Yüklü elektrik tüketiminden takibe giriliyor efsanesi

gencbrooker

Yeni üye
Merhaba tohumsuz kardeşlerim,elektrik faturası ortalamanın üstünde gelenler takibe alınıyormuş,benim çevrede böyle bir hurafe dolanıyor kulaktan kulağa bu doğrumudur?

Aguş

Doktor
Yok be abi adam ufoyla ısınır klima ile ısınır yada yazın tam tersi haneye 1000 1200 e kadar sorun olacağını düşünmüyorum kaldı ki evde mining yapan adamlar var 2000 falan ödüyorlar

MasterOf

Kıdemli Üye
Fatura 1000 tl geldi diyelim, dikkati cektin bilgilerin polise bi sekilde ulasti. Polis savciya gidip savci bey 1000 tl elektrik faturasi gelen biri var bize ev icin arama izni cikar demez, desede savci cikarmaz. Ama ihbar olur veya 1000 tl faturanin geldigi adam takiptedir vs o zaman olabilir. Yani yuksek faturanin cektigi supeleri destekleyecek baska seylerde lazim bence

eskovar

Yeni üye
Tedaş ta çalışan arkadasim var. Tam olarak muhabbeti aciklayayim. Durduk yere kimse elektrik faturasi fazla diye takibe falan düşmez. Sadece durum şu: eger bi ihbar varsa bu yetistiriyor vs diye ve eve girmeye kanit ararlarsa polisler elektrik dagitim sirketine gidiyorlar. Apartmandaki butun dairelerin elektrik tuketimine bakip senin dairenle kiyasliyorlar. E ihbar var elektrik cok. O zaman takibe degil kapina geliyorlar

Mustafa 0606

Yeni üye
elektrikten ziyade koku ve boş boğazlıktan paket olursun
Biz boş bugazlıgı
Tedaş ta çalışan arkadasim var. Tam olarak muhabbeti aciklayayim. Durduk yere kimse elektrik faturasi fazla diye takibe falan düşmez. Sadece durum şu: eger bi ihbar varsa bu yetistiriyor vs diye ve eve girmeye kanit ararlarsa polisler elektrik dagitim sirketine gidiyorlar. Apartmandaki butun dairelerin elektrik tuketimine bakip senin dairenle kiyasliyorlar. E ihbar var elektrik cok. O zaman takibe degil kapina geliyorlar
bence elektrik olayı bölgesel dir benim evim Akdeniz’de Benim olduğum yerde doğalgaz yok evde soba için baca bile yok bina yeni yapı ben salonda klima var 24 binlik yatak odasında 12 binlik çocuk odasında UFO var elektrik nasıl az gelsin benim 800 den aşşa gelmiyor kışın yazında 500 sogutma en az boş ver tedaşın da şeyinde deyil sen faturanı düzenli ödedimmi elektrik dağıtımın işine gelir yola devam bence bro

Ben klimayla ısınıyorum 2 kat ev 800 den aşağı gelmiyor. Yıllardır böyle kimsenin takip ettiği falanda yok. Bunlar hikaye o parayı ödede gerisinin bir önemi yok. Tabi aylık 800 gelirken birden 3 - 4 bin fatura gelmeye başlarsa sıkıntı olabilir belki.

El_Takashi

Kıdemli Üye
Zaten şuanda tüm elektrık kurumları özelleşmedi mi arkdaşlar ? herkes çorbasında bu kadar dert etmeye gerek yok faturanızı da arayarak fatura değil de mailinize gelmesini isteyin mis gibi.

Bir aralar herkese yüksek elektrik faturaları geliyordu o zamanlar insanlar ilgili yerlere müracaat ettikleri halde siklerine takmıyorlardı bence hiçbirşey olmaz

T

tuna

Guest
7 ay öncesine kadar 1 seneden fazla evde mining yaptım, 900w cob led, 32 ekran kartı, televizyon sürekli açık, buzdolabı, kışları ara sıra ufo, buzdolabı, bilgisayar, 3.800 fatura ödediğim zamanlar olmuş otomatik ödeme.

Zaten özel sektör EnerjiSA, fatura miktarı önemli değil. Yüzlerce ekran kartı ile evde mining yapanlar var, 10bin üzeri fatura ödüyorlar.

Seni yakacak olan sadece 2 şey var senden başka bilen 2. kişi veya arkadaş çevrende senin ekici olduğunun bilinmesi ve koku, başka türlü patlamanın imkanı yok.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ********** ********** ****** hahahahahahahahahahahaha***** ***** **********
    hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    hahahaha********* ******* **** ****
    +1
  • kkush kkush:
    +1
  • G ganjasevdalısı:
    * ******** ****** hahahaha**** ********** ********** ****** hahahahahahahahahahahaha***** ***** **********
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha***** ******* **** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ****** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    hahahaha* ******** ***** **********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ******* ***** **
  • kkush kkush:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** *** hahahaha ********* ********* ********* ********
  • New Rookie New Rookie:
    +1
    hahahahahahahaha********** *****
  • Mest Mest:
    ***** ********* ******* ** ** ******* ********** ******* ***** **
    TroubleStyla TroubleStyla: ***** ********* ******* ** ** ******* ********** ******* ***** **