Veg donemınde 40. Gun

Karsiyaka

Yeni üye
ogrenıyoruz ıste saksının heryerını deldım aır saksı gıbı yaptım bakalım hatalar yapa yapa duzeltılır saol ben bu konudan guncellemeye devam edıcem saol dostum ılgın ıcın

S

silas

Guest
Ne kadar uzun veg o kadar iyi hasat demektir. Ben 10 gün dahaveg de tutmanı öneririm he hızlı hasata gideyim dersen dön 12ye. Budamayı da çiçeklenmenin ikinci haftasında iyice araştırarak alttaki fan yapraklarından başlayabilirsin. @silas34 @Hippie ustalardan da görüş al tohumsuz nadiren giriyor bu ara.
diyosun 2 gün nefes alalım dedik atfosfrik su buharı izin vermedi
neyse
sabrını anlıyrum çok güzel gidiyorsun tek sıkıntın sıcaklık saksıları daha iyi ısıtır ve havaandırırsan daha iyi gelişirler

Karsiyaka

Yeni üye
diyosun 2 gün nefes alalım dedik atfosfrik su buharı izin vermedi
neyse
sabrını anlıyrum çok güzel gidiyorsun tek sıkıntın sıcaklık saksıları daha iyi ısıtır ve havaandırırsan daha iyi gelişirler
Saol ustad mh lamba takılı 12/12 de hps bıraz daha fazla ısı yaydıgı ıcın sıcaklık sorununu cozerım dıyorum ısıklar kapalı ıken 20 altına duserse cok ufak bı ısıtıcı koycaz artık termostatlı o acıl kapancak kendı kendıne napalım :)
33. Gune gore kelle aldım 1 kere gelısımlerı nasıl sence ???
@silas34

S

silas

Guest
toprak kurunmadan su verip sık sulama yapmaya devam edersen sıkıntın büyük. eksikk toprağı tamamla topra tam kurumadıkça su verme.
Sık sulama nedir? Sık sulama yapmamak için toprağın kuruduğunu nasıl anlarız?
Sık sulama, toprak daha kurumadan, saksının iç ve orta kısımlarının havalanmadan, köklerin oksijen almadan yaptığımız sulamaya deriz. Sık sulama toprağın havalanmasını engelleyecek zararlı fungal bakterilerin oluşmasına neden olacak, toprağın yapısını ve ph'ını bozacaktır. Bunlarda bitkimizi çok hasta edecek sıkıntılar olduğundan çok dikkat etmemiz gereken bir konudur.
İlk 5 hafta büyümeye göre ne miktarda ve ne sıklıkla sulama yapacağımızı genel fikir vermesi açısından yukarıda aktardım. 2-3 günde 1 dedik fakat nasıl kontrol etmeliyiz? Parmağımızla toprağın üstünü 3-4 cm kadar eşeliyoruz, açtımız derinlikteki torf nemliyse, nemden parmağımıza yapışıyorsa yada parmağımıza torfun siyahlığı bulaşıyorsa toprak nemlidir, sulama yapmamalıyız, toprağın havalanıp kurumasını beklemeliyiz. Ertesi gün toprağın başka bir noktasından tekrar kontrol ederek toprağın nemi azalmışsa sulama yapmalıyız.

Şekil A1;

Üstten kuru görünen toprağa aldanmamalıyız;

Parmakla 3cm kazarak kontrol etmeliyiz, bu toprağı sulamak bitkimize zarar verirdi;

Karsiyaka

Yeni üye
Suan 32 33 cm kanka ama cooltube var 15olık fan ıle sıcak havayı dısarı atıyor sıcaklık sıkıntısı yasamıyorum 20-27 arasında , nasıl fem baktıgıma deycek gıbımı gozukuyor 600 luk hps de var elımde onu yakmak ıstıyorum ne derler acaba ustalar , bı saksım kaldı erkek cıkınca duzgun bıseyler cıkartmak ıstıyorum ortaya@silas @By_Kush @Aguş @auto420 @user

a-420

Müptezel
Suan 32 33 cm kanka ama cooltube var 15olık fan ıle sıcak havayı dısarı atıyor sıcaklık sıkıntısı yasamıyorum 20-27 arasında , nasıl fem baktıgıma deycek gıbımı gozukuyor 600 luk hps de var elımde onu yakmak ıstıyorum ne derler acaba ustalar , bı saksım kaldı erkek cıkınca duzgun bıseyler cıkartmak ıstıyorum ortaya@silas @By_Kush @Aguş @auto420 @user
Dostum 600hps onu patlatir cok iyi gelir 60cm tut.

Karsiyaka

Yeni üye

a-420

Müptezel
Suan uyuyolar yarın guzelce detaylandıralım
@By_Kush ozaman kalsın 400 ıle knka oto hazır hemen baslıcam hasat alınca bunu tek boyle bıtırmek ıstıyorum acıkcası 200 alsam mutlu olurum 37 gun veg gordu bu egıtımı yaptım iste yarın guncel resım koyucam
gayet guzel kanka evham yapma okadar erkekten sonra zor ama :D

Karsiyaka

Yeni üye
Selam arkadaslar guncel resımler bugun 50. Gunu cıceklenmede 11. Gün
400w hps altında 16lt tek bıtkı
Nasıllar sızce ?
@By_Kush @Aguş @Altınpipo @auto420

a-420

Müptezel
Nasıllar sızce ?
Guzel devam kanka

Aguş

Doktor
Devam kanka sıkıntı yok gibi 5-6 gn daha uzayacaklar sonra çiçeklere basıcaklar enerjiyi :)
Nasıllar sızce ?

Karsiyaka

Yeni üye
yardımcı olun sararmaların onune gecemıyorum hergun artıyor cıceklenmenın 2. Haftası @user @Altınpipo @silah @Aguş @HippieKanka
Bıobızz kullanıyorum tam set cızergeye tam olarak uyuyorum 16lt saksım lıghtmıx toprak 2 lt su verıyorum 3 gunde kuruyor
Yardımcı olun lutfen

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****