White widow budama ve öneriler !!!

Cengoxl

Kıdemli Üye
Slm kankalar sorum fan yaprakları altında kalan sömekler için budama yapma zamanı mı sizce? IMG_20201030_144657.jpg
IMG_20201030_144604.jpg
IMG_20201030_144738.jpg
Ve aynı zamanda kızlarımın genel durumu hakkında yorumlar lütfen..!
IMG_20201030_144722.jpg
Bazı kankalar hatırlarlar gelişim aşamasında ışık sıkıntısı yaşamıştık ve olayı çözdükten sonra azgın kızların genel durumu! Günden güne büyük bir hızla coşuyorlar..
IMG_20201030_144646.jpg
Fan yaprakları oldukça geniş ve altta kalan sömekler var, sizce yapraklardan kurtulmak bu dönem için uygun mu?
IMG_20201030_144635.jpg
Sıkıntılı bir süreç yaşadığımız için kelle uçurma yada her hangi bir teknik uygulama konusunda kararsız kaldım hatta vazgeçtim!
IMG_20201030_144618.jpg
Sizlerle 17 Ekim'de kızlarımın durumunu
IMG_20201017_012627 (2).jpg
Ve 29 Ekim günü son hallerini paylaşmak istiyorum aradaki fark oldukça iyi gibi :cool:
IMG_20201029_182848.jpg

Son düzenleme:
A

ALTINPİPO

Guest
alt someklerı kaplayan ust fan yapraklarını budaya bılırsın kanka

Cengoxl

Kıdemli Üye
kankam yansıtıcılar ne
O yansıtıcılar kızların hayatını kurtardı kanka! Ne olduklarına gelince, araç ön camına koyulan reflektörler kardeşim ışığı harika bir şekilde yansıtıyor, tavsiye ederim. Tabiki bir mylar gibi değildir belki bilemem ama mylar da çok pahalı kanka

O yansıtıcılar kızların hayatını kurtardı kanka! Ne olduklarına gelince, araç ön camına koyulan reflektörler kardeşim ışığı harika bir şekilde yansıtıyor, tavsiye ederim. Tabiki bir mylar gibi değildir belki bilemem ama mylar da çok pahalı kanka
pahalı kankam hele ki şu zamanlarda fena 10 günlük kızlarıma bende yapacağım folyo yapmayı düşünüyordum bu daha mantıklı sanırım

Cengoxl

Kıdemli Üye
Işıklarım kabin alanım geniş olduğu için baya bir yetersiz gelmişti, LED etrafına onları çevreleyip çiçeklere odaklayınca 10 günde delicesine büyümeye başladılar! Yarın kabinime 300 watt'lık 3. LED ışığımı ekliyorum çünkü yeni indica siparişlerim geliyor, haydi hayırlısı diyelim kankam ;)
Screenshot_20201102-043330~2.png
Güncellemek istedim kankalar 900 watt'lık bir sistemim oldu onunla devam ediyorum!
Screenshot_20201102-050204~2.png
Screenshot_20201102-043230~2.png
IMG_20201102_041607.jpg

Son düzenleme:
Işıklarım kabin alanım geniş olduğu için baya bir yetersiz gelmişti, LED etrafına onları çevreleyip çiçeklere odaklayınca 10 günde delicesine büyümeye başladılar! Yarın kabinime 300 watt'lık 3. LED ışığımı ekliyorum çünkü yeni indica siparişlerim geliyor, haydi hayırlısı diyelim kankam ;)
hayırlısı kankam kolum gibi sömeklerin olur inşallah

Cengoxl

Kıdemli Üye
kankam birde ölçüler ne kabinin giriş çıkış fan ne yaptın
Kardeşim kabinim 150*150*200 ebatlarında, çıkış fanı m3 olarak bilmiyorum ama sanayide bir esnafın dükkanından aldık ikinci el, iki ayrı çalışma modu var ama oldukça kuvvetli bir fan! Giriş için fan kullanmadım kabının kapısı hafif aralı kalıyor gerekli CO2 ve temiz havayı o şekilde temin ediyorum. İlk grow deneyimim ama işin içine girdikçe ve onlarla sohbet edip işi biraz da zamana yayınca sana cevap veriyorlar :)

Cengoxl

Kıdemli Üye
hayırlısı kankam kolum gibi sömeklerin olur inşallah
Sağolsun burada yorum yapan ve önerilerde bulunan arkadaşlarımız var eksik olmasınlar lâkin sonuçta herkes kendi bitkisiyle bir başına. Bazen bir sorun olduğunda alakasız bir çok cevap verilebiliyor! Yanlış anlamayın kötü niyetli olduklarından dolayı değil hiç öyle düşünmedim açıkçası! Ama en önemli olan hataların başında fazla sulama ve aşırı gübre takviyesi geliyor. Doğru ışık kullanımı ve kabin içinde yarattığın atmosfer de grow olayında oldukça önemli! Sabırlı olmak, bu mükemmel site içerisindeki güzel bilgileri derleyip, akıl süzgecinden geçirip deneyimli kankaların tavsiyelerine uyarak güzel sonuçlar alabiliriz kankam..!

Cengoxl

Kıdemli Üye
kankam yansıtıcılar ne
Kanka migrosta tanesi 13 TL! 10 tane vardı hepsini aldım kasiyer şaşırdı ve gülümsedi sanki ne yapacaksın bunları der gibi baktı :) bakışlarından anladım ve rafın boşaldığını ve yeni sipariş vermesini söyledim, valla güzel bir kızdı daha sohbet edecektim ama sırada bekleyenler mırıldanmaya başlayınca yol aldım :eek:

Kanka migrosta tanesi 13 TL! 10 tane vardı hepsini aldım kasiyer şaşırdı ve gülümsedi sanki ne yapacaksın bunları der gibi baktı :) bakışlarından anladım ve rafın boşaldığını ve yeni sipariş vermesini söyledim, valla güzel bir kızdı daha sohbet edecektim ama sırada bekleyenler mırıldanmaya başlayınca yol aldım :eek:
yarın alıyorum kankam

Cengoxl

Kıdemli Üye
yarın alıyorum kankam
Arabalarda oldukça işe yarıyor sonuçta güneş ışığını aynen geri yansıtıyor yani ışık geçirmiyor! Bizlerede sonuçta böyle bir şey lazım valla benimde tuvalette aklıma geldi düşünürken kara kara! eee boşuna dememişler Türk'ün aklına böyle işler tuvalette gelir diye :) resmen ilham geldi kankam

S

silas

Guest
Elleme kanka bitkiyi yapraklar sağlıklıysa koparma, aşırı bir büyüme yok, gübreyi 2 tık azalt, alt eski yaşlı yapraklar sararıp kurumadıkça koparma.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • H happyworld:
    *** hahahaha ********* ***** **** hahahaha ******** ** ********** ******** ********* ****** hahahaha****** ****** ****** ******* hahahaha ******* hahahaha* ********* **
  • H happyworld:
    ****** hahahaha* ********** ******** *** ***** ********** ** *** ****** ******* ****** ******* ********** ** *** ****** ****** ******* ******* **** ********** ********* ***** hahahaha**** hahahaha* ******* ***** hahahaha* hahahaha ******** ***** ******* hahahaha********* **** ******* **
  • H happyworld:
    ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* ********* ********** ******* ********** ********** ****** ********
    H happyworld: ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* *********...