Vallaha bu hastalık artık

• Konbuyu başlatan Üye silindi 36700
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 36700

Guest
Kekeler 1 haftadır bu durum devam ediyor suyla bir alakasının olduğunu düşünmüyorum artık gübrede çok az veriyorum toprak all mix ışık 50 cm mesafe sıcaklık 27 derece ortalama nem yüksek

sıcaklık nem falan gereksiz bilgiler..sulama ile de ilgili değil.. yanlış yerlere bakıyorsun

yaprak rengi açıldığı zaman ya eksik elementtir yada besin kitlenmesidir..

tepe yapraklardan başlayan açılmada şunlara bakacaksın : sülfür,demir,mangan,molibden... bunlardan belki biri belki hepsi birden yetersiz.. belki pH ayarlamadan suluyorsun da alamıyor bitki...belki de all mix toprağa gübre atınca besin kitlenmesi oldu o yüzden alamıyor...

ufkun açılsın diye teşhisi geniş yaptım.. ne yapacağını ise yazması uzun sürer,bu kadar yorabiliyorum kendimi..

Ü

Üye silindi 36700

Guest
sıcaklık nem falan gereksiz bilgiler..sulama ile de ilgili değil.. yanlış yerlere bakıyorsun

yaprak rengi açıldığı zaman ya eksik elementtir yada besin kitlenmesidir..

tepe yapraklardan başlayan açılmada şunlara bakacaksın : sülfür,demir,mangan,molibden... bunlardan belki biri belki hepsi birden yetersiz.. belki pH ayarlamadan suluyorsun da alamıyor bitki...belki de all mix toprağa gübre atınca besin kitlenmesi oldu o yüzden alamıyor...

ufkun açılsın diye teşhisi geniş yaptım.. ne yapacağını ise yazması uzun sürer,bu kadar yorabiliyorum kendimi..
Çok teşekkür ederim abi o zaman şöyle başlayacağım flush atacağım azar azar o gübrelerden vereceğim ph ayarlıyorum aslında

Ü

Üye silindi 36700

Guest
bunu yazmak için uraşacağına arkadaşa çözümü sunabilirdin kanka :)
Öyle de bitkiyi yanlış tedavi yüzünden soldurdum arkadaşlar bazen yararımıza diye bazı şeyleri sçylememeniz iyi olmuyor tüm günümü ayırdım azot mu demir mi ph mı diye düşündüm en son ph ve demir diye düşünüp flush atıp demir verdim bitkim ölüyor şu ab yapraklar buruştu soldu bitki @Cannabis16*yeni suçlamıyorum sonuç olarak yanlış ben de yani

Kimde Bu

Müptezel
Aynen kanka susuzluktan ölecek garibim diyorsun bitkinin toprağı halen yaş bazı bitkilerde fazla sudan kök çürümesi başladı aynen problem su :)
Yapraklar toprağa değecek susuzluktan o ebatta bitkiye yarım litre su verilir mi, bitkinin kökleri saksının altına ulaşmış senin verdiğin su saksının altına ulaşıyor mu mantık olarak bi düşün bakalım he çok biliyorsanda danışma kimseye başının çaresine bak

• Like
Tepkiler: Smt
kendisi araştırıp uygularsa daha kalıcı bilgi olmaz mı arkadaş için benim görüşüm
ne alaka be kardom unutun bu zihniyeti bizde eski kullanıcıyız yeni hesap açtık ama hep sizin gibiler var knk söyle knkm yani işte 3 2 1 ay boşa gidiyor yoksa herkes belli kişiler gibi prof veya yetenekli değil be knkm. bende çok zorlanıyorum hala kimse cevap vermiyor diye kendim buluyorum senin dediğin gibi knkm.

Kekeler 1 haftadır bu durum devam ediyor suyla bir alakasının olduğunu düşünmüyorum artık gübrede çok az veriyorum toprak all mix ışık 50 cm mesafe sıcaklık 27 derece ortalama nem yüksek
knkm bendede aynı olay vardı nemi yükselterek ışığın boyunu uzatarak toprağı sürekli elimle karıştırıp düzelttim gene oluyo ama her grow ayıkamıyorum

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Yapraklar toprağa değecek susuzluktan o ebatta bitkiye yarım litre su verilir mi, bitkinin kökleri saksının altına ulaşmış senin verdiğin su saksının altına ulaşıyor mu mantık olarak bi düşün bakalım he çok biliyorsanda danışma kimseye başının çaresine bak
Kardeşim sen ne gereksiz bir insansın ya bitkiye bakan benim senin bunu yazdığın gün su verdim ondan önce ki gün 500 ml su verdim forumda chate attım gayet tecrübeli adam yazdı değerlendirdi daha birisi susuz demedi bir bitkimde fazla sudan kök çürümesi başladı 17 günlük bitkide hangi kök tabana ulaştı cidden gereksiz bir tipsin baboş preze yapma engelle geç

kardom saksın kaç l bilmiyorum ama sulaman bence az. bu ertesi gün su dök demek olmaz knkm. ama bitkiye bakınca köklerin hepsi kahverengileşmiş gibi hissetim çürüyor gibi yani . kolay gelsin

Kimde Bu

Müptezel
Kardeşim sen ne gereksiz bir insansın ya bitkiye bakan benim senin bunu yazdığın gün su verdim ondan önce ki gün 500 ml su verdim forumda chate attım gayet tecrübeli adam yazdı değerlendirdi daha birisi susuz demedi bir bitkimde fazla sudan kök çürümesi başladı 17 günlük bitkide hangi kök tabana ulaştı cidden gereksiz bir tipsin baboş preze yapma engelle geç
Gereksiz sensin maydonoz yetiştiremeyecek kadarda beceriksizsin senden bi bk olmaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****