Veee Sonunda :) Swiss Cheese auto & Purple Kush auto ilk Grow

Arkadaşlar , herkese merhaba. öncelikle Şuanda aylardır takip ettiğim bu forumda ilk konumu açmak benim için çok ama çok mutluluk verici . yaklaşık 8-9 ay önce artık kendi bitkimi yetiştirmeliyim dediğimde kendimce radikal kararlar aldım. pandemi nedeni ile işsiz ve doğal olarak evsiz kalmıştım. bu sürede harcamalarımı kıstım , gereksiz yere para harcamamaya özen gösterdim.. tabi bu süreçte aktif bir şekilde forumu takip ettim. kendime birşeyler katmaya çalıştım.tekrar işe girdim ve aylarca yavaş yavaş yaptığım birikim ile yeni evime çıktım ve gereken ekipmanlarımı temin ettim., öncelikle siz değerli arkadaşlarıma ekipmanlarımı belirtmek istiyorum

Marshydro 100x100x180 Kabin.
Marshydro TS1000 Led
Td-silent 160m3 çıkış fan
Od-filter 160m3 karbon filtre
Aksiyanel fan 110m3
Sinbo nem makinesi 5 lt
Typoon vantilatör ( 2 adet ) birtanesini sorun olduğu için geri gönderdim sorun giderildikten ya da değişim olduktan sonra yakında tekrar elime ulaşacak
11lt saksı 2 adet
Toprağım Plagron Light mix
çeşme suyu kullanıyordum fakat sanırım hazır suya geçeceğim çeşme suyum borulardan küf geliyor yeni farkettim. ( eski ev )
ve başlangıç 1 adet purple kush , 1 adet de swiss cheese.

Tang'in çizelgesine göre hareket ediyorum.

Gübrelerim Sensi bloom ,carboload , overdrive , callmag

bitkilerim 23.09.20 tarihinde hayatın ilk gününe merhaba dediler :) , şuanda 14 günlükler. aslında daha önceden açacaktım konuyu fakat pc'm ile ilgili bir sorunum vardı o yüzden bugüneymiş :) aktif olarak güncel tutacağım. bitkilerime 20/4 ışık veriyorum. vantilatör yaklaşık 1 haftadır sürekli açıktı bu gün biraz değişiklik yaptım. saat başı 15 dk çalışacak. nem ilk 10 gün %70-80 arasıydı şimdi işte %65-75 arası sıcaklık 24-26 derece. 3 ekim günü sensibloom a başladım. ph 6,5 ayarladım. şuanda böyle gidiyoruz.

Değerli arkadaşlarım ilk bitkilerim bunlar. sizlerinde yorumlarınızı rica ediyorum. herkese sevgiler saygılar. dumanınız bol olsun.

bitkiler 15.günlük

18.gün ışık periyodu , 20/4 'den 24/0 a çekildi.

19.gün Low Stress Training Uygulandı..

24.gün ilk çiçeklenme 2 bitkide de ilk pistiller kendini belli etmeye başladı . Aynı gün Sömek dallarının ışık görmesi için , 2-3 adet fotosentez yaprağı budandı.. ve daha önce arızalı olan , 2. vantilatörüm tarafıma ulaştı. artık 2 vantilatör 15 er dakika aralıklarla çalışıyor. güncel fotolar:

29.gün Swiss cheese Aşırı budama stresine girdi .

8 gün boyunca bitki kendine gelemedi revive sipariş ettim fakat revive daha elime ulaşmadan , bitki 8.günün sonunda kendine gelmeyi başardı

36.gün Swiss toparlama aşasında Purple kush iyi gidiyor.

Son düzenleme:
C

Cibril

Guest
Arkadaşlar , herkese merhaba. öncelikle Şuanda aylardır takip ettiğim bu forumda ilk konumu açmak benim için çok ama çok mutluluk verici . yaklaşık 8-9 ay önce artık kendi bitkimi yetiştirmeliyim dediğimde kendimce radikal kararlar aldım. pandemi nedeni ile işsiz ve doğal olarak evsiz kalmıştım. bu sürede harcamalarımı kıstım , gereksiz yere para harcamamaya özen gösterdim.. tabi bu süreçte aktif bir şekilde forumu takip ettim. kendime birşeyler katmaya çalıştım.tekrar işe girdim ve aylarca yavaş yavaş yaptığım birikim ile yeni evime çıktım ve gereken ekipmanlarımı temin ettim., öncelikle siz değerli arkadaşlarıma ekipmanlarımı belirtmek istiyorum

Marshydro 100x100x180 Kabin.
Marshydro TS1000 Led
Td-silent 160m3 çıkış fan
Od-filter 160m3 karbon filtre
Aksiyanel fan 110m3
Sinbo nem makinesi 5 lt
Typoon vantilatör ( 2 adet ) birtanesini sorun olduğu için geri gönderdim sorun giderildikten ya da değişim olduktan sonra yakında tekrar elime ulaşacak
11lt saksı 2 adet
Toprağım Plagron Light mix
çeşme suyu kullanıyordum fakat sanırım hazır suya geçeceğim çeşme suyum borulardan küf geliyor yeni farkettim. ( eski ev )
ve başlangıç 1 adet purple kush , 1 adet de swiss cheese.

Tang'in çizelgesine göre hareket ediyorum.

Gübrelerim Sensi bloom ,carboload , overdrive , callmag

bitkilerim 23.09.20 tarihinde hayatın ilk gününe merhaba dediler :) , şuanda 14 günlükler. aslında daha önceden açacaktım konuyu fakat pc'm ile ilgili bir sorunum vardı o yüzden bugüneymiş :) aktif olarak güncel tutacağım. bitkilerime 20/4 ışık veriyorum. vantilatör yaklaşık 1 haftadır sürekli açıktı bu gün biraz değişiklik yaptım. saat başı 15 dk çalışacak. nem ilk 10 gün %70-80 arasıydı şimdi işte %65-75 arası sıcaklık 24-26 derece. 3 ekim günü sensibloom a başladım. ph 6,5 ayarladım. şuanda böyle gidiyoruz.

Değerli arkadaşlarım ilk bitkilerim bunlar. sizlerinde yorumlarınızı rica ediyorum. herkese sevgiler saygılar. dumanınız bol olsun.

Kanka çok kaliteli set kurmuşsun belliki güzelde dersine çalışmışsın , güzel hasatlar alacaksın gibime geliyor . Bitkilerininde keyfi yerinde gibi ... İşin gücün rast gitsin...

Kanka çok kaliteli set kurmuşsun belliki güzelde dersine çalışmışsın , güzel hasatlar alacaksın gibime geliyor . Bitkilerininde keyfi yerinde gibi ... İşin gücün rast gitsin...
Dostum çok ama çok teşekkür ederim yorumun beni mutlu etti. güncel olarak paylaşımlara devam edeceğim.

Kanka gübre setinde kesinlikle AN Revive bulundurmanı tavsiye ederim. Gerçekten mucize ürün. Bir de hazır su çok pahalıya geliyor. Bende eski bina mağduru olarak hazır su kullandım ama bitkinin su ihtiyacı arttıkça elektrikten çok suya para verdiğimi farkettim :) Setup ın çok iyi, incelikle hesaplanıp hazırlanmış, tebrik ederim. Şimdiden bol hasatlar.

Kanka gübre setinde kesinlikle AN Revive bulundurmanı tavsiye ederim. Gerçekten mucize ürün. Bir de hazır su çok pahalıya geliyor. Bende eski bina mağduru olarak hazır su kullandım ama bitkinin su ihtiyacı arttıkça elektrikten çok suya para verdiğimi farkettim :) Setup ın çok iyi, incelikle hesaplanıp hazırlanmış, tebrik ederim. Şimdiden bol hasatlar.
dostum tavsiyeni kesinlikle dikkate alacağım, fakat ilk grow'umda tang çizelgesinden şaşmayacağım ama sonra ki growum da aklımda teşekkür ederim güzel yorumun için

Kanka bende Tang in çizelgesini 2 auto bitkiye uyguladım ama bitkilerim budama ve magnezyum eksikliğinden strese girip büyümeyi durdurdu. Revive kullandım. 1 haftada stresten eser kalmadı. Takviyeden ziyade her eve lazım bir ürün bence.
dostum tavsiyeni kesinlikle dikkate alacağım, fakat ilk grow'umda tang çizelgesinden şaşmayacağım ama sonra ki growum da aklımda teşekkür ederim güzel yorumun için

kanka selam. Seni 20/4 ten 24/0 a çeken sebep ne oldu :) . Bu değişiklik kızlarında bir sıkıntıya sebep oldu mu?

Benim de 17. gündeler ve ben de mi 24/0 a geçsem diyorum...
Dostum selamlar bahsettiğim üzere purple kush ve swiss cheese bakıyorum. kush bitkimde herhangi bir sorun yok fakat , cheese bitkim ışığın kapalı olduğu sürede doğal olarak uyku moduna geçiyor ve 10-12 saat sonra kendine geliyordu. bende normal standartlarda ne olursa olsun bu da sonuçta bitki ve uyumaya ihtiyacı var diye düşünenlerdendim ama şuanda kesinlikle öyle düşünmüyorum. ışığı 24 e çektiğim günden beri bende bitkilerde çok daha mutlu. gelişim çok hızlandı. bu değişik bitkilerimde hiç bir stress yaşatmadı veg dönemde zaten herhangi bir problem yaşamazsın ama çiçeklenme dönemi yaparsan bunu sıkıntı yaşarsın o yüzden yapacaksan direk yap derim ve pişman olmayacaksın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** **** ***** ********** **** *** ****** *** *** **** ****** * **** ***** ****** hahahaha hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital: