uygun fiyatlı ışık önerisi yardım

skunkwizard

Yeni üye
boy 1.20 x 60 x 60 mini grow kabinimde 1 veya 2 adet bluedream auto bitkime yetecek kadar uygun fiyatlı ışık yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz ? hangi ışığı tercih etmeliyim

22 adet 3 lü ledim var 99 watt a tekabül ediyo fakat mercekli olduğu için yeterince sıcaklık sağlamıyor gibi hissediyorum yetmicek diye korkuyorum öneride bulunabilir misiniz?

2 adet 40 watt corb led ampul gün ışığı rengi alsam daha iyi mi olur ?

kızım fideye girdi ilk günü geç olmadan doğru ışığı koymak istiyorum

ışığın fotosu

Son düzenleme:

Vendetta

Üye
Başkan senin led işe yaramaz gibi çözebiliyorsan fullspekturm cob led yapabilirsin kendin yapacaksan.
50w olanları var bitki başına 150w lazım minimumda 2 bitki için 300w cob led lazım sana cob led ampul gibi bağlanmıyor var forumda konusı bakar ona göre hareket edersin.

çadırın küçük cob ledde ısınma yapıyor aklında olsun .

skunkwizard

Yeni üye
önerin varmı kankam şunu al diye link atabilceğin çünkü bakıyorum bakıyorum 2 gündür sürekli 2 arada bir deredeyim led ampul mu aliyim başka birşey mi aliyim diye bir link yollasanda öyle yol çizsem çok yardımcı olmuş olursun teşekkür ettim şimdiden

Vendetta

Üye
Kanka ben kendim yaptım şurdan al diyemem ama cob led bemim baya işimi görüyor tek sıkıntısı ısı problemi soğuk yerdeysen senin için avantaj olur. Cob led satınal yazsan çıkar zaten satan yerler.

istr

Ordinaryüs
240w samsung quantum board alan için en iyi seçimlerden kanka, ölçülerimiz benzer ben de bu ışığı kullanacağım, uygun fiyatlı demişsin fakat verim ve uzun ömürü göz önünde bulundurunca en iyi seçeneklerden biri

istr

Ordinaryüs
kankam 6.000 üstünde fiyatı var bunun yerine https://www.n11.com/urun/luyimin-10...ktrumlu-bitki-isigi-29625305?magaza=binbirton bunu almak daha mantıklı gibi geldi
Kanka tabi daha mantıklı da olabilir, ben kendi ışığımı araştırdım bu daha mantıklı geldi bana. Sonuç olarak köfteciye gramına 440₺ veriyorum burada 100 gr kuru alsan 44k dan 20k masraf yapsan 24k kar yapar (sat diye söylemiyorum köfteciden almadığın zaman otomatik olarak kar ediyorsun), kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Tabi o 100gr ı o ışıkla da alabilirsin belki belli olmaz.

skunkwizard

Yeni üye
haklısın kanka satmam işim olmaz da 1000 watt attığım ışıkta benim alanım için çok fazla yakar benim kabini ortada kala kaldım napıcağımı şaşırdım iyice araştırmaktan

120 olan kısmını boy olarak kullanmanı tavsiye ederim kankam. Belki öyle yapacaksındır ama ben yine de söyleyeyim. Çünkü ışığı asınca üstüne bir de saksının yüksekliğini hesaplayınca bitkiye alan kalmıyor. Benim kabinin yüksekliği 90, baya ucu ucuna gidiyor.

120*60*60 yazdığın için ben yüksekliğe 60 ayırdın diye düşündüm

Micro takılacağın için Lstnin üstüne düş. Benim bir bitkim var. Sadece lst yaptım. Topping filan atmadım alan kısıtlı diye. Sadece lstyle 19 dal çıkardı. Hepsi de güzel çiçekleniyor. Lst de ne kadar yatırırsan ışığı dallara ne kadar ulaştırırsan o kadar iyi oluyor. Özellikle bizim gibi micro growerlar için muhteşem.

Avare

Doktor
240w samsung quantum board alan için en iyi seçimlerden kanka, ölçülerimiz benzer ben de bu ışığı kullanacağım, uygun fiyatlı demişsin fakat verim ve uzun ömürü göz önünde bulundurunca en iyi seçeneklerden biri
Kankam 60x60x120 ye 240w fazla gelmez mi?
Yakın zamanda bende benzer bir sistem kuruyorum ışığı sponsorun 170w olanından düşünmüştüm.

skunkwizard

Yeni üye
120 olan kısmını boy olarak kullanmanı tavsiye ederim kankam. Belki öyle yapacaksındır ama ben yine de söyleyeyim. Çünkü ışığı asınca üstüne bir de saksının yüksekliğini hesaplayınca bitkiye alan kalmıyor. Benim kabinin yüksekliği 90, baya ucu ucuna gidiyor.

120*60*60 yazdığın için ben yüksekliğe 60 ayırdın diye düşündüm

Micro takılacağın için Lstnin üstüne düş. Benim bir bitkim var. Sadece lst yaptım. Topping filan atmadım alan kısıtlı diye. Sadece lstyle 19 dal çıkardı. Hepsi de güzel çiçekleniyor. Lst de ne kadar yatırırsan ışığı dallara ne kadar ulaştırırsan o kadar iyi oluyor. Özellikle bizim gibi micro growerlar için muhteşem.
yok kankam boy 120 en 60 ilk defa yapıcam bende kabinde balkonda yaptım yaz aylarında onun zahmeti yok ama bu iş biraz zahmetli dikkatli olmak gerektiriyor çok tecrübesizim dar alana bakalım nasıl olucak teşekkürler tavsiyen için

Avare

Doktor

skunkwizard

Yeni üye
Kankam bu linkini attığın cob türü led sanırım benim dediğim quantum board tarzı led. Linki atmayı denedim ama sayfa hata veriyor siteye giriş yapamıyorum.
evet cob led 200 w sipariş verdim bundan konuştum adamla baya tam benim ölçülere göre full spektrum güzel led bakalım 2 aya performansınıda değerlendiririz kanka :D

yok kankam boy 120 en 60 ilk defa yapıcam bende kabinde balkonda yaptım yaz aylarında onun zahmeti yok ama bu iş biraz zahmetli dikkatli olmak gerektiriyor çok tecrübesizim dar alana bakalım nasıl olucak teşekkürler tavsiyen için
Ben de taze growerım 90*60*100 alanda yapıyorum.
Sen eni 60 kullanacaksan en fazla 2 auto ya da tek photo bakman rahat ettirir. Aksi taktirde nem makinasını koyacak alan bulman zor olabilir. Şimdiden güzel growların olsun

skunkwizard

Yeni üye
@bloomcreator 2 saksıyla nem mankinam sığıyor 2 auto yapıcam şimdilik baktım alanda çok sıkıntı çekiyorum alanı büyütebilirim gidişat karar vericek ona @balujoe sıcaklıktan benimde korkum var ama içeriden dışarı sıcaklığı atıcak 2 tane fanım var içerde dönen pervanede olucak ışığın kendi soğutucularıda var sıcaklığı düzenler diye düşünüyorum o yüzdende tek ışıklı aldım sistemi yoksa iki ışıklı 400 watt alıcaktım alanım yüzünden küçüğünü aldım

istr

Ordinaryüs
Kankam 60x60x120 ye 240w fazla gelmez mi?
Yakın zamanda bende benzer bir sistem kuruyorum ışığı sponsorun 170w olanından düşünmüştüm.
dimmerlı kanka (döneme göre ışık şiddeti ayarlanabilir) fazla gelmesi olası değil, gereğinden fazla mı belki evet, ben daha sonra kabini de büyütmeyi göz önünde bulundurarak 240w alıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
    F FirstGrowing: ******** *** *** ******