Yaşamaya çalışan bir bitki

Captain07

Yeni üye
Merhaba herkese keyifli günler
Öldüğünü düşündüğüm bir bitki iki gündür yaşamaya çalışıyor 
[attachment=1490]
[attachment=1491]
[attachment=1492]

Durum bu şekilde , toprağa koyduğum günden itibaren 10 gün boyunca aynı kaldı. rengi biraz koyu ve dün itibariyle büyümeye başladı genetik auto cheese 
Fikriniz nedir yaşar mı elimden bişey gelir mi :/ 
Değerli fikirleriniz benim için önemli şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• CE3729F9-F5ED-41CF-B528-56DBBD017520.jpeg
    CE3729F9-F5ED-41CF-B528-56DBBD017520.jpeg
    155.4 KB · Görüntüleme: 43
  • 852020AA-4EE3-4CFA-B4AE-E7F5BD371CF2.jpeg
    852020AA-4EE3-4CFA-B4AE-E7F5BD371CF2.jpeg
    175.8 KB · Görüntüleme: 30
  • 4114268F-9670-44A2-853C-54829E3D6505.jpeg
    4114268F-9670-44A2-853C-54829E3D6505.jpeg
    112.7 KB · Görüntüleme: 28
R

Ripley'sOG

Guest
Hayata tutunmaya çalışıyor emek vererek büyütmeye devam et elbette hasat alırsın.Umursa sev ilgilen onunla soyu chesee onun harika hasatlar verir merak etme

Captain07

Yeni üye
Cvp: Yaşamaya çalışan bir bitki

Ripley' Alıntı:
Hayata tutunmaya çalışıyor emek vererek büyütmeye devam et elbette hasat alırsın.Umursa sev ilgilen onunla soyu chesee onun harika hasatlar verir merak etme

Yüreğime su serptin teşekkür ederim :)

Horoznuri007

Yeni üye
Kardeşim ripleys cevaplamış ama bende yorumumu yazayım soğukta kaldılarsa sıcağa al o yüzden büyümüyor olabilirler ışık olarakta bi florasan bile koysan 10 gün idare eder onun dışında bitkiyi nerde ne şekilde ne yaparak büyürüyorsan yaz yardımcı olalım .
Eğer geç kalırsan sorun şuki bu bitki 20-25 güne çiçeklenmeye giricek bir an önce büyümesi lazım yoksa bodur kalır 10-15 gram hasat alırsın 3 ayın boşa gitmesin

hightimes1980

Yeni üye
Şoka girmiş saksı değişiminde bundan dolayı transplant yani saksı değişimi öerilmiyor autolarda bu yüzden tohumu direk büyük saksıda patlatılması öneriliyor , bir diğer kuşku ise benim soğuk stresi yaşaması ama diyorsan büyümeye devam ediyor o zaman hayata tutunmuş demektir ve artık çok iyi bak bitkine çünki autoların yaşam döngüsünün süreci kısa photolar gibi kendi elinde değil çiçeklenme süreci , bunu neden diyorum yarın birgün çiçeklenmeye girerse tam veg dönemini doldurmadan önce bitkinin hasatı az olur veg'de yeterince gelişemediği için.

Captain07

Yeni üye
Cvp: Yaşamaya çalışan bir bitki

Horoznuri007' Alıntı:
Kardeşim ripleys cevaplamış ama bende yorumumu yazayım soğukta kaldılarsa sıcağa al o yüzden büyümüyor olabilirler ışık olarakta bi florasan bile koysan 10 gün idare eder onun dışında bitkiyi nerde ne şekilde ne yaparak büyürüyorsan yaz yardımcı olalım .
Eğer geç kalırsan sorun şuki bu bitki 20-25 güne çiçeklenmeye giricek bir an önce büyümesi lazım yoksa bodur kalır 10-15 gram hasat alırsın 3 ayın boşa gitmesin

600 watt mh lamba altında şuan lambanın bitkiyle arası 100 cm ışık açıkken 23 derece kapalıyken 17 - 17.5 derece arasında 
Nem %60-70 arasında 18/6 ışık veriyorum bi kaç gün aralıklı saatlerde kısa kısa elektrik kesintisi yaşadım o arada derece 15 i gördü hatta biraz altına düştü diyebilirim fakat diğer bitkiler aynı koşullarda ilerlemeye devam ettiler sanırım aktarırken bi sıkıntı oldu farkedemedim yaprakları bugün biraz daha kıvrılmış kurumasın nem çok olsun diye pet bardak kapattım üzerine bakalım ne olacak

hightimes1980' Alıntı:
Şoka girmiş saksı değişiminde bundan dolayı transplant yani saksı değişimi öerilmiyor autolarda bu yüzden tohumu direk büyük saksıda patlatılması öneriliyor , bir diğer kuşku ise benim soğuk stresi yaşaması ama diyorsan büyümeye devam ediyor o zaman hayata tutunmuş demektir ve artık çok iyi bak bitkine çünki autoların yaşam döngüsünün süreci kısa photolar gibi kendi elinde değil çiçeklenme süreci , bunu neden diyorum yarın birgün çiçeklenmeye girerse tam veg dönemini doldurmadan önce bitkinin hasatı az olur veg'de yeterince gelişemediği için.

Tamamen kaybetmezsem hasat az olsa da üzmez hiç olmamasından daha iyidir diye düşünüyorum :)pet bardak kapattım üzerine nem ve sıcaklığı yüksek tutmak için ışıkta ağır gelmesin diye bilmiyorum doğru mu düşündüm

hightimes1980' Alıntı:

Tamamen kaybetmezsem hasat az olsa da üzmez hiç olmamasından daha iyidir diye düşünüyorum :)pet bardak kapattım üzerine nem ve sıcaklığı yüksek tutmak için ışıkta ağır gelmesin diye bilmiyorum doğru mu düşündüm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********