Uçakla tohum gelirmi

kamil99

Üye
Bi arkadaşım abd den uçak ile tc ye gelecek bu hafta .. Çantasına cebine tohum koydurtsam , bavulda tohumu bulurlar mı ? Gizli Zula(kalem oyuncak) yapsam da bavula mı koydursam. Arkadaş ıma söylemedim daha, bana bi plan yaparmısınız , bide tohumları abd den seedsman vb bankadanmı , yasal dispanser(medical) lerden den temin edebilirmiyim. Abd de yasal ,ordaki bi tohum bankasına ordan sipariş verdirtsem (hız ve güvenlikli) , yinemi gümrüğe takılır. Havaalanından tohum nasıl gelir

İstanbul

Müptezel
saklamaya gerek duymadan bavulun köşesine atıp getirenler var memur bazan görmezden geliyor bazan da el koyup ülkeye girişi yasak deyip imha ediyor sanada devam et diyor her hangi bir yaptırımı yok bildiğim bir çok forumda okumustum

kamil99

Üye
Bildiğim kadarıyla , herhangi bir tohum mesela domates tohumu bile gümrükten geçirmek yasal izin gerektiriyor . Bu anlamda yasal olmağı için gümrükte görülmemesi lazım , Bende yabancı forumlardan okudum , bavuldaki pantolınun cebine koy tohumları , kimse görmeden gelir yazıyordu. Cebe yada zulaya koy getir bu kadar kolay mı uçakla , işin çatlamaması lazım

Yestafo

Kıdemli Üye
Tohum ya sonuçta orjinal paketinde olmadığı sürece sorun olacağını sanmıyorum. Şahsen kendim yurt dışından ülkeye giriş yapabilecek biri olsam 5 10 tane tohumu kesinlikle getirirdim yanımda. En babası 5 mm çapa dahip x-ray da görünse ne olacak sanki. Koy cebine geç yani. Elbisenin herhangi bi yerine mısır tanesi düşmüş gibi düşün yada sinek ölmüş kapüşonun içerisinde kalmış ne olabilir ki.

Ü

Üye silindi 32956

Guest
çorap içi en sağlıklısı diğer türlü bulma ihtimalleri var ben sigara bile getirdim çorap içinde ayağımın altındaydı 4 gr ayakkabıya koymayın çıkartıyorlar.

kamil99

Üye
Olmadı iş , abd deki arkadaş riske girmedi , dediki burda bile eyaletler arasında taşınmıyor , gümrükten ben üstüme almam dedi bu riski.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ********* **
    +1
  • muadip muadip:
    ****** ****** hahahaha*** ***** **
    +2
  • 420x 420x:
    **** ****** * ******* hahahaha* *** ********
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • muadip muadip:
    *** ***** **** hahahaha ***** ****
    +2
  • 420x 420x:
  • muadip muadip:
    +1
  • 420x 420x:
    *** ********** *** **** ********* ******* ****** ********** **** **** **** **********
  • 420x 420x:
    ****** ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ********* hahahaha******** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ** hahahaha**** ******* *** ***** ********** ******** ****** ******** *** ***** **** ******* ****** ****
  • 420x 420x:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ***** ** ******* **
  • 420x 420x:
    **** **** ******* ** ****** ***** **** ******** ****** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ******* ******* ******* **