Ustalar İçeri..

Entrikaci

Kıdemli Üye
Bloomun 12. Günündeyim fotoğraflardaki gördüğünüz yaprak uçlarındaki yanığın sebebini anlayamadım 1 hafta önce sadece bir tane dalın yapraklarında vardı bu sıkıntı gün geçtikçe diğer yapraklara yavaş yavaş dağılıyor ama fazla ilerlemeden duruyor ve bütün dallarda boyle bir sorun yok sadece 3 4 dalın fan yapraklarında var bu sorun gübre fazlalığı yada ışık mesafesinden olabileceğini düşündüm ben bilen ustalar aydınlatabilir mi

Son düzenleme:
Kankacım bloom döneminde bitkiye fazla fazla ışık verdigimiz için yaprak uclarında yanmalar olabiliyor o yanmalar ilerlemedigi sürece problem yaratacak bişey yok son derece normal . ama fakat senin yapraklarında ışık-ısı stressi görünmekte yaprak kenarları testere gibi olmuş ve yukarıya bakıyor ısın 30 derecenin üstüne çıkmıyorsa eger ışıgını bloomun 30 una kadar biraz kısabilirsin 120w qb diye küçümseme mevcut oldugu kabine göre çok mükemmel bir ışık.

C

Canna

Guest
Dostum bitkilerinde gübre fazllaligindan dolayi, daha dogrusu azot fazllaligindan dolayi besin kitlenmesi var, bitkin calmag alamiyor, yarim flush at saksidaki azot miktarini düsür ve calmag ver.O yapraklaraki sarili yesilli renk karisimi calmag eksikligi.

Entrikaci

Kıdemli Üye
Kankacım bloom döneminde bitkiye fazla fazla ışık verdigimiz için yaprak uclarında yanmalar olabiliyor o yanmalar ilerlemedigi sürece problem yaratacak bişey yok son derece normal . ama fakat senin yapraklarında ışık-ısı stressi görünmekte yaprak kenarları testere gibi olmuş ve yukarıya bakıyor ısın 30 derecenin üstüne çıkmıyorsa eger ışıgını bloomun 30 una kadar biraz kısabilirsin 120w qb diye küçümseme mevcut oldugu kabine göre çok mükemmel bir ışık.
Hocam sıcaklık ışık açıkken 25 oluyor max ben yinede 90 80 lere dimmeri indirip öyle bi gozlemliyim sağolasın eline sağlık

Entrikaci

Kıdemli Üye
Dostum bitkilerinde gübre fazllaligindan dolayi, daha dogrusu azot fazllaligindan dolayi besin kitlenmesi var, bitkin calmag alamiyor, yarim flush at saksidaki azot miktarini düsür ve calmag ver.O yapraklaraki sarili yesilli renk karisimi calmag eksikligi.
Bu bloom ve veg gübresini verirken elimin ayarı nedense kaçıyor hep :) sağolasın hocam flushlayıp o şekilde devam edeyim ben

Brother

Doktor
Brom azot verme 2 sulama
hafif gübre yanığı var bişi olmaz
1 2 sulama boş gidersen yararına olur

Hasatın ve dumanın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
  • deyorke deyorke:
    ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ********** ****** ***** ********* *******
    +1
  • S SuperKafa:
    ********* ******* *
  • S SuperKafa:
    ****** *** ********** ********* ********* ****** hahahaha* ***** *** ****** ***** ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • deyorke deyorke:
    **** *** **** ******* hahahaha ****** ********* ** ******* ********* hahahaha** *** ****** ** **********
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
    *** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ****** ***** ******* ********** ******** ******** **********
  • S SuperKafa:
    ********* ****** *** ******** *
  • S SuperKafa:
    *** ** ***** *
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa: