Uygun Fiyatlı Eksiksiz Kabin, Tohumsuz Room V2

Versiyon 3 çıksın mı?

• Evet

Kullanılan: 49 94.2%
  • Hayır

Kullanılan: 3 5.8%

• Kullanılan toplam oy
    52
Merhaba Tohumsuz Ailesi bir önceki konumda ki anket üzerine V2 için 16 oy olunca kayıtsız kalır mıyım? Hayır
Yine amatör çizimlerle bir şeyler hazırladım ben çizimci değilim arkadaşlar çizimlerin hobi olarak projelerede taslak olabilecek kadar yeterli olduğunu düşünüyorum takıldığınız yerler olursa yardımcı olurum.

Unutmayalım buzdolabı kartonundan, pc kasasından, bez dolaptan gibi bir çok kabin yapmak mümkün benim tasarladığım sistemler bunlara alternatif ve daha özgün eksiksiz versiyonlarıdır.

Örneğin buz dolabı kutusu veya bez dolaptan bir profil kabinden kısıp lede yatırım yaptığınız 10kg üstü ledleri taşıyabilir mi veya boyutları kolayca değiştirilebilir mi? Hayır. 

İşte ben bunları eksi olarak kabul edip sizlere alternatif olsun diye Tohumsuz Room V2 'yi tasarladım.

Tohumsuz Room V2 Özellikleri 
  1. Portatiftir her yere taşınabilir.
  2. Özel ölçülere göre hazırlanır.
  3. Maliyeti düşüktür.
  4. Dayanıklıdır yüksek ağırlıklarla başa çıkabilir.
  5. Boyutlara sonradan müdahile edilebilir.
Şimdi gelelim kabine, ana malzememiz pvc su borusu örnek link veriyorum Örnektir dilediğiniz yerden dilediğinizi temin ediniz.  Burada 10 tane 6mm çapında  50 cm boru 9,66 yuvarlıyorum 10 lira yani 1 metresi aşağı yukarı 2lira..

[attachment=724] Buda demek oluyor ki bu görmüş olduğunuz 1m2 alan aşağı yukarı 20 tl ye hazırlanabilir. Peki üzerine bir 20~25 tl daha koyarsak neler yapabiliriz ?
Hemen ekleyelim...
[attachment=725][attachment=726][attachment=727]

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere 40 45 bilemediniz 50 tl ye bir iskelet yaptınız. Yaptınız derken isterseniz bir bahane uydurup malzemeleri alırken tesisatçınıza yaptırınız, isterseniz bir arkadaşınızdan, tanıdığınızdan ödünç pvc kaynak makinesi isteyiniz. Yok ben sevdim bir sürü iş yaparım yaptıktan sonrada en kötü internette satarım uyguna makineyi derseniz internette 70 100 lira arası sıfır giriş seviye makinelerde bulabilirsiniz çok basit..

Şimdi iskelet bitti nasıl kaplayalım derseniz işte cevap illede bez dolapçılar kumaşınızı seçin ölçünüzü verin en kalitesinden çok ucuza kabin diktirin, karton ve straforcular mukavvacılar ister slikonla isterseniz kolibandı ile döşeyin etrafını.. 

Son olarak arkadaşlar 1000 kere bakılan V1 toplam olumlu olumsuz 19 oy almış bu bir örnek forumda bir çok konu böyle bu özenli ilgiyi zamanı sizlere sunuyoruz ve karşılığında olumlu olumsuz yorum veya anketler gibi durumlara katılım bekliyoruz okuyup geçtiğiniz konular olmasaydı bir çoğumuz bu işe asla başlamayacaktı kliklerinizi esirgemeyin herkese iyi forumlar dilerim sağlıcakla kalın.

Versiyon 3 yayınlanmıştır;
İyi forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama3.PNG
    Ek Açıklama3.PNG
    180.1 KB · Görüntüleme: 244
  • Ek Açıklama.png
    Ek Açıklama.png
    43.2 KB · Görüntüleme: 286
  • Ek Açıklama11.jpg
    Ek Açıklama11.jpg
    160.9 KB · Görüntüleme: 263
  • Ek Açıklama22.jpg
    Ek Açıklama22.jpg
    268.6 KB · Görüntüleme: 246

reaL

Üye
kanka maddiyatı olmayanlar biyerden palet aşırıp,iskeleti paletten yapıp etrafını içini alüminyum folyo ile kapladıkları kartonla yapabilirler.

Cvp: Uygun Fiyatlı Eksiksiz Kabin, Tohumsuz Room V2

Hunlu' Alıntı:
Eline sağlık yararlı konu moruk
Dostum umarım yeni kabin yapan arkadaşlarımıza yardımcı olur temennim bu saygılar sevgiler.
em25car' Alıntı:
eline sağlık  güzel olmuş pvc boru iyi fikir istediğin gibi de etrafını çevir çok güzel
Daha güzelleri sizin olsun kanka aklımda geldikçe bir şeyler yapmaya devam edeceğim sizinde aklınıza öneri gelirse lütfen belirtin saygılar sevgiler.
reaL' Alıntı:
kanka maddiyatı olmayanlar biyerden palet aşırıp,iskeleti paletten yapıp etrafını içini alüminyum folyo ile kapladıkları kartonla yapabilirler.
Kankacım mantıklı alternatif belki V3'e konu bile olur hatta aşırma planı da hazırlanabiliir kurgusal ama o organizeye girer sıkıntı haha saygılar sevgiler..

mcmurphy' Alıntı:
Full malzeme listesinin alışveriş linklerini atsan büyük hizmet olur :)

Normalde bu tür kolaylıklar sağlardım ama ben en ucuzunu atarım biri en pahalasını atar biri daha ucuza bulur vs fiyatta değişiklikler olur o yüzden uygun bulmuyorum bütün listeyi atmayı ama çok çok çok basit pvc plastik su borusu, su borusu t ve dirseği ihtiyaç duyarsanız pvc kaynak makinesi kabin böyle yapılıyor ayrıca onuda yapsaydım büyük ihtimal yorum sayısı daha az anket oranı daha düşük olacaktı çünkü herkes bakıp geçiyor geri bildirimde bulunmaya teşekkür etmeye vs eriniyor..

köfteci

Yeni üye
emeğine saglık kanka güzel sistem üste birşeyler asıldıgında esneme yapmazsa çok kişinin işini görür.

köfteci' Alıntı:
emeğine saglık kanka güzel sistem üste birşeyler asıldıgında esneme yapmazsa çok kişinin işini görür.

Üst barların yükleneceği ağırlığa göre kalınlık seçimi yapabilir ve çok rahat malzeme ağırlıklarını kaldırabilir böylelikle belki 1 cm falan esner yani komple şekil değişmez oda sorun olmaz diye umuyorum kanka v3 olursa yine uygun fiyatlı bir çözüm düşünürüz önerisi olanlar paylaşmaktan çekinmesin ve yorumun için sağol kankacım umarım faydalı olur forumumuza..

mcmurphy

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
mcmurphy' Alıntı:
Full malzeme listesinin alışveriş linklerini atsan büyük hizmet olur :)

Normalde bu tür kolaylıklar sağlardım ama ben en ucuzunu atarım biri en pahalasını atar biri daha ucuza bulur vs fiyatta değişiklikler olur o yüzden uygun bulmuyorum bütün listeyi atmayı ama çok çok çok basit pvc plastik su borusu, su borusu t ve dirseği ihtiyaç duyarsanız pvc kaynak makinesi kabin böyle yapılıyor ayrıca onuda yapsaydım büyük ihtimal yorum sayısı daha az anket oranı daha düşük olacaktı çünkü herkes bakıp geçiyor geri bildirimde bulunmaya teşekkür etmeye vs eriniyor..

Ben kendi kabinimi alçıpan'dan tasarlamayı düşünüyorum. 1,20x2,50 boyutları. 5 tanesiyle kapalı bi sistem yapıcam, menteşesi olacak falan. Becerebilirsem konu açmayı düşünüyorum.

Kolay gelsin menteşeli durumlarda kenarlardan hava kaçmasın diye pencerelerde kullanılan yapışkanlı sünger kullanmayı düşünebilirsin boşlukları bir nebzede olsa kapatır. Eğlenceli olur konu açarsan takip edeceğim.

mcmurphy' Alıntı:
https://www.youtube.com/watch?v=Bym57sobkhQ
Kafanızda oluşmadıysa videosu var :)

Ben araştırmamıştım aslında çizimlerden pek farkı da yok ama şöyle iyice göreyim vs diyenler için faydalı olmuş katkın için teşekkürler.

Abraham07

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
Merhaba Tohumsuz Ailesi bir önceki konumda ki anket üzerine V2 için 16 oy olunca kayıtsız kalır mıyım? Hayır
Yine amatör çizimlerle bir şeyler hazırladım ben çizimci değilim arkadaşlar çizimlerin hobi olarak projelerede taslak olabilecek kadar yeterli olduğunu düşünüyorum takıldığınız yerler olursa yardımcı olurum.

Unutmayalım buzdolabı kartonundan, pc kasasından, bez dolaptan gibi bir çok kabin yapmak mümkün benim tasarladığım sistemler bunlara alternatif ve daha özgün eksiksiz versiyonlarıdır.

Örneğin buz dolabı kutusu veya bez dolaptan bir profil kabinden kısıp lede yatırım yaptığınız 10kg üstü ledleri taşıyabilir mi veya boyutları kolayca değiştirilebilir mi? Hayır. 

İşte ben bunları eksi olarak kabul edip sizlere alternatif olsun diye Tohumsuz Room V2 'yi tasarladım.

Tohumsuz Room V2 Özellikleri 
  1. Portatiftir her yere taşınabilir.
  2. Özel ölçülere göre hazırlanır.
  3. Maliyeti düşüktür.
  4. Dayanıklıdır yüksek ağırlıklarla başa çıkabilir.
  5. Boyutlara sonradan müdahile edilebilir.
Şimdi gelelim kabine, ana malzememiz pvc su borusu örnek link veriyorum Örnektir dilediğiniz yerden dilediğinizi temin ediniz.  Burada 10 tane 6mm çapında  50 cm boru 9,66 yuvarlıyorum 10 lira yani 1 metresi aşağı yukarı 2lira..

Buda demek oluyor ki bu görmüş olduğunuz 1m2 alan aşağı yukarı 20 tl ye hazırlanabilir. Peki üzerine bir 20~25 tl daha koyarsak neler yapabiliriz ?
Hemen ekleyelim...

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere 40 45 bilemediniz 50 tl ye bir iskelet yaptınız. Yaptınız derken isterseniz bir bahane uydurup malzemeleri alırken tesisatçınıza yaptırınız, isterseniz bir arkadaşınızdan, tanıdığınızdan ödünç pvc kaynak makinesi isteyiniz. Yok ben sevdim bir sürü iş yaparım yaptıktan sonrada en kötü internette satarım uyguna makineyi derseniz internette 70 100 lira arası sıfır giriş seviye makinelerde bulabilirsiniz çok basit..

Şimdi iskelet bitti nasıl kaplayalım derseniz işte cevap illede bez dolapçılar kumaşınızı seçin ölçünüzü verin en kalitesinden çok ucuza kabin diktirin, karton ve straforcular mukavvacılar ister slikonla isterseniz kolibandı ile döşeyin etrafını.. 

Son olarak arkadaşlar 1000 kere bakılan V1 toplam olumlu olumsuz 19 oy almış bu bir örnek forumda bir çok konu böyle bu özenli ilgiyi zamanı sizlere sunuyoruz ve karşılığında olumlu olumsuz yorum veya anketler gibi durumlara katılım bekliyoruz okuyup geçtiğiniz konular olmasaydı bir çoğumuz bu işe asla başlamayacaktı kliklerinizi esirgemeyin herkese iyi forumlar dilerim sağlıcakla kalın.

Başkan mail kutuna bakarsan sevinirim iyi forumlar

Umarım acelesi yoktur mesajını gördüm ama genel bir cevap yazacağım ve bu forum üzerinden olucak malum bir yandan iş güç bir yandan ayrıca forum vazifesi bir yandan özel hayat bir şekilde bunu en sağlıklı şekilde tüketmek ve üretmek isteyen kötü amacı olmayan herkese öğreteceğiz ama genel mesajı yayınlamam biraz uzun sürebilir, seviliyorsunuz iyi forumlar.

polat98

Yeni üye
https://www.youtube.com/watch?v=3ErmR9vti3s bu videoda etrafını çevirdiği malzeme nedir ve nerede yaptırılabilir ?

hulolop

Yeni üye

polat98' Alıntı:
https://www.youtube.com/watch?v=3ErmR9vti3s bu videoda etrafını çevirdiği malzeme nedir ve nerede yaptırılabilir ?

dostum panda film diyorlar sanırım . diş yüzü(siyah tarafi) ışık kaçmasına engel oluyor . içi de yansıtıcı.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Emmy Emmy:
    Emmy Emmy: ********** *****