ww ile başlangıç(19.09.2019)

Beyaz62

Yeni üye
herkese selamlar.

yaklaşık 1 yıldır aklımda olan yetiştirme fikrini, 1 hafta önce hazırlıklarımı tamamlayıp başladım. 

white widow feminized tohumlarım mevcut.

aslında siteye ulaşmadan evvel 4 saksılık denemem olmuş ve 2 aylık süreç içersinde boy atımı ve genel durum iyi olmasına rağmen çiçeklenme gerçekleştiremedim. sonra da elimde olmayan sebeplerden kızları yok etmiştim. yani yetiştirme konusunda ufak da olsa tecrübeliyim ama elimde mahsul olmayınca araştırmalarımı derinleştirip siteden 2 günde muhteşem teorik bilgiler edindim. bu başlıkta yaptıklarımı ve eksiklerimi görüp beni yorumlarınızdan eksik etmeyin yeter. 

fotoğrafları en yakın zamanda paylaşır daha detaylı anlatım yapar sizin de fikirlerinizi alırım diye tahmin ediyorum.

odam 2mt(boy)x2mt(d)x1.2mt(g)(derinlik ölçüsünü kısalta şansına sahibim)

kullandığım malzemeler:

1200watt king led
nemlendirme makinesi
bir adet ev tipi fan
koku sorunum olmadığı için karbon filtre almadım.

hem soru sorayım hem devam edeyim: bu genişlikte oda led için küçük mü sizce? bu soru benim için önemli. ve dolaylı olarak kaç saksı oda için idealdir?

kullandığım toprak biobizz light mix. 
canna start pack set aldım.(siteden canna'nın kullanım tablosunu buldum ve yine siteden araştırmalarım vesilesiyle bu pakete karar kıldım.)
ölçüm aletlerim vs tam.

Beyaz62

Yeni üye
Cvp: ww ile başlangıç(19.09.2019)

Jambo' Alıntı:
Bende kingled 1500 w olanı var 5 bitki yaptım ama gereksiz oldu aslında 3 bitki olsa daha güzel olabilirdi çünkü büyüdükçe çiçekleri açman gerekiyor ama vurduğu alan dar olduğu için ben sıkışık bıraktım birbirlerini taciz ettiler.

Bol dumanlar..
teşekkürler yorum için. ben 4 saksı ile başlamayı düşünüyorum. belki bir tane daha 1200w king led siparişi geçebilirim ama tabi burdan yapılacak tavsiyeler doğrultusunda...
herkese bol dumanlar:)

thadcastle46

Yeni üye
Keşke 1500w kingled alsaymışsınız hocam fiyatı 1200 e göre uygun. Ben de 2000 w kingled alıp 150x150x200 için 20 lt 4 saksı auto düşünüyorum.kingled için olumlu olumsuz yorumunuzu görmek isterim iyi growlar

askozaman

Yeni üye
sizin 1200w king led'iniz 16k lümen veriyor ve 0.235 watt yiyor yani o led 1200w diye satılıyor fakat öyle bir şey değil lümenide 2 bitki yapmıyor anca 2 bitkiyi zar zor büyütür yetersiz bi ışık lümen hesabını öğrenin bende kingled alıcaktım fakat öyle değilmiş işte işler lümeni düşük ve 1200w falan hikaye buna fake watt diyorlar

Jambo' Alıntı:
Bende kingled 1500 w olanı var 5 bitki yaptım ama gereksiz oldu aslında 3 bitki olsa daha güzel olabilirdi çünkü büyüdükçe çiçekleri açman gerekiyor ama vurduğu alan dar olduğu için ben sıkışık bıraktım birbirlerini taciz ettiler.

Bol dumanlar...

https://www.amazon.com/gp/product/B07RCLHRN4/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1LUMZ83WY0A7V&psc=1

bunu al 3 bitki yaparsın bunda

Beyaz62

Yeni üye

thadcastle46' Alıntı:
Keşke 1500w kingled alsaymışsınız hocam fiyatı 1200 e göre uygun. Ben de 2000 w kingled alıp 150x150x200 için 20 lt 4 saksı auto düşünüyorum.kingled için olumlu olumsuz yorumunuzu görmek isterim iyi growlar

merhaba. king led için şu ana kadar yaşadığım tek sıkıntı anahtar bölgesindeki topraklama kabllosunun yanması yüzünden elektrikler gidip geldiğinde kendini devreye alamamasıydı. 10 liraya basit anahtar alıp bağlantı noktasından topraklamayı iptal edip ledden 1m uzakta bağladım ve sorunu çözdüm. bu sorunu çözene kadar yaşadığım vakit kaybı yüzünden ilk denememde kızlarımı ışıksız bırakmış ve periyodu geciktirmiştim. onun haricinde şu an tıkır tıkır çalışmakta ve ilk yorumumda da yazdığım gibi yetişmelerinde sorun gözlememiştim. 

genel yorumum tecrübeme dayanarak iyi diyebilirim.

Pedrograd-7

Yeni üye

askozaman' Alıntı:
sizin 1200w king led'iniz 16k lümen veriyor ve 0.235 watt yiyor yani o led 1200w diye satılıyor fakat öyle bir şey değil lümenide 2 bitki yapmıyor anca 2 bitkiyi zar zor büyütür yetersiz bi ışık lümen hesabını öğrenin bende kingled alıcaktım fakat öyle değilmiş işte işler lümeni düşük ve 1200w falan hikaye buna fake watt diyorlar

Jambo' Alıntı:

Bol dumanlar...

https://www.amazon.com/gp/product/B07RCLHRN4/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1LUMZ83WY0A7V&psc=1

bunu al 3 bitki yaparsın bunda

kanka fake watt ı açıklarmısın kaç lümen olması gerekiyor ışığın?

Beyaz62

Yeni üye
an itibariyle 2 tohumumu çatlattım. resimde görünenler deneyim kazanmam için yetiştirdiğim kobaylar. 3ü de farklı gübreleme ve sulama periyotlarına sahip. 3üde şu an birbirlerinden çok farklı. bana ciddi tecrübe kazandırdılar diyebilirim su ve gübre konusunda. her şeyin kararında olması gerektiğini az çok hayat tecrübelerimden biliyordum ama bu kızlar yine hatırlattılar ki suyun ve gübrenin fazlası zarar ve tabiki azı da.
2 tohumun baş verdiğini yazmıştım. yarın onların da fotolarını paylaşırım. bu arada 1200w için 4 saksı düşünüyorum demiştim ama bu tecrübesizliğimle elimdeki 2 kıza scrog mu yapsam diye düşünüyorum. 
ayrıca canna sıvı besin kullanacağım. 
tbM6t0Sh.jpg

Beyaz62

Yeni üye
konuyu takip eden ve forumdaki herkese tekrar merhaba. 2-3 gün sonra sıvı gübre vermeye başlıyorum. ilk yorumumda belirttiğm gibi canna kullanıcam. fakat aklıma takılan bir soru var. tabloya göre bahsedilen ml/galon oranı saksının hacmine göre olan oran mı suya veriilmesi gereken oran mı? benim 20lt'lik saksıma forumdan öğrendiğim kadarıyla 3te1 oranında sulama yapmam gerektiği. bu bilgiler doğrultusunda ben gübre suyu miktarını 6.5litre üzerinden mi hesaplamalıyım? kafamı karıştırdı tablo. ya da ben anlamadım:(
canna%20terra%20feeding%20schedule.jpg

hulolop

Yeni üye

Kardeş kaç lt su vereceksen ona gore oranlayacaksin. 1 lt vereceksen 1ml koycam 3 lt vereceksen 3 ml koyacaksın.  

20 lt saksıya 3de1  7 lt  ediyor çok fazla  bence . Benim konumda var 27 lt saksı kullanıyorum.  Sulamayı 1 - 1.5 lt arasında yapıyorum. 1.5 lt vermeme rağmen altından şu geliyor az da olsa. 

Bilen arkadaşlar daha iyi açıklar inşallah...

Beyaz62

Yeni üye

2. haftanın sonlarına geldim. gübrelemeyi minimum seviyede tutuyorum. ısıtıcımdaki sorun yüzünden sıcaklık bazen 19-21 derece aralığına düşüyor. 
KhVnSv2.jpg
[/img]

hKDeLXA.jpg
[/img]

son resimde görünen yetişkinler çiçeklenme dönemine çok önceden girmeliydi ama benim amatörlüğüm ve kobay olarak kullanma sebeplerimden dolayı ortadaki ufaklığı bekliyorlar. haftada 1 kez tavuk gübresi veriyorum. çok yapraklandılar. çiçeklenme periyoduna geçmeden evvel budamalı mıyım bilmiyorum?

Beyaz62

Yeni üye

bitkiler feminized. tekrar merhaba herkese. yazmayalı 1 ay olmuş nerdeyse. kobay olarak kullandığım büyük kızlar çiçeklenmeye başladı. ufaklığın da 1 haftası var diye düşünüyorum. çiçeklenmeyen bitkimde yaprakların 2-3 tanesinde uç kısımlarında yuvarlanma gibi bir durum var. sebebi ne olabilir? 
fEA5to7.jpg
[/img]

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** *** ***** **** ******* hahahaha** ***** ** ********** ***** * **** ******* ******** ***** ********
    +1
  • V vdeniz:
    ******* hahahaha******** **** ******** ***** ** ***** ******* ********** ****** ********
    +1
  • fold fold:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
  • fold fold:
  • Houp53 Houp53:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • V vdeniz:
    hahahahahahahaha
  • V vdeniz:
    hahahahahahahaha
  • V vdeniz:
  • P puslu77:
    ******* ********** ****** ********* ***** ********* ******* ****** ****** ******** ********* ******** **** *** **** *** ******* ***** ** ***** ******** ***** ******** *
  • lavrens lavrens:
    *** ** ******* ****** hahahaha hahahaha ******* ******** **** hahahaha ********** ****** ********* ***** ********* ******* ****** ****** ******** ********* ******** **** *** **** *** ******* ***** ** ***** ******** ***** ******** *
  • P puslu77:
    ******** ********* ** ********* *** ******** ** * ***** ********** **** ** ******* ****** hahahaha ***** **** *** ** * ****** * **** ******* ***** hahahaha ****** ***
  • V vdeniz:
    hahahaha *** * * *** hahahaha hahahaha*** ******* ***** ** * ********
  • lavrens lavrens:
    ******** ****** *** *** **** ******** ** ****** ****** ****** ****** ******* hahahaha *** ***** **** ******* hahahaha** ***** ** ********** ***** * **** ******* ******** ***** ********
  • P puslu77:
    ***** ***** hahahaha****** hahahaha ********* ****** ******* ******* ** ********** *** **** ***** *** ****** ******
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ** **** *** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** * * ******* ***** ********** *** ***** **** ******* hahahaha** ***** ** ********** ***** * **** ******* ******** ***** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** **** **** ******* ****** ***** hahahaha
  • P puslu77:
    *** ** ** *** ***** ********** ***** ****** ****** **** *** ******* ******* hahahaha ******* ****** hahahaha** *** ***** *** ** ****** ***** ******* ***** ***** ********* ****** ********* *** ********** ********* ********
  • Almora Almora:
    ********** ********** ****** **** ***** ***** ** ** *** ***** ********** ***** ****** ****** **** *** ******* ******* hahahaha ******* ****** hahahaha** *** ***** *** ** ****** ***** ******* ***** ***** ********* ****** ********* *** ********** ********* ********
  • lavrens lavrens:
    ***** **** ** hahahaha ******* hahahaha *** ********** hahahaha** ******** ****** ***** *** ******* ****** hahahaha hahahaha**** hahahaha***** ** ** *** ***** ********** ***** ****** ****** **** *** ******* ******* hahahaha ******* ****** hahahaha** *** ***** *** ** ****** ***** ******* ***** ***** ********* ****** ********* *** ********** ********* ********
  • Almora Almora:
    *** ******** hahahaha hahahaha* ******* ** *** ******** ******* **** ** hahahaha
    Almora Almora: *** ******** hahahaha hahahaha* ******* ** *** ******** ******* **** ** hahahaha