vaktinden önce tadımlık hasat (yardım)

1mmortal

Yeni üye
arkadaşlar selam, hasata yaklaşık 10 gün var 3-4 gün içinde flush atacağım. bugün malüm yılbaşı harmanız. bi tane sömeği hasat edip içmek istiyorum. fırında, mikrodalgada kurutanlar varmış. ben böyle birşey daha önce denemedim ve nasıl yapacağımı bilmiyorum. bu yöntem işe yarıyor mu deneyen bilen varmı?
sömeklerim yaklaşık (%40-%50 kahverengi) 
nasıl yapıldığına dair bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın bir çoğumuzun işine yarayacaktır eminim.

Ü

Üye silindi 2874

Guest
ıster fırılnla yap ıster kurut fon makınası ama ınan sömegıne yazık ..Hıc bır kafasıda olmuyor thcler azalıyor.....sigara yanmıyor...bana kalırsa hıc bole bırseye gırısme

1mmortal

Yeni üye
Cvp: vaktinden önce tadımlık hasat (yardım)

player' Alıntı:
ıster fırılnla yap ıster kurut fon makınası ama ınan sömegıne yazık ..Hıc bır kafasıda olmuyor thcler azalıyor.....sigara yanmıyor...bana kalırsa hıc bole bırseye gırısme

kanka bende hiç denemedim daha önce ama yapanlar varmış bi şekilde kafası olmasa niye ziyan etsinler diye düşünüyorum da belki bi yöntemi vardır... harmanlık kötü

trinity

Yeni üye

1mmortal' Alıntı:
arkadaşlar selam, hasata yaklaşık 10 gün var 3-4 gün içinde flush atacağım. bugün malüm yılbaşı harmanız. bi tane sömeği hasat edip içmek istiyorum. fırında, mikrodalgada kurutanlar varmış. ben böyle birşey daha önce denemedim ve nasıl yapacağımı bilmiyorum. bu yöntem işe yarıyor mu deneyen bilen varmı?
nasıl yapıldığına dair bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın bir çoğumuzun işine yarayacaktır eminim.
Kanka o kestiğin sömeği aynı sigara saracakmış gibi iyice ayıkla yani makasla iyice parça pinçik et sonra onu porselen veya cam tabağa iyice yay ve mikrodalgaya at ısı olarak orta ısıda 1-2 dakika beklet baktın hala nem var 1 dk daha beklet iyice kuruyuncada yapıştır yak gelsin ,kafa olarak kurutulma işlemi gören bir sigara kadar olmasada kafanı güzel yapar,şahsen ben de harman kaldığımda böyle yapıyorum

1mmortal

Yeni üye

trinity' Alıntı:
1mmortal' Alıntı:
Kanka o kestiğin sömeği aynı sigara saracakmış gibi iyice ayıkla yani makasla iyice parça pinçik et sonra onu porselen veya cam tabağa iyice yay ve mikrodalgaya at ısı olarak orta ısıda 1-2 dakika beklet baktın hala nem var 1 dk daha beklet iyice kuruyuncada yapıştır yak gelsin ,kafa olarak kurutulma işlemi gören bir sigara kadar olmasada kafanı güzel yapar,şahsen ben de harman kaldığımda böyle yapıyorum

kankacım çok teşekkür ederim akşam deneyeceğim. bide bitkim hasata yakın olduğu için kafa yapma olasılığı yüksek diye düşünüyorum heryeri thc çünkü

Hausted

Üye
Kanka ben karton kutunun içine koyup kaloriferin üstünde bekletiyorum 8-10 saatte hazır oluyor kafa olarak da azalma mininmuma düşüyor.

1mmortal

Yeni üye

Hausted' Alıntı:
Kanka ben karton kutunun içine koyup kaloriferin üstünde bekletiyorum 8-10 saatte hazır oluyor kafa olarak da azalma mininmuma düşüyor.
sömeği bütün şeklinde mi koyuyosun kanka yoksa parçalayıp mı ? bu kafama yattı aslında hem karanlık ortam hem de sıcak kuru mantıklı geldi.

trinity

Yeni üye

greenblue53' Alıntı:
Microdalga fırın vs olmaz ben denedim çat pat yanıyor içinde. sömeği bi çorabın içine koyuyorsun fön makinasına geçiriyorsun 1. kademede açıyorsun 2dk filan kuruyor.

Ben denedim bizzat oluyor

greenblue53' Alıntı:
Microdalga fırın vs olmaz ben denedim çat pat yanıyor içinde. sömeği bi çorabın içine koyuyorsun fön makinasına geçiriyorsun 1. kademede açıyorsun 2dk filan kuruyor.

Ben denedim bizzat oluyor

mehmetkalaman

Yeni üye
Bende torbacı sigarası yaş gelince mevzuyu araştırmıştım.. Decarboksilasyon diye bir yöntem var THCA asitlerini THC ye çevirmek için.. Bitkideki karbonu uzaklaştırma yöntemi.. Aynı zamanda sömeklerin içindeki suyu da atıyor.. Hatta milletin skunk dedidiği ilaçlı dediği sömekleri de bu yöntemle yapıyorlar kanaati oluştu bende. Mikrodalga da olmaz sanırım normal fırında 110 derecede 30 dk olarak yapmıştım. Güzelde oldu.. Ev fena kokuyor yanlız baştan söyleyeyim..Hatta alta linki de iliştiriyorum. Biraz araştırırsan anlarsın..
https://greencamp.com/decarboxylation/

Blackbalrog

Yeni üye
Bende harmandım zaten önceden kesip denediğim daldan 3 baştağa koparıp aliminyum folyo içinde bir kısık ateşte tava içinde kuruttum sonra biraz dış kısımlar kuruyunca parçaladım birde öyle kuruttum finito yemin ediyorum içtiğim en iyi sigara arasına giriyor 14 saat uyumadaan geçirebildim dedikleri giibi verimi düşüyorsa curingden sonra ben ölümsüzlük şifresini buldum demektir *_*

R

Ripley'sOG

Guest
  1. Bloom döneminde bitki kesilmez.
  2. Son zamanları ne olur diyorsun ancak şuan hasat zamanımı belirsiz.Kesin kanaat trikomlar gözlenerek yapılır.Isı,nem ve ışıktan kaynaklı erken dönmeler olabiliyor pistillerde.Aldatmasin seni
  3. Ictigin 1-2 çiftli ama kaybın daha fazla thc boş yere stres bitkiye bence bir daha yapmamalısın.Kaybin daha fazla haberin olsun.

Hasatın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********