Ucuz yollu havalandırma !

redhacher

Yeni üye
Kankalar selam. Bez dolap içinde 2 bitki ile başlayacağım.Havalandırma için  https://m.n11.com/aircol-100-kt-kanal-tipi-fan-P244112847?cid=604001&gclid=CjwKCAjwxILdBRBqEiwAHL2R8_CZYLfiPFWvSICSs3Tio96hpTJUqfn_YaO7600M7Eab0SoMJ4kc5RoC8EwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds  bu fan yeterli mi ölçüsüne 100m3 diyor.
giriş çıkış için kullanılır mı? + Havalandırma yaparken temiz havayı odanın içinden çekmem sıkontı mı? Havayı dış ortamdan mı çekmeliyim? + Indoor auto yetiştirme için sizce all mix mi light mix toprto mı kullanmalıyım? Yardımcı olursanız memnun edersiniz kankalar, şimdiden teşekkürler.

nightdrive

Yeni üye
Dostum öncelıkle sunu yapmalısın bez dolap içine diyorsun ya karbon filtre koymayacakmısın.
Karbon filtrene baglıcagın cihaza göre temiz haava çekme cihazı alırsın.
Koku sorununun nasıl önune gecıceksın önce bunu cözelım sonra dıger sorunlara gecerız

redhacher

Yeni üye
Cvp: Ucuz yollu havalandırma !

Bitki koku seviyesine gelene kadar karbon filtre düşünmedim şimdilik. Karbon filtreyide DIY olarak yapıcam videolardan gördüğüm şekilde onu yapmak için 2 fana ihtiyaç var . Dediğim gibi şimdilik o fanlardan birini çıkış için kullanmayı düşündüm. Sorun olur mu?

nightdrive

Yeni üye

redhacher' Alıntı:
Bitki koku seviyesine gelene kadar karbon filtre düşünmedim şimdilik. Karbon filtreyide DIY olarak yapıcam videolardan gördüğüm şekilde onu yapmak için 2 fana ihtiyaç var . Dediğim gibi şimdilik o fanlardan birini çıkış için kullanmayı düşündüm. Sorun olur mu?

Dostum sorun olmaz bi konu vardı 1 hafta öncesı bu hava sirkulasyonunu hesaplamak ıcın o konuyu arastırıp bulsan cok  ıyı olur söyle söyleyım ama suan tam hakım degılım.
Dışarıya attıgın motor gucu 200 ise
içeriye çektiğin 150 olucak.
Nedenı içeride vakum etkısı olmayacak ona dıkkat et o konuyu ara bende bakıyorum bulursam paylasacagım dur hatta yorum yapmıstım benım yorum yaptıgım konulara bak

https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=3204  AHA buldum bu konuyu oku dostum

redhacher

Yeni üye

nightdrive' Alıntı:
redhacher' Alıntı:

Dostum sorun olmaz bi konu vardı 1 hafta öncesı bu hava sirkulasyonunu hesaplamak ıcın o konuyu arastırıp bulsan cok  ıyı olur söyle söyleyım ama suan tam hakım degılım.
Dışarıya attıgın motor gucu 200 ise
içeriye çektiğin 150 olucak.
Nedenı içeride vakum etkısı olmayacak ona dıkkat et o konuyu ara bende bakıyorum bulursam paylasacagım dur hatta yorum yapmıstım benım yorum yaptıgım konulara bak

https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=3204  AHA buldum bu konuyu oku dostum

Aynen aga okudum bu konuyu eyw. Ama sorunum şu aynı m3 değerinde fan var 400 lt fan var 30 tl o yüzden kafam karıştı.Gücü yeterli midir ucuz yollu fanların ? Bunu deneyimlemiş kankalar var mıdır? + Havayı evin dışından mı çekmem lazım var mıdır bu konuda bilgin?

hulolop

Yeni üye

dostum hiç growum yok okuduğum kadarıyla yazıyorum.  bende tahta dolapta yapacağım . malzemeleri alıyorum.  ben 2 adet soler palau aldım 165 lik . 600 lira bayıldım ikisine . karbon filtre de aldım 150 lik. (atmosfeir market diye bir site var oradan da bak fiyat growmarkwtler çok pahalı)

aksiyel fanlar için genelde ses şikayeti oluyor forumdaki arkadaşlarda hatta bi arkadaş giriş içi  aksiyel aldım 2 gün sonra gittim td silent aldım gürültüden duramadım demişti.

ek olarak bu alet 24 saat çalışacak onuda göz önünde bulundur. gene bir konuda bir arakadaş MUTLUSAN marka tavsiye etmişti. bildiklerim bu kadar

redhacher

Yeni üye

hulolop' Alıntı:
dostum hiç growum yok okuduğum kadarıyla yazıyorum.  bende tahta dolapta yapacağım . malzemeleri alıyorum.  ben 2 adet soler palau aldım 165 lik . 600 lira bayıldım ikisine . karbon filtre de aldım 150 lik. (atmosfeir market diye bir site var oradan da bak fiyat growmarkwtler çok pahalı)

aksiyel fanlar için genelde ses şikayeti oluyor forumdaki arkadaşlarda hatta bi arkadaş giriş içi  aksiyel aldım 2 gün sonra gittim td silent aldım gürültüden duramadım demişti.

ek olarak bu alet 24 saat çalışacak onuda göz önünde bulundur. gene bir konuda bir arakadaş MUTLUSAN marka tavsiye etmişti. bildiklerim bu kadar

eyvallah dostum saolasın

rapsody

Yeni üye

redhacher' Alıntı:
Kankalar selam. Bez dolap içinde 2 bitki ile başlayacağım.Havalandırma için  https://m.n11.com/aircol-100-kt-kanal-tipi-fan-P244112847?cid=604001&gclid=CjwKCAjwxILdBRBqEiwAHL2R8_CZYLfiPFWvSICSs3Tio96hpTJUqfn_YaO7600M7Eab0SoMJ4kc5RoC8EwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds  bu fan yeterli mi ölçüsüne 100m3 diyor.
giriş çıkış için kullanılır mı? + Havalandırma yaparken temiz havayı odanın içinden çekmem sıkontı mı? Havayı dış ortamdan mı çekmeliyim? + Indoor auto yetiştirme için sizce all mix mi light mix toprto mı kullanmalıyım? Yardımcı olursanız memnun edersiniz kankalar, şimdiden teşekkürler.

Karbon Filitre kullanmıyacaksan buna hiç gerek yok mutlusan banyo fanı alsan işini görür fiyar olarakta gayet hesaplı ben kullanıyorum gayet memnunum hava girişi alttan ver çıkışı üstten ver. dumanın bol olsun.

Ü

Üye silindi 7637

Guest

Rapsody' Alıntı:
Karbon Filitre kullanmıyacaksan buna hiç gerek yok mutlusan banyo fanı alsan işini görür fiyar olarakta gayet hesaplı ben kullanıyorum gayet memnunum hava girişi alttan ver çıkışı üstten ver. dumanın bol olsun.
Kanka ben de karbom filtre kullanmicam 2 bitkim var sence usb fanlar yeterli olur mu bir giris bir cikis ve iceride  yoksa ama fanlarda nemi cok dagitiyor **** oneriyorsun di mi kabin icin

Bi de prizli mi oluyor bunlar nasil yapicam baglama isini

Kanka bi soru daha sorcam, iceri giren 100luk olucaksa disari cikan 120 yeterli mi 150 mi olsun ?

redhacher

Yeni üye

rapsody' Alıntı:
redhacher' Alıntı:

Kankam sağolasın cevap için.Sen Karbon Filtre kullanmıyormusun? Kullanmıyorsan sıkıntı oluyor mu ? 2 bitki için jel ile idare etme düşüncem varda şuan için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • pudingov pudingov:
  • Bomberx Bomberx:
  • pudingov pudingov:
  • pudingov pudingov:
    **** ** ****** hahahaha ******* ****** ***** **** **** ****** ******** ********* ****** *******
  • Bomberx Bomberx:
  • pudingov pudingov:
    **** **** * **** ********* ******* ******* **
  • pudingov pudingov:
    *** ***** **** ********* **** ********** **** ****** ***** **
  • pudingov pudingov:
    ***** ******* hahahaha ******* ******** ******* **
    pudingov pudingov: ***** ******* hahahaha ******* ******** ******* **