Ustalar içeri buyurun su kızı kurtaralım el birliğiyle

Brolar blomda 5. Hafta çok garip olaylar şeker yaprakları yanıyor 2 suyu boş geçtim daha ne yapabilirim bilmiyorum 2 su oncesinde keçiboynuzu,muz gübresi,kırmızı fasulye,Aloe Vera ve iki kaşık kahve telvesi vermiştim daha topralayamadik.

Lowmembers

Müptezel
Qlla allaa. Kanka acaba gubreli su bulaşığı elinle mi degiyorsun bitkilere? Yada acaba ışık stresi mi. Işığa çok dayanıksız bi genetikse belki dicem de. Hic görmedim boyle bi olay kanka. Ha anca ışık siddeti cok olduğunda zamanla kuruyup serteliyorlar degince kiriliyorlar ama böyle yaprak gibi de degil. Daha sert

OttoMan347

√SEFİR√
Cok fazla şey karistirip orantilarini ayarlamamissin dostum kullandigin gubrelerin cozeltisi yavaş sen bos suluyorsun da o toprakta suladikca çözülüp bitkiye mama oluyor flush atmazsan toplayamazsin

Qlla allaa. Kanka acaba gubreli su bulaşığı elinle mi degiyorsun bitkilere? Yada acaba ışık stresi mi. Işığa çok dayanıksız bi genetikse belki dicem de. Hic görmedim boyle bi olay kanka. Ha anca ışık siddeti cok olduğunda zamanla kuruyup serteliyorlar degince kiriliyorlar ama böyle yaprak gibi de degil. Daha sert
Genetik değil kanka çorbacı

Lowmembers

Müptezel
Genetik değil kanka çorbacı
Corbaci da genetik bro. Ne farki var aldigin tohumdan. Hepsi birbirinin aynısı bunlarin. Benim sigaramdan cikan tohum da annesi kadar iş görüyor. Çorbacı falan demeden daima gereken özeni ver bitkilerine kanka. Kolay gelsin fadırın dedigi gibi bi flush dene olmazsa. Qma kar suyuyla dene bakalim. Parxalar belki saf su torftaki maddeleri tuzları

IcBlue

Doktor
kankacım gerekeni zaten söylemiş, ben kafanda bir şeyler oturması için sesli düşüneceğim şimdi buraya :D ortamsal şartlarını biraz daha bilirsek fena olmaz. toprağında harmanlanmış katı gübre var mı örneğin? bitki ne kadar süredir bu durumda? bir anda bu hale geldiyse bu biraz can sıkıcı çünkü. çiçeklenme döneminde bazen daha önceden yaptığımız hataların bedelini ödeyebiliyoruz. bitki çiçekteyken ortamsal şartlara daha duyarlı hale gelir, öncesinde tölare edebildiği çoğu alışkanlık arka planda sinsice birikebilir ve belirtileri görmeye başladığımızda çok uzun süredir aslında bundan muzdarip olabilir. potasyum fazlalığı besin emilimini güçleştirdiği için farklı besin eksikliklerine sebep olabilir, çözüme ulaşmayı geciktirebilir. ph dengesizliklerinden yine en çok etkilenen potasyumdur. yanıyor dediğinde ve kırmızı fasülyeyi görünce sebebin bu olmasını çok muhtemel görmüştüm ancak 2 sulama önce demen biraz aklımı karıştırdı. baklagillerle hazırlanan her gübre güçlü değerlere sahiptir, miktar biraz kaçınca çok kolay yanma yapar ancak bunun etkilerini genelde ertesi gün görmeye başlarsın. tarifte ne yapmak istediğini görebiliyorum aslında, mikro element, n, pk ve booster bir arada kullanmak mantıksız bir hareket değil ancak compost tea yöntemi kullanmıyorsan farklı çözünümlerdeki elementleri bir arada kullanmak uzun vadede dengesizliklere yol açabilir. bitki verdiğin sıvı gübrelerden daha kısa sürede faydalanırken taneli veya katı olanların hayrını görmesi çok daha uzun sürüyor. her seferinde bunu bu şekilde yapıyorsan birikmeler olabilir. ya toprak planlamanı daha iyi yapman gerekir, ki bu kendi sistemini oturtana kadar deneme yanılma ve başarısızlıklar içeren uzun bir yoldur, ya da farklı emilimdeki materyalleri bio hareketliliğe sahip bir sıvı gübre haline getirmek için compost tea yöntemi kullanabilirsin. bitkide yanmaların sebebi çoğu zaman 3 kaleme indirgenebilir. fazla besin, fazla ışık, fazla ısı. ki bitkinde farklı belirtiler olduğundan bu durumda bana en mantıklı gelen yine besin emilimindeki tutarsızlıklar. flushtan sonra @TheGodfather47 zaten tutar elinden. kızlara acil şifalar, bol şans kankacım.

kankacım gerekeni zaten söylemiş, ben kafanda bir şeyler oturması için sesli düşüneceğim şimdi buraya :D ortamsal şartlarını biraz daha bilirsek fena olmaz. toprağında harmanlanmış katı gübre var mı örneğin? bitki ne kadar süredir bu durumda? bir anda bu hale geldiyse bu biraz can sıkıcı çünkü. çiçeklenme döneminde bazen daha önceden yaptığımız hataların bedelini ödeyebiliyoruz. bitki çiçekteyken ortamsal şartlara daha duyarlı hale gelir, öncesinde tölare edebildiği çoğu alışkanlık arka planda sinsice birikebilir ve belirtileri görmeye başladığımızda çok uzun süredir aslında bundan muzdarip olabilir. potasyum fazlalığı besin emilimini güçleştirdiği için farklı besin eksikliklerine sebep olabilir, çözüme ulaşmayı geciktirebilir. ph dengesizliklerinden yine en çok etkilenen potasyumdur. yanıyor dediğinde ve kırmızı fasülyeyi görünce sebebin bu olmasını çok muhtemel görmüştüm ancak 2 sulama önce demen biraz aklımı karıştırdı. baklagillerle hazırlanan her gübre güçlü değerlere sahiptir, miktar biraz kaçınca çok kolay yanma yapar ancak bunun etkilerini genelde ertesi gün görmeye başlarsın. tarifte ne yapmak istediğini görebiliyorum aslında, mikro element, n, pk ve booster bir arada kullanmak mantıksız bir hareket değil ancak compost tea yöntemi kullanmıyorsan farklı çözünümlerdeki elementleri bir arada kullanmak uzun vadede dengesizliklere yol açabilir. bitki verdiğin sıvı gübrelerden daha kısa sürede faydalanırken taneli veya katı olanların hayrını görmesi çok daha uzun sürüyor. her seferinde bunu bu şekilde yapıyorsan birikmeler olabilir. ya toprak planlamanı daha iyi yapman gerekir, ki bu kendi sistemini oturtana kadar deneme yanılma ve başarısızlıklar içeren uzun bir yoldur, ya da farklı emilimdeki materyalleri bio hareketliliğe sahip bir sıvı gübre haline getirmek için compost tea yöntemi kullanabilirsin. bitkide yanmaların sebebi çoğu zaman 3 kaleme indirgenebilir. fazla besin, fazla ışık, fazla ısı. ki bitkinde farklı belirtiler olduğundan bu durumda bana en mantıklı gelen yine besin emilimindeki tutarsızlıklar. flushtan sonra @TheGodfather47 zaten tutar elinden. kızlara acil şifalar, bol şans kankacım.
Kankacım eline sağlık tam olarak kalem kalem bitkiye yaptıklarımı ele alınca gübre eksikliği ve fazlalığı kalıyor diğer bütün şartları dogru sağladım. Yanlışı farklı emilimlerde ki gübreleri birlikte ve hesapsiz kullanmakla yapmış olmalıyım. Toprağım humuslu orman toprağı içine toz solucan gübresi karıştırdım fakat 5 ay önce falandı. Kırmızı fasulye ile hazırladığım gübreyi ikinci vermemden sonra yanma başladı biraz haşin davrandım kıza fazla umursamadım sonucu bu oldu flushtan sonra umarım toparlarim teşekkürler.

Corbaci da genetik bro. Ne farki var aldigin tohumdan. Hepsi birbirinin aynısı bunlarin. Benim sigaramdan cikan tohum da annesi kadar iş görüyor. Çorbacı falan demeden daima gereken özeni ver bitkilerine kanka. Kolay gelsin fadırın dedigi gibi bi flush dene olmazsa. Qma kar suyuyla dene bakalim. Parxalar belki saf su torftaki maddeleri tuzları
Aynen kanka tabikide genetik ama yani belli bı genetik değil kar suyu imkanım yok biz kara hasret yaşıyoruz :) teşekkür ederim

@TheGodfather47 kanka flush atıldı bitkiye 3 gün oldu 2 güne toprak kurur sulama zamanı gelir yapraklarda ki kuruma durdu reçine ve koku salgılıyor flushtan sonraki sulamada ne yapmalı ne vermeli bu kıza? Elimde kırmızı fasulye,turkuvaz toz yarasa gübresi ve patates kabuğu mevcut

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ********* * ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha ***** ********* ******* ***** hahahaha** *****
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******* ********** ******* ** ***** ** ********** ** ***** ******* *** ***** ****** *** *** ********* *** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha *** ***** ** *** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** **** ****** ***** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** hahahaha* *****
  • Night owl Night owl:
    *** ******* **** **** ** *** ** ******** *** ****** ****** **** hahahaha ** ****** *** **** **** *** ****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** * ******** ******** * **
  • M merto1835:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** ** ******* ****** ** hahahaha* ********** ******
  • Night owl Night owl:
    ****** ***** ****** **** ********* ****** hahahaha* ******* ******** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** ***** * **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ******* ********* *** ***** ******** ******* hahahaha* *********
    Night owl Night owl: ******* ******** ******* ********* *** ***** ******** ******* hahahaha* *********