vega dan Bloom geçiş yardım

Macd

Yeni üye
selam kankalar  , kızlar vegatatif dönemin yaklaşik olarak 60.gününe girmiş bulunmaktadırlar ...artık ışığı değiştir de bizde sana 3 5 bişiler işinlayalim seviyesine girmek için can atıyorlar ..benim ise aklıma takılan bir kaç soru var 

1) vegatatif dönemden bloom dönemine geçerken herhangi bir karanlık dönem geçirmeleri gerekli mi?
2)bloom dönemine girer girmez kızlara bloom gübrelerini hemen vermem gerekli mi? (toprak kurudukça yaklaşik 3 -4 günde bir gübreli su veriyorum en son 59. yani son besinlerini dün verdim bloom gübrelerinden önce flush yapmak gerekir mi?
3)AD nutrion ssseennsiiii grow a -b ve cal mag kullanıyorum bloom için ayni gübrelerin bloom versiyonunu temin ettim ...cal mag ile birlikte bloom gübrelerine geçmeyi düşünüyorum bunlarin dişinda  yardımcı olarak almam gereken ek bir besin var mi? (ayrica elimde carboload ve son 2 haftaya girerken kullanmak üzere overdrive gübrelerim mevcut ...bunlarin yanina bir kaç tane daha ekleme yapabilirim önerebileceginiz ayni firmanin yardimci gübreleri nelerdir ? (genel olarak biliyorum ama kullanıp bu harika bir şey bunu da listene katlamalisin dostum dediğiniz neler var )
4)bu arada kızlara verdiğim su miktari 1.5 litreyi geçmiyor buna göre de 1.5 ml gübre -- 0.75 ml cal mag takviyesi yapiyorum ve bana göre gayet mutluluar bloom gübrelerine geçtiğim zaman ml oranlarini ayni verip belki ufak ufak 2ml ye doğru tabi bitkinin isteğine göre çıkarırım diye düşünmüştüm...aklıma takilip tam anlamiyla cevap bulamadiğim bir konu da bu sizce firmanin  verdikleri değerlere yakın mi gitmeliyim yoksa o değerler cok buyuk saksılar için mi geçerli  saksılarim 14 lt ama topraklari agizlarina kadar dolu değil... (orada bi hata yaptim aslinda hata demeyelim de bitkinin cok fazla buyumesini istemedigim için topraktan biraz kıstım bitkilerin boyu ve çiçek yapacak kısımları benim için yeterli seviyede )

bu ara sistemim malum sitelerin birinden alinan 100x100x200 kabin seti
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]1X 400w Philips Grow Lamba[/font]
[size=small][font=Arial, Helvetica, sans-serif]1X 400w Philips Bloom Lamba[/font][/size]

[size=small]tohum sensi seed early skunk feminezed ..... fotoğraf işleri için araştirmalarim devam etmekte nasil upload edildiğini cozunce ekleme yaparım ama genel olarak bitkilerim gayet sağlıklı gözüküyor ....grow işinde yeni olsam dahi yaklaşik 4 5 senedir dönem dönem bu işleri araştirmişliğim oldu ...yardimlariniz için şimdiden teşekkür ederim kankalar[/size]

Madam80

Yeni üye
Kanka selam
Yazacaklarım kendi uyguladıklarım. Öncelikle şunu belirteyim carboload kullanacaksan blooma alırken saksı değiştireceksin mutlaka ve mutlaka mikoriza kullan hem yeni saksına açtığın eski saksı kalıbına ve bitkinin köklerine dök toz halinde olanı da var jel olanı da. carbolad onları çoşturuyor. 

60 gün çok iyi ben şöyle yapıyorum:bitkinin fazla uzamasını istemediğim için ilk üç katı görünce kelle uçuruyorum alt katı buduyorum. kalan en alt dalları saksının yanına telle eğiyorum. daha sonraki haftalarda kelle uçurduğum yer iki baş veriyor o başları takip ediyorum iki kat çıkınca hop kesiyorum ordan da iki baş görünce hopp blooma alıyorum. o iki head’ı da ışığa göre ayarlıyorum. 

eğer bitkinin fazla büyümesini istemiyorsan kelle uçurmanı tabsiye ederim saksı boyutunu küçültmen daha karlı bir seçim değil. Bu arada saksı sltına mutlaka taş koy blooma geçerken saksı değiştirme esnasında kullanabilirsin. 

Ek olarak big bud kullandım beşki %10 etkilemiştir. içerikleri diğer günrelerde de var aynı markanın bi numarasını göremedim. ama onun bi üst ersiyonu var onu beğenmiştim. adı bud factör x. 

Blooma geçerken herhangi bir karanlık döneme gerek duymuyoeum zamanlayıcıyı ayarlıykrum. ondan önce son budamalarımı saksı değişimini yapıyorum daha sonra bloom gübreleri ile saksının altından bi litre iki şitre çıkacak kadar güvreligorum hafif flush atar gibi. 

daha sonra kullandığım güvrelerin önerilerlen dozunda başlıyorum bazen bitkinin boyuna göre mesela seninki bir buçuk katını da kaldırır. daha sonra böyle böyle hafta hafta artırıyorum taa ki yarak uçları azıcık yanana kadar. bu benim üst sınırım oluyor. dikkat ettiğim kinci husus mutlaka toprağın tamamen kurumasına izin ver kökler çıplak o2 ike temas edebilmeli. 

bloom gübrelerini verirken bakıyorum normal önerilen dozu kadar koyuyorum. FAZLASINI BLOOM İÇİN PK ORANI HANGİSİ FAZLAYSA O PARTI FAZLA KOYUYORUM. EK GÜBRE VERECEKSEM BUNU YAPMIYORUM. İki ya da üç gübrelemede aslında çıkan suda çok tuzluluk farkedersem ph6.7 çeşmr suyu veriyorum. Hasata iki hafta kala bud factor x i kesip aslında tüm gübreleri kesip sadece melasla flush yapıyorum 500 -1200 ppm arasında. 

Umarım yardımcı olmuştur. kolay gele. 

Macd

Yeni üye
kankacım ellerine bilgine sağlık ....3 bitkim var 2 tanesinin 3 hafta once kafasini ucurdum dedigin gbi 2 kafa attilar yanlardan cikan someklerle beraber 4 lu kualisyon gibi takiliyorlar 2 bitkim boyle ...diger bitkiyi biraz daha nasil olacak acaba diye kelle ucurmasi yapmadim ...maşallah digerlerine gore yuzde 30 40 daha da uzadi ...tek bir kafa verdi aslinda boyle olacagini biliyordum ama görmek istedim ..şimdi diyorum ki keşke onunda kafasini ucursaymişim ....bir sorum daha var sence o bitkimin kellesini şimdi uçursam ve bu dediklerini yapip blooma soksam sıkıntı yaşar miyim ? stress e girer mi

Madam80

Yeni üye
kanka blooma girmeyen her evlat için kelle uçurabilirsin. ancak blooma girince boyu bariz biraz daha uzar. 

Macd

Yeni üye
diğer bitkiyi rahat birakmaya karar verdim ..yarin hayirlisiyla blooma geçiş yapiyorum ara ara buraya yazarak guncellicem kanka sen de takip edersin aklina geldikçe <3

Macd

Yeni üye
biz toplamda 15 , çiçeklenmede 5. haftadayiz ... şu ana kadar her şey mikemmel ilerliyor .budlarım irileşmeye başladı çizelgeye göre bi 5 haftam daha var 
kellesini uçurmadığım bitkinin boyu diğerlerinden bi 20 30 cm daha gitti güzel bir kafa sömeği yapıyor ...
şimdi planim bu haftanin sonunda overdrive vermeye başlamak ...2 litre su veriyorum ilk önce 1 ml sonra ki beslemede 1.5 digerine 2 ml toplam olacak şekilde vereyim diyorum 2 hafta boyunca overdrive verdkten sonra yani 18.haftaya girerken flush yapip 2 hafta da öyle bekletirim...bakalım bu arada bi bedelli asklerlik yapip geleceğim cocuklarla ev arkadaşım ilgilenecek bundan once 2 kere grow yapmişti tek başına inş kendi kızları gibi sahiplenip ben yokken ^^

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • P puslu77:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • clackster clackster:
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • clackster clackster:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha *** ** ******* ********* ** *** * **** ***** ** * * * hahahaha* *** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • V vdeniz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** *** ***** **** ******* hahahaha** ***** ** ********** ***** * **** ******* ******** ***** ********
  • V vdeniz:
    ******* hahahaha******** **** ******** ***** ** ***** ******* ********** ****** ********
    V vdeniz: ******* hahahaha******** **** ******** ***** ** ***** ******* ********** ****** ********