VEGDE 100 GÜN GEÇİREN ÇORBACI GÜZELLERİ

Carlos1

Üye
Merhaba dostlar benim kızlar zorlu yolları aşarak bu günlere geldi. Veg süresinin bu kadar uzama sebebi 4 defa topping geçiren ana dalların biraz kendine gelmesi içindi.. eğitimden çalmadan istisnasız bütün eğitimleri vermeye çalıştım. Tek korkum onca strese karşı hormoya çevirmeleri o yüzden çiçekte olabildiğince yerlerinden bile oynatmicam. Şuan Işık ts600 çiçekte hpsye geçeyim diyorum. Gübre olarak terra nın pro growunu ve calmag kullandım.. yarın elime advanced ın bigbud bud candy ve sensyzm geçecek ve toz yarasa gübrem var.. fotoğrafları bırakıyorum fikirleriniz benim için kıymetli. Çiçek için biraz daha bekleyim mi yoksa bugün 24 saat karanlığa alayım mı ? Ve gübre konusunda nasıl bir yol izleyim? @OttoMan47 üstad tohumdan bu güne kadar hep sana danıştım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Senin yorumunda çok önemli benim için

Ekli dosyalar

• 43FBB7C1-E70C-47E9-8007-C62E050521F1.jpeg
    43FBB7C1-E70C-47E9-8007-C62E050521F1.jpeg
    159.5 KB · Görüntüleme: 311
  • 3F298458-5D6B-4C78-A0B1-6103BEE51138.jpeg
    3F298458-5D6B-4C78-A0B1-6103BEE51138.jpeg
    140.4 KB · Görüntüleme: 304
  • C3BBB660-9FA8-4E08-BB93-9623535904E1.jpeg
    C3BBB660-9FA8-4E08-BB93-9623535904E1.jpeg
    141.7 KB · Görüntüleme: 305

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka ph ölçüyor musun? Ph yüksek verildiği için çinko eksikliği çekiyor. Yeni yapraklar sararıp ölür bitki boydan uzamayı durdurur müdahale edilmezse bitki ölür. En acilinden ph 6.0 6.5 arası suyla toprağını yıka ph 6.5 ayarını hiç bozmadan kaldoğın yerden devam et. Hem ph yüksekliğinden tuzlanma nedeni üzerine yaşadığı stresler çinkoyu kilitlemiş. Flush at kankacım

Carlos1

Üye
Kanka ph ölçüyor musun? Ph yüksek verildiği için çinko eksikliği çekiyor. Yeni yapraklar sararıp ölür bitki boydan uzamayı durdurur müdahale edilmezse bitki ölür. En acilinden ph 6.0 6.5 arası suyla toprağını yıka ph 6.5 ayarını hiç bozmadan kaldoğın yerden devam et. Hem ph yüksekliğinden tuzlanma nedeni üzerine yaşadığı stresler çinkoyu kilitlemiş. Flush at kankacım
Aslında ph ayarlı su veriyorum 3 aydır aynı suyu veriyorum.. son 20 gündür ışık mesafesini yükseltmeyi unuttuğum için yapraklar o şekilde diye düşünmüştüm bende

Woppy

Ordinaryüs
Knk ph ayarla ve ışığı kaldır ph neyle ölçüyorsun ? Işık cok yakınsada böyle tepeleri renk acabilir.

OttoMan347

√SEFİR√
Ph kesin doğru olduğuna eminsen ışıktandır kanka yakın zamanda eğitim stresi çekmedi ve büyüme devam ediyorsa da sorun yoktur. O açık renk genelde çinko eksikliği belirtisi. Emin değilsen kontrol et ph ölçtüğün dalgayı eğer çinko eksikliğiyse bitkin zamanla ölür.

Carlos1

Üye
Ph kesin doğru olduğuna eminsen ışıktandır kanka yakın zamanda eğitim stresi çekmedi ve büyüme devam ediyorsa da sorun yoktur. O açık renk genelde çinko eksikliği belirtisi. Emin değilsen kontrol et ph ölçtüğün dalgayı eğer çinko eksikliğiyse bitkin zamanla ölür.
Kankam toprağım light mix. İşin açığı ph ı zaten ayarlıdır diye toprağı hiç ölçmedim ama 3 aydır kağıtla ölçerek hep ayarlı su verdim. Sen söyledikten sonra saksı altı suyu ölçtüğümde 7-7.5 civarı gösterdi. Sen tuzlanma falan dedin ya hasatın tadını bozar diye çok canım sıkıldı açıkçası.. şimdi fırsatım yok sadece 2 şer litre toprağı ölçmek için boş su verebildim . Yarın ikisine de flush atıcam.. çiçeğe geçirmeyi planlarken başımıza gelen olaya bak. Peki flushtan sonra ne yapayım çiçeğe mi sokayım yaprakların rengini almasını mı bekleyim

Carlos1

Üye
Kanka eline sağlık güzel büyütmüşsün. Bu kadar emek verdikten sonra neden kaliteli tohum almıyorsunuz ? :D
Kankam aslında genetik yetiştirecektim ama tohumlar patlamadı o konuya girmeyelim:) @Woppy 20 gün önce son topping ve lst lerini yaptım suyunu gübresini verdim ama kafa yoğunluğundan bitkilerin uzayacağını ışığı kaldırmam gerektiğini unuttum.mutsuzlukları bu yüzdendir diye düşündüm. bunca emeğin bi ph la çöp olma ihtimali çok moralimi bozdu. Biobiz light mix nasıl ph ayarlı olmaz aklım almıyor

Son düzenleme:

OttoMan347

√SEFİR√
Kankam toprağım light mix. İşin açığı ph ı zaten ayarlıdır diye toprağı hiç ölçmedim ama 3 aydır kağıtla ölçerek hep ayarlı su verdim. Sen söyledikten sonra saksı altı suyu ölçtüğümde 7-7.5 civarı gösterdi. Sen tuzlanma falan dedin ya hasatın tadını bozar diye çok canım sıkıldı açıkçası.. şimdi fırsatım yok sadece 2 şer litre toprağı ölçmek için boş su verebildim . Yarın ikisine de flush atıcam.. çiçeğe geçirmeyi planlarken başımıza gelen olaya bak. Peki flushtan sonra ne yapayım çiçeğe mi sokayım yaprakların rengini almasını mı bekleyim
Kanka flush hem bitkiye iyi gelir çiçeğe alacaksan temiz ni toprakla taze besinler berip daha rahat besleyebilir hasatına bi tık hacim kazandırabilirsin

Carlos1

Üye
Varsa aloe vera gübresi ver kanka çok iyi gelir veriyorsan biraz fazla ver bitki kendine geldiğinde çiçeğe alırsın
Kankm dün ikisine de flush yaptım .pH 6,5 yalnız toprak çok ıslak kuruması bi 5-6 gün alır. Bu süreçte gübre olayını ne şekilde yapayım. Dün aleo verdim biraz. İlk sulamaya kadar bekleyelimwmi yoksa ufak ufak yapraklara normal gibre püskürteyim mi

Woppy

Ordinaryüs
Knk önemli olan suyun ph'ı suyun ph ını düşürmek için elma veya üzüm sirkesi kullanabilirsin ama elindeki aletle suyun ph ölçülmez.

OttoMan347

√SEFİR√
Toprağın kurumadan hiç bi şekilde bişey verme kanka kaş yapayım derken göz çıkarır bekle kurusun sonra ne gerekiyorsa yapabilirsin. Marmara bölgesinde bir kapağın yarıdan biraz az kadar elma sirkesi 1 lt suyun ph düşürüyor yani kola kapağının 3/1 kadarı falan

• Like
Tepkiler: Ted

Ted

Üye
Toprağın kurumadan hiç bi şekilde bişey verme kanka kaş yapayım derken göz çıkarır bekle kurusun sonra ne gerekiyorsa yapabilirsin. Marmara bölgesinde bir kapağın yarıdan biraz az kadar elma sirkesi 1 lt suyun ph düşürüyor yani kola kapağının 3/1 kadarı falan
suyu arıtmadan koyuyorum ben. bidahaki boş sulamada 100 ml su + 1 çay kaşığı sirke vereyim madem.

Woppy

Ordinaryüs
Knk eger ph metre alsmıyorsan şu ürünü öneririm ph ölçmeden kafadan şu kadar koyla olmaz bu iş şöyle düşün bitki 6 ila 6.5 aralığında alıyor verdiğin besinleri sen şimdi 7 ph da versen veya 5.5 civarı ph da versen verdigin besinler çöp olmuş olacak.

Woppy

Ordinaryüs
Bende kullanıyorum basit ve uygun fiyat grow sitesi dısında nerde bulursun bilemiyorum knk

Grow Muhabbetleri
Help Users
    BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ: **** ******* *** +1