YAPRAK ÇOK BOY YOK :(

Arkadaşlar bu kızda yaprak çok boyu bodur kaldı gübresi tam (micro grow bloom)kabinde saksısı büyük nemi tamam toprağından çok emin değilim.havalandırma iyi ışık dibinde. 24 saat veriyorum bide 
genetik master kush.sponsordan alınma

bu kız büyümüyor. anca yaprak açsın  3 ay önce ektim ben bunu inanılmaz yavaş kafayı yiyeceğim.

neden büyümez.belli ki ciddi bir sorun var .

yardım rica etsem.

https://imgur.com/a/hgXubd8

Farukk96

Yeni üye
Ustalar el atacaktır çok enreresan bende merakla bekliyorum yorumları. Kullandığın ışık hakkındada bilgi verirsen daha iyi olur kanka

glow

Yeni üye
Sevgili dostum, ışığın fazla yakın olduğu için bitki phototropisma(ışığa yönelim) yapmayıp  yukarı doğru uzama gereği duymuyor. zaten dibimde **** niye yorayım kendimi kafasına giriyor. Yapman gereken ışık kaynağını biraz yukarı almak. hemen bi metre kadar da yukarı alma bu sefer de maydanoz sapı gibi uzayabilir yetersiz kalmasın çünkü cfl kullanıyosun. 30-35 cm kadar mesafe tanı bi gözlemle bakalım tepki verecek mi.
diğer etmenleri de dikkate almakta fayda var elbet başka bir sorun da olabilir. 

ocb2053

Yeni üye
bende nacizhane gözlelim Işık 1.faktör 2.faktör ise sanki nem gereğinden fazla dostum. yapraklar kırışmaya başlamış gibi gözlemledim.

müpmüp

Yeni üye
Kanka o ışıkla iyi bile büyümüş bu birincisi ::D İkinicisi de ışık çok yakın biraz daha yukarıda olması gerekiyor. Ama yukarı çekincede büyümeyecek çünkü o ışıkla olmaz, olsa bile randuman vermez.

Konu biraz uplanmış ama.. 
Soruyu soran arkadaş sorunun neden kaynaklıymış çözüm bulabildin mi konuya yazarsan hepimiz tecrübe edinmiş oluruz.

Konu biraz uplanmış ama.. 
Soruyu soran arkadaş sorunun neden kaynaklıymış çözüm bulabildin mi konuya yazarsan hepimiz tecrübe edinmiş oluruz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** **** ** *** hahahaha**** ******** ***** ********* ****** ********** *** ******** ********
  • 420x 420x:
    *** **
  • 420x 420x:
    hahahaha* *** ***** ****** **
  • S sefilzenci:
    **** ******* ****** hahahaha**
    ****** ****** ***** **
    **** ****** ** ******* ********** ***** ****** **
    ***** ******* **** hahahaha* ***** *****
  • 420x 420x:
    ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
  • 420x 420x:
    ******* hahahaha* *****
  • lavrens lavrens:
    ******* **** ** ******** ********* ***** ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
    +2
  • 420x 420x:
    ***** ** ******* *** ******* ******** ****** ****** ********** ******** ****** ***** ******* **
    +1
  • S sefilzenci:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** **
    ******* ****** ********** ******** ********* ***** ****** ****** ****** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** ********** ******* **
  • 420x 420x:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** ****** *** ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ******** **** *** ******* ****** ******* ****** **** hahahaha*** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    420x 420x: *** ****** ****** ***** ********* *******