WHİTE WİDOW 35.Gün AUTO 1KÖFTECİ AUTO

arkadaşlar flush attım flush suyuna 2.5 ml cal mag verdim 2 lt saksı başına ikinci flushım , bir önce ki gübresiz 2 lt kök başına su döktüm iki gün önce , bu flushı atmadan önce daha canlıydılar özellikle en sol başta ki gür olan kızım, anormal bir durum yok sanırım bir kaç yanık oluşmuş bir tanesinin uçlarında tam kontrol edemedim ışığıda kapalıyken çekemedim acelem vardı, iki üç gün sonra tekrar paylaşırım, yorumu olan kankalarımı sabırsızlıkla bekliyorum
@Abu Hay'OT @progrower:) @Kanka

https://streamable.com/hnlt6o

arkadaşlar 36.gündeyiz videoda ki son tohum köfteciydi haliyle photo olduğunu düşünüyordum auto çıktı , geri kalan 3 ww kızım henüz pistillenmeye girmedi artık inceden inceden lan yoksaa mıı... demeye başladım, bakanların şimdiden gözüne sağlık grow sizce nasıl gidiyor?

Son düzenleme:

HighMann

Müptezel
sulama stresi var bitkilerde run off yap flush suyunu niye calmaglıyaptın onu anlamadım calmag elinde çok var bitirmeyemi çalışıyosun anlam veremedim flushun 19 litresini normal su 1 lt sini calmaglı yapaydınya :D

saksı 19 lt
sulama stresi var bitkilerde run off yap flush suyunu niye calmaglıyaptın onu anlamadım calmag elinde çok var bitirmeyemi çalışıyosun anlam veremedim flushun 19 litresini normal su 1 lt sini calmaglı yapaydınya :D
kankam ph ölçerim yok sirkeyide alamadım, 3 lt su verebildim hamidiye 7.0 ph , cal mag boş sulamada da verilebilir dendiği için kank auto çizelgesinde bende bari 3 lt reye 2.5 ml calmag vereyim hem phıda düşer diye şey ettim :d ppm ölçebileceğim bir şeyde yok kanka :/

HighMann

Müptezel
Kanka bir kaç konuda senin bu run off yorumunu gördüm tam olarak ne
run off yani bitkide fazla sulama sık sulama stresi varsa toprağın hemen hemen tamamen kurumasını sağlayıp bu stresi atlatmak amaçlı yapılan bi sulamayı kesme işlemidir misal bi toprak 3 günde kuruyor 3 günde bir su veriliyor run off yapıldığı zaman 5 gün hiç bişe vermeden bekliyorsun 5 günün sonunda su veya gübreleme yapıyorsun

HighMann

Müptezel
saksı 19 lt

kankam ph ölçerim yok sirkeyide alamadım, 3 lt su verebildim hamidiye 7.0 ph , cal mag boş sulamada da verilebilir dendiği için kank auto çizelgesinde bende bari 3 lt reye 2.5 ml calmag vereyim hem phıda düşer diye şey ettim :d ppm ölçebileceğim bir şeyde yok kanka :/
saksın 19 lt ve 3 lt su verince bu flushmu oluyor flush en az saksı hacmi kadar atılır ara geçişlerde saksı hacmi kadar hasatta saksı hacminin 2-3 katı kadar yapılır bu senin yaptığın biraz gereksiz bi aşırı sulama olmuş ph 7.0 iyidir calmag verilecekse zaten calmag yüklenirken ph 6.5 7.5 arası olması gerekli calmag en iyi bu ph değerlerinde emilir saygılar :)

run off yani bitkide fazla sulama sık sulama stresi varsa toprağın hemen hemen tamamen kurumasını sağlayıp bu stresi atlatmak amaçlı yapılan bi sulamayı kesme işlemidir misal bi toprak 3 günde kuruyor 3 günde bir su veriliyor run off yapıldığı zaman 5 gün hiç bişe vermeden bekliyorsun 5 günün sonunda su veya gübreleme yapıyorsun
Anladım dostum eyvallah.

saksın 19 lt ve 3 lt su verince bu flushmu oluyor flush en az saksı hacmi kadar atılır ara geçişlerde saksı hacmi kadar hasatta saksı hacminin 2-3 katı kadar yapılır bu senin yaptığın biraz gereksiz bi aşırı sulama olmuş ph 7.0 iyidir calmag verilecekse zaten calmag yüklenirken ph 6.5 7.5 arası olması gerekli calmag en iyi bu ph değerlerinde emilir saygılar :)
kankam sağ ol öyleyse ben kuru bırakmayıda seviyorum 3 günde kuruyorsa 4. günüde bekliyorum,öyleyse iyice kuruyana kadar dokunmak yok

kankim bide run off gerektirecek durum sence neyden dolayı oluşmuş olabilir?

Son düzenleme:

HighMann

Müptezel
verdiğin su miktarı fazla olabilir bitkiye göre onu kontrol et misal 300 veriyosan 250 ver bi durumuna bak düşük dozda başla suyu ;)

IcBlue

Doktor
kankacım runoff substrattan geçtikten sonra toplanan besin çözeltisidir. kısaca saksının altından çıkan sudur. besinlerin efektifliği bakımından fikir vermesi için ph ve ec ölçümü bundan yapılır. anlattığın mevzu için ise, tahliye imkanı olan her ortamda fazla sulama dediğimiz olay suyun miktarından değil sıklığından kaynaklanır. bu durumda sağlıklı bir sistem oluşturmak için medya kuruduktan sonra tamamen ıslatarak sulamak kök sağlığı bakımından en idealidir. medyan 2 günde kuruyor ve sen 3 günde bir suluyorsan yine 3 gün sonra sularsın. 3 günde tamamen kuruyan medyayı 5 gün bekletmek strese bağlı durumlarla alakalı bir yöntem değildir. kimileri köklerin suyu aramasının daha faydalı olduğunu düşündüğünden tüm döngü boyunca sulamaların arasını bitkinin toleransına paralel olarak açar. bu tartışmalı bir durum olduğu gibi bir yöntemden ziyade bir yetiştirme tarzıdır. tarzlarda doğru yoktur ancak terminolojileri doğru kullanmak bilgi alışverişlerimizin sağlığı bakımından önemli. umarım kırmamışımdır seni, yüreğine sağlık.

HighMann

Müptezel
benmi olayı yanlış biliyorum senmi yanlış açıklama yaptın sulamayı kesme işlemine run off adı vermiyomuyuz sen gübreden girdin ec ph den çıktın naaptın ne ettin bişi anlamadım sulama stresini sulamayı durdurarak alırız işte ben böyle yapıyorum stres kalmıyor bitkilerde ne bileyim bikaç yerde runoff adı diye duydum ondan söyledim sulamayı kesicen işte 3 günde kuruyosa 4-5 günü bekleyecen sulama stresi olan bitkide

HighMann

Müptezel
ha ayriyetten sulama dediğimiz olay sulama stresi miktarı fazla kaçırıncada gerçekleşiyor belirtmek istedim 1 lt alan toprağa 1.5 litre su verince ertesi gün sulama stresiyle karşı karşıya kalıyosun nasılki flush attığında aynı sorun ortaya çıkıyor bundada böyle oluyor küçük bitkide zaten toprakta tuz vs besin çok fazla olmayacağı için sulamanın miktarıda önemlidir sulama stresi yaşamaması bakımından saygılar :)

Lowmembers

Müptezel
Buna hasat tahmini mi olur .d ayriyetten flash ile bu kseanlok döngüsunde bozma boyle. Ben acamiyorum zarati olur diye cicege sokali 2 vun oluyor. Simdi uyandu kabin 6 da resim cektim. Bozma döngüyü bence böyle. Hele ki flash gibi bi ledle. Bitki auto olduguna eminsen hasati iyi olur. Iskelet yapisi gekismis daha da hekisicek. Lst de iyi surdurursen photo benzeri bisey olur. Photo degilse tabi

IcBlue

Doktor
ha ayriyetten sulama dediğimiz olay sulama stresi miktarı fazla kaçırıncada gerçekleşiyor belirtmek istedim 1 lt alan toprağa 1.5 litre su verince ertesi gün sulama stresiyle karşı karşıya kalıyosun nasılki flush attığında aynı sorun ortaya çıkıyor bundada böyle oluyor küçük bitkide zaten toprakta tuz vs besin çok fazla olmayacağı için sulamanın miktarıda önemlidir sulama stresi yaşamaması bakımından saygılar :)
bilgiye dehşet kolay ulaşabileceğimiz bir çağdayız, fikrini değiştirmek için uğraşması gereken merci ben değilim kankacım. ulan biri söylediğimin yanlış olabileceğini ima ediyor dur ben şunu bir araştırayım demiyorsan bu senin bileceğin iş. ana dilim İngilizce ama eminim ki ben bilmiyorumdur runoffun ne anlama geldiğini :) benim derdim kadın programlarından duyduğuyla ortamda fikrini dikte eden insanlar haline gelmememiz. burda paylaştığımız bilgileri teyit etmek herkesin kendi sorumluluğunda, sen söylediklerinin doğruluğundan eminsen önünde kim durabilir. umarım araştırınca kalbin kırılmaz çünkü dediğim dedik biri gibi durdun biraz :) saygılar

HighMann

Müptezel
runoff un ne olduğu konusunda ilk başındanda öyle duyduğumu söyledim son mesajımla verdiğin cevabın bi alakası yok yanlız adamın sorununu çözmeye çalışmak yerine çözmeye çalışanları eleştirmekte kadın programlarında jürileri izleyip onlar gibi davranmaya benziyor bence sulamayı kesmesi bu konuda şart veyahut azaltmak versene 1 haftalık bitkiye toprak tamamen ıslanacak kadar su bakalım ne hale geliyor :D :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1