Uygun Fiyatlı Eksiksiz Kabin, Tohumsuz Room V3

Versiyon 4 çıksın mı?

• Evet, çünkü?

Kullanılan: 40 93.0%
  • Hayır, çünkü?

Kullanılan: 3 7.0%

• Kullanılan toplam oy
    43
Merhaba Tohumsuz Ailesi bugün yine bir tasarım ile karşınızdayım ortalama 5. ay içinde 3. tasarımım biliyorsunuz sizlerin anketlere katılımı doğrultusunda tamamen gönüllü yaptığım bir uğraş benim mesleki alanım veya uzmanlık alanım vs değil, dilerseniz girişi fazla uzatmadan detaylara geçelim.

Tohumsuz Room V3
Bildiğiniz üzere arkadaşlar sistemi her hangi bir şeyden eksik kalınmayacak şekilde;
  • En ucuz
  • En basit
  • En verimli
Olacak şekilde tasarlıyorum bunlar standart tasarımlara alternatiftir en iyisi diye bir şey yoktur çünkü her durumda çadır/kabin farklı özellikler gerektirebilir. Önce kabaca anlatıp sonra görsellerle destekleyeceğim ve genel yorumlarla bitireceğim hemen başlayalım (Ayığım...)

Arkadaşlar dilediğiniz malzemeden (Oklava, Cetvel, Çıta, Plastik Boru) aklınıza ne gelirse o malzemeden 2 tane çerçeve olacak şekilde hazırlıyorsunuz sonrasında ister doğrudan panda filmi bunu kare/dikdörtgen gelecek şekilde kaplayıp zımbalıyorsunuz ister kumaşa uygulayıp kumaşın iç yüzeyine yansıtıcınızı monte ediyorsunuz. Tekrar edecek olursak 2 çerçeveniz ve onu kapladığınızda ilaç kutusu gibi bir kutunuz oluyor, tahmin edebileceğiniz gibi çerçevelerin biri alt zemine diğeri de üst kısımı şekillendirmek için  yani dilerseniz üst kısmı huni gibi konik şekilde bile yapabilirsiniz çok basit. Sonrasında mantık şu bu iki kısımı ip sistemi ile bir birine bağlıyorsunuz ve yükü taşıyacak olan kısmı ister dolabın üstünden bir aparat sarkıtıp ona bağlarsınız ister doğrudan tavana bağlarsınız. ister elinizle alt çerçeveden tutup yukarı kaldırır ve kontrol edersiniz kabini ister bunuda yukarıda ki askıya bağlayıp ipini çekip büzerek kabinin alt çerçevesinin yukarı kalkmasını sağlarsınız.

Bir nevi akordiyon gibi düşünebilirsiniz ama çok daha basit katlanan kısım kumaş veya benzeri ve alt zemide hafif olacak bunu çekinen insanlar için öneri olarak söylüyorum giysi dolabının yanına entegre edip yani giysi dolabının üstüne bir şey sabitleyip böyle bir sistem yapıp ışık ağırlığını da o aparata bağlarlayıp giysi dolabının ek bölmesi gibi yutturma şansları olabilir misafirlere kirlilerdir vs burada dikkat etmeniz gereken elektirik aksanı indir kaldır yaparken etkilemeyecek şekilde tasarlamanız gerek ama abartmayın bu çok basit. Bu arada ben bu detayları yazarken hayal ettim bunun için tasarlamadım ben en ucuz, en basit, en kullanışlı parametreleri ile tasarladım ve maliyeti tahmin ediyorum ki çok ucuz olacaktır tavana bir kaç ters çivi bitti gitti gerisi sizin maharetinize kalmış.

Görseller
[attachment=814][attachment=815]

Evet arkadaşlar umarım faydası olur burada atomu parçalayacak içerik üretmemiş olabilirim ama fikir olsun istedim çünkü;

• Uygun Fiyatlı Eksiksiz Kabin, Tohumsuz Room V1 en çok okunan konulardan olan konum "Versiyonları çıksın mı?" sorulu ankete 20 Evet 3 Hayır oyu almıştı ve ben sevinçle forum için V2'yi tasarladım.
  • Uygun Fiyatlı Eksiksiz Kabin, Tohumsuz Room V2 en çok ankete katılım gösterilen olan konum "Versiyon 3 çıksın mı?" sorulu ankete 25 Evet 3 Hayır oyu aldı ve ben iyi güzelde daha ne yapabilirim ki derken bu kadar oy olduğu sürece içerik oluşturmayı hedefledim ve daha basit ve ucuz olan V3'ü sizlerle paylaşmak istedim.
İçerikler her zaman eleştiriye açıktır yorum, yıldızlarla derecelendirme, anket katılım gibi forum araçlarını kullanmaktan lütfen çekinmeyin ben o anketi ilk konuma eklemeseydim V2 ve sonrası oluşmayacaktı veya üşenmeyip o anketi samimi bir şekilde oylamasaydınız ben yine bunları üretmiyor olacaktım. Umarım beğenirsiniz ve bir kısmınızın işine yarar, iyi forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

• V3.png
    V3.png
    186.8 KB · Görüntüleme: 287
  • V32.png
    V32.png
    128.7 KB · Görüntüleme: 309

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ******* ***** ***** ****** ********* ******** ***** ******** ********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******* ******* ****** ********* ********* *** *** ********** ****** ****** *****
    ***** *** ******* ***** ***** ****** ********* ******** ***** ******** ******** **** ********** **
  • Emmy Emmy:
    ***** hahahaha ***** *** hahahaha ****** *** ** ******* ***
    *** ******* ******* ******* ******** ***** ** *** ***** * **** ****** ******* **** **
  • Emmy Emmy:
    ***** hahahaha ***** *** hahahaha ****** *** ** ******* *** ********* ********* ****** **** *** **** *** ****** ****** ** ******
  • Emmy Emmy:
    ****** ****** ****** hahahaha********* *********
    *** ****** hahahaha* ***** ** ******
  • Emmy Emmy:
    *** ** ********* ***** *** ***** ********** *** ****** *** ** **** ********** **** ********** **** ********* hahahaha
    ******* ** ******* hahahaha ********* ***** *********
  • Emmy Emmy:
    ***** ****** ******** ***** ******** * hahahaha **** *** ****** ****** **** ********* *** ****** hahahaha* ***** ** ******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** **** **** **** hahahaha****** *** *** ***** **** ***** *** ***** ******* ** ******* hahahaha ********* ***** *********
  • Emmy Emmy:
    **** **** ******* ****** hahahaha**** *** *** *** ****** **
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ** ******* ** ****** **** ***** ******* *** ** ****** ****** **** ******* *********
    ** hahahaha ****** ******** ********** ***** ** ******** hahahaha*
    ***** *** ***** ** ******* ** ** *** ** ****** **** ********* ****** ********
  • Emmy Emmy:
    ***** ******* ***** ******* ********* ** ** ****** ****** ***** **** *** *** ******
    **** **** ******* ****** hahahaha**** *** *** *** ****** ** *** ** ***** ** ***** ******* hahahaha *** *** **** *** ** ** *** ******** * ***** ******** hahahaha *** ****** **** *** **** ******* ******** ****** ****** *******
  • Emmy Emmy:
    +1
    Lemonhazelover Lemonhazelover: *** ** **** ******** ***** **********