x2 WW / AUTO White Widow Güncesi - İlk Grow ///// HASATTT

99Grind

Üye
Selamlar,

Bir dönem forumu kullanarak bir çok bilgi edindim lakin pratiğe geçmeyince hiçbir şey kalmıyor akılda :) Artık rakamlara dayanamayarak ve hobisel yaklaşarak ilk growu bitireceğim umarım.
Geçtiğimiz yaz aldığım sponsor AUTO WW tohumlarımı Ocak sonu canlandırdım, 1Şubat gibi filizlendiler ve şuan 1.ayımızı tamamladık.
Kabinimde de görebileceğiniz üzere fakir grow yapıyorum :)

2 adet 50W Torch Led ve 1 adet aliexpress 1500W full spectrum(aşağıda linki var) ışıkla growumu götürüyorum.Çiçek zamanı torch ledleri 3200 olanla değiştirerek devam edeceğim ki çiçeğe bugün yarın giriyoruz gibi(resimler 6mart)

Sulama alışkanlığım 3-4 günde bir 1boş(callmaglı) 1 gübreli gidiyorum. Bloom gübresi hiç vermedim, bugün vermeye başlıyorum. 2ml grow / 1ml bloom vereceğim.
Işık düzenim: 18/6 olarak gidiyorum. Bazen elektrik kesilebiliyor, ve geçtiğimiz gün evde yoktum sanırım 1 gün elektrik gelmeyince kapalı alanda bodur olan çiçeklenmeye girdi diğerinide mi teşvik etti anlamadım pistillenecek sanki. Gidişatımı nasıl belirliyim? Çok yüksek hedeflerim yok, ikisi bana 50-70gr verse beni bir sonraki growa kadar götürür.

Mevcut halde budama yapılabilir mi? yapılacaksa nereleri önerirsiniz? eğitim vermediğim için sıkışık bir ağaç düzenim olacak gibi.

+Elimde keçiboynuzu özü var, hangi aşamada 1litreye hangi oranla vereceğim? diğer gübrelerle karışacak mı tek mi vereceğim?

Aklımda bir çok soru var ama bütünlük yakalamak zor oluyor. Yardımını esirgemeyecek üstadlara selam olsun, umarım ilk sigarayı beraber yakarız. Vesselam

Kabin içeriği;
Ekipman;
1x 50x100x120 Bez dolap d-g-y
1x 1500W Led'im (nominal güç değeri 65W) -
2x 50W Torch Led 6500K 4000LM MONTE
2x 50W Torch Led 3200K 4000LM (DEMONTE)
1x 15W 12cm Banyo Aspiratörü 120 m3/h GİRİŞ FAN ALTTA
1x 14W 12cm Aksiyel ÇIKIŞ FAN 200m³/h YUKARIDA
1x Isı-Nem Ölçer
1x 35w dönerli Fan
2x Mekanik Priz

Toprak: Biobizz Light Mix
Gübre; Biobizz: Grow, Bloom, Topmax, Callmag

HASATTT

6MART

19NİSAN GÜNCEL FOTOLAR;

Son düzenleme:
merak ve heyecanla izliyorum kanka, umarım ara ara güncellersin kızları , laf kalabalığı yapmamak adına ustalara devrediyorum gayet iyi gözüküyorlar renkler yapraklar boğumlar sağlıklı ve güçlü çıkıyor, sanırım hasat süren kısa olsun diye hiç eğitim vermedin? diyemeden edemicem içeride ki kelleleri kapatan ihtiyacını karşılayacak kadar kök başına iki üç fan yaprağı budayabilirn gibi revive ile spreylersen streside azaltmış olursun ve daha güzel patlar bitki iki gün geriye atar ama tatmin edecektir hasatıda etkiler veg dönemi önemli

merak ve heyecanla izliyorum kanka, umarım ara ara güncellersin kızları , laf kalabalığı yapmamak adına ustalara devrediyorum gayet iyi gözüküyorlar renkler yapraklar boğumlar sağlıklı ve güçlü çıkıyor, sanırım hasat süren kısa olsun diye hiç eğitim vermedin? diyemeden edemicem içeride ki kelleleri kapatan ihtiyacını karşılayacak kadar kök başına iki üç fan yaprağı budayabilirn gibi revive ile spreylersen streside azaltmış olursun ve daha güzel patlar bitki iki gün geriye atar ama tatmin edecektir hasatıda etkiler veg dönemi önemli
kankam fanın yapraklara güzel geliyor mu?şu an güzelce sallanmaları gerekiyor gücüne güç katsın ara dallar ve ana dalının 30. güne göre ince gibi geldi ustaların gözü daha iyidir bende merakla bekliyorum ne yazacaklarını selametle kal saygılar

Selamlar,

Bir dönem forumu kullanarak bir çok bilgi edindim lakin pratiğe geçmeyince hiçbir şey kalmıyor akılda :) Artık rakamlara dayanamayarak ve hobisel yaklaşarak ilk growu bitireceğim umarım.
Geçtiğimiz yaz aldığım sponsor AUTO WW tohumlarımı Ocak sonu canlandırdım, 1Şubat gibi filizlendiler ve şuan 1.ayımızı tamamladık.
Kabinimde de görebileceğiniz üzere fakir grow yapıyorum :)

2 adet 50W Torch Led ve 1 adet aliexpress 1500W full spectrum(aşağıda linki var) ışıkla growumu götürüyorum.Çiçek zamanı torch ledleri 3200 olanla değiştirerek devam edeceğim ki çiçeğe bugün yarın giriyoruz gibi(resimler 6mart)

Sulama alışkanlığım 3-4 günde bir 1boş(callmaglı) 1 gübreli gidiyorum. Bloom gübresi hiç vermedim, bugün vermeye başlıyorum. 2ml grow / 1ml bloom vereceğim.
Işık düzenim: 18/6 olarak gidiyorum. Bazen elektrik kesilebiliyor, ve geçtiğimiz gün evde yoktum sanırım 1 gün elektrik gelmeyince kapalı alanda bodur olan çiçeklenmeye girdi diğerinide mi teşvik etti anlamadım pistillenecek sanki. Gidişatımı nasıl belirliyim? Çok yüksek hedeflerim yok, ikisi bana 50-70gr verse beni bir sonraki growa kadar götürür.

Mevcut halde budama yapılabilir mi? yapılacaksa nereleri önerirsiniz? eğitim vermediğim için sıkışık bir ağaç düzenim olacak gibi.

+Elimde keçiboynuzu özü var, hangi aşamada 1litreye hangi oranla vereceğim? diğer gübrelerle karışacak mı tek mi vereceğim?

Aklımda bir çok soru var ama bütünlük yakalamak zor oluyor. Yardımını esirgemeyecek üstadlara selam olsun, umarım ilk sigarayı beraber yakarız. Vesselam

Kabin içeriği;
Ekipman;
1x 50x100x120 Bez dolap d-g-y
1x 1500W Led'im (nominal güç değeri 65W) -
2x 50W Torch Led 6500K 4000LM MONTE
2x 50W Torch Led 3200K 4000LM (DEMONTE)
1x 15W 12cm Banyo Aspiratörü 120 m3/h GİRİŞ FAN ALTTA
1x 14W 12cm Aksiyel ÇIKIŞ FAN 200m³/h YUKARIDA
1x Isı-Nem Ölçer
1x 35w dönerli Fan
2x Mekanik Priz

Toprak: Biobizz Light Mix
Gübre; Biobizz: Grow, Bloom, Topmax, Callmag

bodur kalan mı fanın tam önünde kanka? onun ana dalının dibi diğerne göre bi tık daha kalın gibi?

99Grind

Üye
2-3günde bir güncelleme atacağım kanka ilgine teşekkür ederim. ilk auto deneyimim, daha önce net bir grow çıkarmadım kendim. o yüzden ilk tohumlarımı beni çok uğraştırmayacak ve çorbacıdan kurtarsın diye uzatmamaya çalışıyorum eldeki imkanlarla. revivem yok maalesef, alternatif bir organik yöntemi var mı? fan hangi yaprakları kesebileceğimi göstermen mümkün mü?

kankam fanın yapraklara güzel geliyor mu?şu an güzelce sallanmaları gerekiyor gücüne güç katsın ara dallar ve ana dalının 30. güne göre ince gibi geldi ustaların gözü daha iyidir bende merakla bekliyorum ne yazacaklarını selametle kal saygılar
kanka fanım biraz geç geldiği için başlangıçta cılızlardı şuan hızlı gidiyorlar. 15 gün kadar gecikme var gibi.

bodur kalan mı fanın tam önünde kanka? onun ana dalının dibi diğerne göre bi tık daha kalın gibi?
kanka saksıların boyutları farklı 7ve11 o yüzden bodur kalmış olabilir. yan yana olduğu için arada yer değiştiriyorum :D toprak dalı neredeyse aynı kalınlıkta, kat sayısıda neredeyse aynı ancak büyük saksıdaki bodur kaldı, kök gelişiminede efor verdiği için herhalde..

99Grind

Üye
9 MART

99Grind

Üye
Selam kankalar.

Bir süredir forumda kısa vakitler geçirebildiğimden yeşilleyemedim postu. haftalarına göre resimlerini ekledim. hasat için acele etmiyorum ama sizce tahmini hasat öngörünüz nedir?
İki genetikte aynı, yani kush'dan aldım umarım öyledir :) sanırım saksı boyut farkı çiçeğin boyuna etki etti.
düzeni bozmadan 18/6 devam ediyorum.
2-3 günde bir suluyorum kurumadan sulamıyorum.
biobizz set+callmag ve keçiboynuzu özü-dut pekmezi'nden damla 1-2 damla veriyorum sulamalarda.
2 kere budama yaptım 21 mart(6.hafta) - 4nisan(8.hafta) ikincisinde nispeten daha az budandı

önerileriniz nedir, sorularınızı ve eleştirilerinizi beklerim. ilk growum dediğim gibi kendime yeteri kadar bir hasat versin şunun tadına varayım artık. :)

Woppy

Ordinaryüs
Knk neden oto bitkiye 18/6 ısık verdin ve neden buladar budama yaptın ben photo bitkiyi böyle budamıyorum desem yeri bitkiyi bu kadar hırpalaman hasata çok büyük etki etmiş edecektir neyse ilkin günahı olmaz.

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Büyük bir sikinti görmedim, ilk grow icin oldukca basarili, yalniz üst fan yapraklari yanlardan iceri dogru kivrilmis, bu isik stresi demektir, bitkini takip et isigini, gerekise 3-5 cm uzaklastir bitkiden.

99Grind

Üye
Knk neden oto bitkiye 18/6 ısık verdin ve neden buladar budama yaptın ben photo bitkiyi böyle budamıyorum desem yeri bitkiyi bu kadar hırpalaman hasata çok büyük etki etmiş edecektir neyse ilkin günahı olmaz.
kanka kabinim yeteri kadar iyi değil, ışık sızıntım ve aksiyel fanların ses problemi var mâlumun. gece saatlerinde ışık sızması olmaması ve fatura maliyeti gibi kıl durumlar yüzünden tercih periyodu o oldu. Budama yapma sebebimde bez dolaba sığmamamaya, zaten küçük olan ışık setimin iyice yetersiz kalacağını düşünmemdir.

Dediğim gibi beni ikinci growuma kadar götürecek hasat alsam yeter, laz'ım ben, kendi düşüncelerimi uygulamazsam uyuyamam :D
mevcut şartlarda daha iyi bir final için önerilerini beklerim, selamlar..

99Grind

Üye
Büyük bir sikinti görmedim, ilk grow icin oldukca basarili, yalniz üst fan yapraklari yanlardan iceri dogru kivrilmis, bu isik stresi demektir, bitkini takip et isigini, gerekise 3-5 cm uzaklastir bitkiden.
Önerin için teşekkür ederim, torch led kullandığım için yaklaşık 20cm'den veriyorum ışığı. bugün uyutmaya gittiğimde az daha yukarı çekip yarın takip edeceğim tepkiyi. Doğumdan itibaren 65.gündeyim, çiçeklenmede ise takribi 3.haftadayım. gidişata göre bir nebzede olsun sömeklerimi nasıl geliştirebilirim ve hasat için bir öngörü süren var mıdır? Hemen hasat derdim yok ama bitkinin vaktini geçirmek istemiyorum ona göre tricom takibi için zoom bakacağım. Cevapların için şimdiden teşekkür:)

Woppy

Ordinaryüs
kanka kabinim yeteri kadar iyi değil, ışık sızıntım ve aksiyel fanların ses problemi var mâlumun. gece saatlerinde ışık sızması olmaması ve fatura maliyeti gibi kıl durumlar yüzünden tercih periyodu o oldu. Budama yapma sebebimde bez dolaba sığmamamaya, zaten küçük olan ışık setimin iyice yetersiz kalacağını düşünmemdir.

Dediğim gibi beni ikinci growuma kadar götürecek hasat alsam yeter, laz'ım ben, kendi düşüncelerimi uygulamazsam uyuyamam :D
mevcut şartlarda daha iyi bir final için önerilerini beklerim, selamlar..
Knkm ilk growun günhı olmaz ama birdaha oto yetiştirilen cok budama yapma sadece sömek dallarının üstünü kapatanları alsn yeter ve lst egitimi vermen yeterli sonuc olarak otoşaron belli bir ömrü var ne kadar stres yasatırsan o kadar uzar hasat zamanı

99Grind

Üye
Knkm ilk growun günhı olmaz ama birdaha oto yetiştirilen cok budama yapma sadece sömek dallarının üstünü kapatanları alsn yeter ve lst egitimi vermen yeterli sonuc olarak otoşaron belli bir ömrü var ne kadar stres yasatırsan o kadar uzar hasat zamanı
Haklısın brocum, doğru olana uymadık ama bu şartlarıda iyileştirmeye bakıcaz :D

Elimde aynı tohumdan 5 tane daha var. Bu genetiği bir sonraki growda sadece lst ve AN gübrelerine geçerek deneyeceğim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: *****