Ustalar bir yardım lütfen bu acemi kardeşinize

• Konbuyu başlatan Üye silindi 37743
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 37743

Guest
Herkese merhabalar, uzun zaman oldu forumu takip ediyorum ve severek bütün yazılanları okuyorum bitkilere bakıp iç çekiyorum helal olsun diyorum. Dün kafaya koydum ve bugün gittim bütün ekipmanı elden nakit ödeyerek aldım yaklaşık 20 bin lik bir sistem kurdum kendimce, ticaretiyle uğraşmam benim ki keyif işi bir de seviyorum böyle günlük gelişim gösteren işleri kendim zaten çiftçiyim lakin daha önce hiç bu tür bir bitki yetiştirmedim. Konuya gelecek olursak bu kurduğum sistemde bir eksiğim veya bir yanlışım var mı siz abilerimden üstadlarımdan öğrenmek isterim. Ayrıca merak ettiğim kafamı karıştıran bir çok soru var ve hepsini sizlere sormak istiyorum, şimdiden teşekkürler cansınız kendinize iyi bakın.

SİSTEMDEKİ BÜTÜN ÜRÜNLER SIFIR GROWSHOP ÜRÜNÜDÜR
60 x 60 x 120 çadır
MarsHydro TS600 LED lamba 100 W
Can-Lite 150 aktif karbon ve TD 160/100 N Slient motor
Sinowell plastik fan model 5 temiz hava girişi için
19 Litre kumaş saksı
Bobizz Light Mix toprak
Advenced Nutrients Starter Kit gübre
( Sensi Bloom A ve B - Sensi Grow A ve B - Big Bud - Voodoo Juice - Bud Candy - Over Drive - B 52 )
Haşerat için Canna Cure Sprey
SCROG filesi
Koku giderici 1 Litre Odour Jel
Cata CT-9180 Zaman ayarlı priz
Dijital Isı ve Nem ölçer
Xiaomi Smart Nem Cihazı

Ustalar söylediğim gibi ilk growum olacak elimdeki tohumlar ise şunlar.
10 adet Royal Creamatic Auto ( Bankanın Hediyesi )
3 adet North Thunderfuck Auto
3 adet Hulk Berry Auto
3 adet Royal Runtz Auto
3 adet Fat Banana Auto
3 adet Watermelon Auto
1 adet Cookies Gelato Auto
1 Adet Green Gelato Auto ( Tohum hafiften Patladı Peçeteye aldım direk 19 luk saksıya atacağım bir iki güne )
1 adet Purple Queen
1 Adet Special Kush ( Feminised Bankanın Hediyesi )

SORULAR
1- Sadece 1 bitki için sistem kurmak istedim lakin olurda ilerleyen süreçte daha fazla bitki yetiştirmek istesem bu sistem en fazla kaç bitki kaldırır ?
2- Gübre seti Ph değerini kendi ayarlıyor dediler growshopda ph ölçüm cihazı almadım sizce sorun olur mu ?
3- Forumda takip ettiğim kadarıyla çoğu kişi ilk 2 hafta gübre vermiyor lakin gübre setinde planlı bir şekilde ilk 2 hafta Sensi grow A ve B - Voodoo Juice - B 52 verilmeli diyor, ne yapmalıyım ?
4- Gübreyi ne sıklıkla vermeliyim toprak her kuruduğunda aynı miktarda gübreyi hazırlayıp vereyimmi yoksa 2 dolu 1 boş mu geçeyim ?
5- LST eğitimi vermek istiyorum ne zaman başlamalıyım ?
6- LED lamba ilk topraktan çıktığında kaç cm yüksekte olmalı ?
7- LED lamba hafta hafta veya veg dönemi ve çiçek dönemi diye ayırırsak kaç cm yüksekte olmalı ?
8- Işık süresini 20 - 4 olarak planlıyorum sizce iyimi 18 - 6 mı yapmalıyım ?
9- Co2 olayı nedir nasıl yapabilirim, yapmasam da olur mu ?
10- Kabini odanın içindeki gizli eşya dolabına kurdum ( oda ile birleşik kapısı olan 1 x 2 bir alan ) temiz hava girişi için ve karbon filtre çıkışını pencerenin önüne bıraksam veya odanın içine bırakıp pencereyi açık tutsam bir problem yaşarmıyım ?
11- Karbon filtre motorunu kabinin içine değil filtreye bağlı borunun çıkışına kurdum yaklaşık 3 - 5 metre uzunluktaki bu borudan motor içerideki havayı dışarı çekebilir mi ?
Herkese şimdiden teşekkürler, kalın sağlıcakla.

underground•

Yeni üye
60x kabin + 100w = düşük verim 1 bitki.
Olmaz mı olur 2 3 bitkide koyarsın ama iyi ve kaliteli verim için 1 bitki başına yeterli olan min. ışık 150w kabin büyütme işi neyse de ilerleyen zaman da ışığı yükseltmen gerekebilir tohum gübre vantilatör vs vs. hepsinden ziyade ışığı alırken paraya acıma derim geri kalan hersey güzel bol hasatlar iyi growlar bro :)

Ü

Üye silindi 37743

Guest
60x kabin + 100w = düşük verim 1 bitki.
Olmaz mı olur 2 3 bitkide koyarsın ama iyi ve kaliteli verim için 1 bitki başına yeterli olan min. ışık 150w kabin büyütme işi neyse de ilerleyen zaman da ışığı yükseltmen gerekebilir tohum gübre vantilatör vs vs. hepsinden ziyade ışığı alırken paraya acıma derim geri kalan hersey güzel bol hasatlar iyi growlar bro :)
Çok teşekkürler değerli yorumun için bakalım becerebilirsem hasattan sonra komple odayı kaplicam dış cephe montajını içeriyede yapmayı düşünüyorum kafamda büyük planlar var hayırlısı :)

Ü

Üye silindi 37743

Guest
O kadar cok soru sormussun ki, forumtaki hic bir usta bu sorularina cevap yazmaz, cünki sordugun sorularin hepsinin cevabi forumlarda var. Gir forumlara dersine calis.:)
Ders çalışılması gerekiyorsa elbette çalışırım bilmemek değil öğrenmemek ayıp forumda bana bir tane kullanacağım gübre seti ile ilgili e ilk 2 hafta ile ilgili konu bul elini öpceğim :)

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka biobizz, tam organik: canna yari organik: AN tam kimysal, forumda bu gübrelerin hepsinin kullanma semasi var.

Ü

Üye silindi 37743

Guest
Kanka biobizz, tam organik: canna yari organik: AN tam kimysal, forumda bu gübrelerin hepsinin kullanma semasi var.
dostum onu bende biliyorum lakin bak soruda demişim ki ilk 2 hafta gübrenin orjinal kutusundaki şemada kullanılması gerekenler yazıyor burada ise çoğu kişi kullanma bişe diyor boş bulamamı yapayım ?

underground•

Yeni üye
dostum onu bende biliyorum lakin bak soruda demişim ki ilk 2 hafta gübrenin orjinal kutusundaki şemada kullanılması gerekenler yazıyor burada ise çoğu kişi kullanma bişe diyor boş bulamamı yapayım ?
Bitki henüz yeni filizken hassas olduğundan dolayı gübre kullanımı halinde yakma yada bitkiye zarar verme ihtimalini göz önünde bulundurarak ilk 2 hafta kullanmayın demiş olabilirler ilk zamanlar kullanacaksan bile yeni filizin zarar görmemesi için gübre şemasının belirlediği miktardan daha az dozlarda kullanabilirsin.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka gübreli toprak aldiysan elbette ilk iki hafta kök gelistirme gübresi harici gübre gerekmez. Ondan sonra gübre semasindaki ilk 2 haftayi atlarsin ona göre gübreleme yaparsin,

"Herkese merhabalar, uzun zaman oldu forumu takip ediyorum ve severek bütün yazılanları okuyorum"

Demişsin. Ama okumamışsın. Gidip sistemi alıp soruları ardı sıra yapıştırmışsın. Forumu okumuş olsaydın bu soruları sormazdın. Türk milletinin makus talihi OKUMAMAK! ARAŞTIRMAMAK! HAZIRA KONMA İSTEĞİ!

Ü

Üye silindi 37743

Guest
Bitki henüz yeni filizken hassas olduğundan dolayı gübre kullanımı halinde yakma yada bitkiye zarar verme ihtimalini göz önünde bulundurarak ilk 2 hafta kullanmayın demiş olabilirler ilk zamanlar kullanacaksan bile yeni filizin zarar görmemesi için gübre şemasının belirlediği miktardan daha az dozlarda kullanabilirsin.
işte aradığım cevap buydu gübre konusunda çok teşekkürler

Ü

Üye silindi 37743

Guest
"Herkese merhabalar, uzun zaman oldu forumu takip ediyorum ve severek bütün yazılanları okuyorum"

Demişsin. Ama okumamışsın. Gidip sistemi alıp soruları ardı sıra yapıştırmışsın. Forumu okumuş olsaydın bu soruları sormazdın.
Yargısız infaz hiç hoş değil. Acaba benimlemiydin ben bu forumda yaklaşık iki yıldır gezinirken :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** ** ******** hahahahahahahaha
  • L lusifer:
  • L lusifer:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha****** * ****** ******* ***
  • NewGardener NewGardener:
    +1
    hahahaha** *****
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha hahahaha
    +1
    ***** ********* *** hahahaha hahahahahahahaha***** hahahaha
    ********* hahahaha** ***** ******* *** **** *** ****** ***** *** ****** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ** **** *** *** ****** **** hahahahahahahaha hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******* hahahaha* *** ******* ******* ** ******* *** ***** hahahaha***
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha ***** ****** **
  • M merto1835:
    ******* ******* ***** hahahaha** hahahaha ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ****** ********** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ******* ****** *** ******** **** ********** *** ******* ****** ********* *** ****** ****** ********* *** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    içiciadam içiciadam: ***** **** ********* ******* ***