dolandırıcılık hikayelerini de bol bol okuyorum hep bu tereddütlerden dolayı hep ertelemede .Tabiki güvenli alışveriş yapabileceğim birisi varsa iyi olur

Kanka türkiyede en iyi sahibindende bulunuyor. Arama kısmına bitki yetiştirme yaz. Dikkat et dolandırıcı çok. Elden al tiko para tiko mal. Uzaktan uzağa olacaksa da o şehirde bir arkadaşın falan varsa söyle gidip alsın. Veya da satıcının senin şehrinde tanıdığı falan varsa ona göndersin öyle al. Diğer türlü hiçbir şekilde mevzuya girme.
Kaliteli güzel ışıkları güzel fiyata satan satıcılar var ama takip etmek lazım ilanları. Her zaman olmuyor olunca da hemen satılıyor. Onun için bitki yetiştirme diye arat ve aramayı kaydet yeni ilan düştükçe bildirim gelsin

harmanadamm

Yeni üye
Ben hiçbir problem yaşamadım bunu önerebilirim güvenilir bir problem yaşamazsın. Işığın aliexpresste ve amazonda çok iyi yorumları ve fotoğrafları var markalı ışık. Bir arkadaşın varsa elden görüp alman daha garanti olur tedbiri elden bırakmamak lazım. 4 taneye kadar bakarsın 240w ile ama önemli olan bitki sayısından çok ne kadar alanı kapsayacağın. 1 metre kareye 4 tanede koysan 2 tanede koysan eşit alanı kullanabilirsin eşit hasat alırsın.
Evet bende 2 gündür aynı markaya bakıyordum onda karar kıldım en azından ilk tecrübeyide bu şekilde atlatmak daha mantıklı geldi. Büyük ihtimal 150*150 lik bi kabin almayı düşünüyorum ve sanırım 3 tanede karar kıldım yolladığın linkteki ürünü sanırım elden alacağım riske gerek yok :) sonra bi 6 ay daha sarkarsa toptan bırakırım artık :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ****** ****** hahahaha
    hahahaha** ****** *********
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ******** **** ****** ***** ******* hahahaha*
  • B bouuw:
    ********** ***** ****** hahahaha
  • B bouuw:
  • B bouuw:
    ****** ****** * **** * ******** hahahaha*** ***** *** ******** **** *******
    ********** **
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ********* ******* ******** ********* ********* * ** ****** ***** ****** hahahaha******* **
  • B bouuw:
    *** ***** hahahaha*****
    B bouuw: *** ***** hahahaha*****